dołożenie sygnału akustycznego do CZ
Autor Wiadomość
 halomistrz


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Tak
Imię: Jan
Wiek: 58
Dołączył: 11 Kwi 2017
Posty: 73
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 14 Marzec 2018, 14:32   dołożenie sygnału akustycznego do CZ
   Moje auto: corsa d 1,2 xer lpg


Chciałbym podłączyć sobie sygnał dźwiękowy towarzyszący zamykaniu i otwieraniu centralnego zamka (fabryczny centralny z pilotem) chodzi o podłączenie niewielkiego sygnalizatora który by się odzywał równolegle z kierunkami przy zamykaniu i otwieraniu.Czy ktoś z kolegów coś takiego robił?
 
     
 bartong1


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Adam
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Maj 2017
Posty: 80
Skąd: Katowice
Wysłany: 14 Marzec 2018, 21:14   
   Moje auto: Corsa D


Alarm po CAN załatwi sprawę. Inne podłączenie będzie skutkować sygnałem za każdym razem przy uruchamianiu kierunków/awaryjnych
 
     
 halomistrz


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Tak
Imię: Jan
Wiek: 58
Dołączył: 11 Kwi 2017
Posty: 73
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 14 Marzec 2018, 22:35   
   Moje auto: corsa d 1,2 xer lpg


To akurat wiem,ale miałem nadzieję że może się uda jakoś podłączyć "brzęczek" .Myśłałem że jest jakieś wyjście z centralki które idzie na kierunki ,wtedy od strony kierunków dałbym zaporowo diodę żeby sygnalizator nie włączał się przy załączaniu kierunkowskazów.
 
     
 bartong1


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Adam
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Maj 2017
Posty: 80
Skąd: Katowice
Wysłany: 15 Marzec 2018, 09:45   
   Moje auto: Corsa D


Można by spróbować podłączyć się do siłownika centralnego ale odpada wtedy automatyczne zamykanie samochodu po ruszenia bo za każdym razem będzie piszczeć. W corsie sterowanie kierunkami, siłownikami leci z BCM dlatego nie jest to takie proste jak w starszych samochodach z analogowym sterowaniem.
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15 Marzec 2018, 10:25   Re: dołożenie sygnału akustycznego do CZ
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Za to jest mandat bo w UE ustawa zabrania dźwięku sygnalizującego otwieranie i zamykanie pojazdu.Kiedyś był po włączeniu alarmu bo nie było słychać centralnego zamka bo go nie było ale teraz jaki to ma sens?
W Corsie D jak pamiętam to pociąga się dwie manetki,kierunkowskazów i wycieraczek i na wyświetlonym menu obok zegarów coś można zmieniać,jest o tym w instrukcji.
 
     
 Adam10


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Adam
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 225
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15 Marzec 2018, 10:51   
   Moje auto: Z12XEP


bartong1 napisał/a:
Alarm po CAN załatwi sprawę. Inne podłączenie będzie skutkować sygnałem za każdym razem przy uruchamianiu kierunków/awaryjnych


a to niby czemu?

Można się wpiąć pod sygnał z pilota cz ;)
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15 Marzec 2018, 11:23   Re: dołożenie sygnału akustycznego do CZ
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


W Corsie D przy kupnie założyli gratis alarm GM oryginał i tam wydaje mi się że była możliwość włączenia dźwięku.Schemat znajdziesz w necie, ja kiedyś go oglądałem.
 
     
 halomistrz


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Tak
Imię: Jan
Wiek: 58
Dołączył: 11 Kwi 2017
Posty: 73
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 15 Marzec 2018, 12:14   
   Moje auto: corsa d 1,2 xer lpg


Adam10 napisał/a:
bartong1 napisał/a:
Alarm po CAN załatwi sprawę. Inne podłączenie będzie skutkować sygnałem za każdym razem przy uruchamianiu kierunków/awaryjnych


a to niby czemu?

Można się wpiąć pod sygnał z pilota cz ;)




tzn.gdzie szukać tego sygnału ?
 
     
 bartong1


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Adam
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Maj 2017
Posty: 80
Skąd: Katowice
Wysłany: 15 Marzec 2018, 18:56   
   Moje auto: Corsa D


Adam10 napisał/a:
bartong1 napisał/a:
Alarm po CAN załatwi sprawę. Inne podłączenie będzie skutkować sygnałem za każdym razem przy uruchamianiu kierunków/awaryjnych


a to niby czemu?

Można się wpiąć pod sygnał z pilota cz ;)


W jaki sposób chcesz wyciągnąć sygnał uruchamiający brzęczyk tylko przy uruchamianiu centralnego przez pilot a pominąć zamykanie/otwieranie przyciskiem z kabiny/automatycznego zamykania przy ruszania czy wyzwolenia z siłownika Master na inne drzwi?
 
     
 halomistrz


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Tak
Imię: Jan
Wiek: 58
Dołączył: 11 Kwi 2017
Posty: 73
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 16 Marzec 2018, 10:44   
   Moje auto: corsa d 1,2 xer lpg


Chciałbym jeden sygnał przy zamykaniu i dwa przy otwieraniu,nic poza tym.Chodzi oczywiście o sterowanie pilotem.Widzę że nie jest to prosta sprawa i chyba dam sobie spokój z tym pomysłem (faktycznie najprościej było by zastosować alarm)
 
     
 zimny41


Informacje
lodzkie

Imię: Janusz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 61
Skąd: Zgierz
Wysłany: 16 Marzec 2018, 16:49   
   Moje auto: Corsa D


Witam, kolega Miertusz ma racje, jeśli masz alarm oryginalny oplowski to jest tam także sygnał dźwiękowy .............ale jest on zablokowany ze względu na przepisy w UE........ zabraniają by otwieranie i zamykanie samochodu było sygnalizowane dźwiękowo .W dobrym zakładzie gdzie zakładają alarmy potrafią to odblokować ................gdzieś na forum opla było to szczegółowo opisane z rysunkami jak wejść w ustawienia alarmu.
 
 
     
 halomistrz


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Tak
Imię: Jan
Wiek: 58
Dołączył: 11 Kwi 2017
Posty: 73
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 17 Marzec 2018, 21:21   
   Moje auto: corsa d 1,2 xer lpg


Alarmu w aucie nie