lekkie szarpanie na benzynie
Autor Wiadomość
 halomistrz


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Tak
Imię: Jan
Wiek: 58
Dołączył: 11 Kwi 2017
Posty: 73
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 17 Lipiec 2018, 17:45   lekkie szarpanie na benzynie
   Moje auto: corsa d 1,2 xer lpg


Od jakiegoś czasu przy ruszaniu i w czasie zmiany biegów mam lekkie szarpnięcia silnika.Później w trakcie jazdy jest to mniej wyczuwalne-problem dotyczy jazdy na benzynie.Auto z fabrycznym LPG (na gazie jest wszystko OK) Nie zapala się żadna kontrolka sygnalizująca problem.Co z tym zrobić? nalać uszlachetniacza do benzyny bo może przypieczone wtryski ? Czy może pompka paliwa się kończy? Może jakieś inne pomysły.Tak na próbę zrobiłem 100km wyłącznie na pb ,ale nic to nie zmieniło.
 
     
 xxvvcc


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Michał
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Mar 2017
Posty: 151
Skąd: Szczecin
Wysłany: 17 Lipiec 2018, 20:41   
   Moje auto: z12xep


Sprawdź przepustnicę, przeczyść, ewentualnie lekko pryśnij WD-40 aby klapka płynnie chodziła.
Może pomoże, powodzenia. ;)
 
     
 halomistrz


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Tak
Imię: Jan
Wiek: 58
Dołączył: 11 Kwi 2017
Posty: 73
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 18 Lipiec 2018, 06:35   
   Moje auto: corsa d 1,2 xer lpg


Zapomniałem napisać o najważniejszym,auto ma lpg i przy obecnych temperaturach błyskawicznie przełącza się na gaz i po przejechaniu np. 2 km gdy przełączę się na pb ,to tego problemu w zasadzie już nie ma (wystarczy że silnik się nagrzeje)Reasumując problem z pracą na pb występuje na zimnym silniku.Myślałem również że to może być brudna przepustnica , ja mam silnik 1,2 XER i tam dostęp do przepustnicy żeby ją wyjąć i umyć jest kiepski.
 
     
 Adam10


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Adam
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 225
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 18 Lipiec 2018, 21:15   
   Moje auto: Z12XEP


rozjechane mapy wtrysków...

trzeba skasować mapy w sterowniku silnika oraz w sterowniku lpg (w ECU mapy skasujesz op-com oryginalnym lub mdi). Pojeździć wtedy na benzynie i na nowo ustawić gaz
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ paliwowy
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.