Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 16:09
Jakie klocki / tarcze ?
Autor Wiadomość
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 18 Lipiec 2015, 06:56   Jakie klocki / tarcze ?

Witam, Na pewno ktoś już wymieniał w swojej corsie z przodu tarcze i klocki hamulcowe, pytałem w salonie o oryginały, ale cena jest dosyć spora, w związku z tym, czy ktoś ma u siebie jakieś zamienniki, jak tak to jakiej firmy i jak się sprawują ? Co polecacie oprócz oryginałów ? Oczywiście nie pytam o najtańsze bo nie chce żeby tarcze się zwichrowały po pierwszym przejeździe przez kałużę... ;/
 
 
     
 michalck


Informacje
swietokorzyskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Kielce
Wysłany: 18 Lipiec 2015, 19:33   
   Moje auto: Corsa D 1.3 CDTI


Tarcze polecam: www.allegro.pl/tarcza-ham...5553350784.html
Klocki: http://allegro.pl/klocki-...5494523351.html
Można kupić wszystko w komplecie.
Generalnie tarcze wentylowane wystarczą ze średniej półki, robotę robią dobre klocki.
 
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19 Lipiec 2015, 10:48   Re: Jakie klocki / tarcze ?
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


W Corsie D akurat oryginały są gorsze od zamienników.Pisano o tym w czasopismach motoryzacyjnych.Ja wymienić musiałem tarcze z klockami już po 30 tyś.km.Niektóre Polskie tarcze i klocki są niezłe/nie pamiętam nazwy/ja jednak kupuje 20 zł droższe Angielskie Delphi i tarcze też są niezłe.Firma tania i dobrej jakości towar,tak więc szkoda przepłacać za bardziej markowe.
 
     
 pablo3


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: pawel
Wiek: 43
Dołączył: 05 Maj 2015
Posty: 30
Skąd: zawiercie
Wysłany: 27 Lipiec 2015, 20:58   
   Moje auto: Corsa D 1.2 59KW Air Blue


Czesc kolego może mi podpowiesz.Otóż zaczeło sie od bicia pedału hamulca wyczuwalny nawet przy dojezdzaniu do skrzyżowania.Przy prekosciach od 90 km i powyżej drży też kierownica.Byłem u mechanika były krzywe tarcze,przetoczyli je spowrote montarz i dlej to samo.Powiem ze granica toczenia przekroczona.Może przed kupnem zestawu sprawdzic czujnikiem piasty ale jakby piasta była krzywa to by biło cały czas.
 
     
 michalck


Informacje
swietokorzyskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Kielce
Wysłany: 28 Lipiec 2015, 11:10   
   Moje auto: Corsa D 1.3 CDTI


Nigdy nie toczyłem tarcz, jednak nowa to nowa. Po pierwsze w książce serwisowej jest podana minimalna grubość tarczy i trzeba zweryfikować. A bicie może być od wszystkiego. Krzywe felgi, zapieczone cylinderki, krzywe tarcze, nie dokręcone koła. Miałem łożysko wysypane w drobny mak razem z tuleją na piaście i bicia nie było tylko przy hamowaniu był taki strzał czasami. Proponuję kupić nowy zestaw i przyjrzeć się zaciskom. Dobrze nasmarować jarzma zacisków, wyczyścić i wtedy zobaczyć. Na stacji diagnostycznej może sprawdzić, który zacisk łapie bardziej i będzie wiadomo po której stronie szukać problemu.
 
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 28 Lipiec 2015, 11:53   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Nowych tarcz nigdy nie zakłada się z starymi klockami.Ostatnio w córki samochodzie latem zimówki z przodu nie wytrzymały i sie rozkalibrowały w środku i nawet wyważenie wtedy nie pomoże.Trzeba było zacząć od opon.
 
     
 pablo3


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: pawel
Wiek: 43
Dołączył: 05 Maj 2015
Posty: 30
Skąd: zawiercie
Wysłany: 28 Lipiec 2015, 19:02   
   Moje auto: Corsa D 1.2 59KW Air Blue


zaczołem od serwisu opon z przodu było żle wyważone, felgi proste test dalej to samo pulsuje hamulec i lekko drży kierownica przy hamowaniu mysle że to tarcze.Szukam mechaniora co sprawdzi mi bicie czujnikiem tarcze i piasty.W serwise opon gość mi powiedział że miał drganie kierownicy dopiero zaraz po hamowaniu były zwichrowane i nawet toczenie nie pomogło.
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 28 Lipiec 2015, 20:17   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Nikt w tych czasach już nie przetacza a klocki zwichrowane od starych tarcz też swoje robią.Wymień komplet i po problemie, na tym nie da się zaoszczędzić i naprawić.Ponadto te stare tokarki są bardziej zwichrowane od tych tarcz.
 
     
 pablo3


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: pawel
Wiek: 43
Dołączył: 05 Maj 2015
Posty: 30
Skąd: zawiercie
Wysłany: 28 Lipiec 2015, 20:31   
   Moje auto: Corsa D 1.2 59KW Air Blue


mietrusz zakładałeś tarcze delhi a kolcki tej samej firmy?NIE MOGĘ ZNALESC DELHI TARCZE O GRUBOSCI 22mm.kupowałeś w sklepie czy na allegro?brembo inni chwala inni krytykuja wszyscy polecaja mi ATE CAŁY ZESTAW
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 29 Lipiec 2015, 10:35   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Żadne allegro.Zawsze kupuję http://www.autopartner.pl/.
Zadzwoń a poradzą tobie jakiej firmy kupić.Ja zawsze pomijam Polskie,chociaż klocki są niezłe i doradzają i zawsze biorę środkowe w cenie.W zwykłych małych sklepach i hurtowniach doradzają zawsze te które nie schodzą.Jeżeli maja klocki do 100zł i mówią,że Niemieckie to tylko TUV Niemiecki mają ale to Chińszczyzna i pisze na nich często Deutsche technologi.Poczytaj opinie na temat ATE,bo chyba piszczały co niektórym.Gdańsk Żabianka Subisława.Tam sześciu sprzedaje przy biurkach i udziela informacji nie wciskając kitu,bo dbają o renomę od wielu,wielu lat.
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 31 Lipiec 2015, 07:31   

Zastanawia mnie jedna rzecz, na allegro są aukcje gdzie można 2 tarcze ATE rozmiar 257mm, kupić za około 360zł... zaś patrzę sobie cenę w dużym renomowanym sklepie i tam 2szt. ATE kosztują około 566zł... skąd taka różnica ? ;/
 
 
     
 michalck


Informacje
swietokorzyskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Kielce
Wysłany: 31 Lipiec 2015, 09:28   
   Moje auto: Corsa D 1.3 CDTI


Sklepy motoryzacyjne mają dużą marże. Najlepiej mieć znajomego mechanika, który ma zniżki. Nie którzy boją się kupować na allegro bo proces reklamacji nie jest taki od ręki ale mimo wszystko jeżeli niema się zniżek to allegro jest dobrym rozwiązaniem.
 
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 31 Lipiec 2015, 09:37   

Trochę spora różnica by była w tej marży.. 50-100zł to rozumiem ale 200zł ? Może te tańsze to jakaś podróba... chcę kupić ale nie wiem teraz gdzie wybrać ;/ PS. macie jakiś dobry patent na lekkie, sprytne ściąganie starych tarcz z piasty?
 
 
     
 michalck


Informacje
swietokorzyskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Kielce
Wysłany: 31 Lipiec 2015, 11:32   
   Moje auto: Corsa D 1.3 CDTI


Marża jest wysoka. Patent jest jeden, porządne klucze i wszystko idzie elegancko. Zaopatrz się w preparat do odrdzewiania śrub i benzynę ekstrakcyjną.
 
 
     
 pablo3


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: pawel
Wiek: 43
Dołączył: 05 Maj 2015
Posty: 30
Skąd: zawiercie
Wysłany: 1 Sierpień 2015, 12:41   
   Moje auto: Corsa D 1.2 59KW Air Blue


Bania 26 czemu wymieniasz zestaw tez ci bije kierownica i pulsuje hamulec?Zastanawiam sie nad firma Hella Pagida u mnie w interteam mi proponuja za 390zł.
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 2 Sierpień 2015, 11:14   

Musiałem wymienić (piszę w formie przeszłej bo już wczoraj wymieniłem) ponieważ tarcze były już zjechane klocki prawie też, a jak się hamowało to było słychać w środku auta takie dudnienie, głośne tarcie i pedał hamulca pulsował. PS. Wymieniłem na oryginały GM kupione w salonie, po rabacie tarcze i klocki kosztowały 624,08zł. Teraz jest już elegancko.
 
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 6 Sierpień 2015, 20:28   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Nie rozumiem twoich pytań na forum/po co/ po których kupujesz oryginały które maja złą opinię i nie wytrzymają więcej jak 30tyś i to przy delikatnej jeździe i to trzykrotnie przepłacając.
 
     
 pablo3


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: pawel
Wiek: 43
Dołączył: 05 Maj 2015
Posty: 30
Skąd: zawiercie
Wysłany: 8 Sierpień 2015, 09:58   
   Moje auto: Corsa D 1.2 59KW Air Blue


Metrusz ma racię drogie o wadliwe,ja sie zastanawiam nad firma ATE 560zł bądz hella pagid ten zestaw 390zł.Wtrzymuje sie jeszcze bo nie moge żadnego mechaniora znaleśc co zmierzy mi bicie piast bo to chce wykluczyc.Już wiele czytałem zakładali trzy krotnie nowe zestawy z wysokiej półki i biło,powodem były krzywe piasty.
 
     
 gumimis



Informacje
LPG: Nie
Imię: gumimis
Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 114
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 8 Sierpień 2015, 17:00   
   Moje auto: Corsa D 1.4 100KM; MR 2012


Cytat:
po których kupujesz oryginały które maja złą opinię i nie wytrzymają więcej jak 30tyś i to przy delikatnej jeździe

wszystko zależy od stylu jazdy - u mnie oryginalne klocki wytrzymały 43 tys.; zostały wymienione na klocki Brembo (czyli Textar); tarcze dalej oryginalne bo były w dobrym stanie (pomierzone)
 
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 9 Sierpień 2015, 09:25   

Właśnie dlatego kupiłem orginały bo wytrzymały u mnie 53tys. km. ale zastanawiałem się też nad innymi markami w cenie niższej niż orginały które tyle samo wytrzymają, jednak nikt tutaj nie napisał, że ma np. zestaw TRW i nalatane już 50tys. km... Więc wybór był prosty, przynajmniej dla mnie.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ zawieszenia
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.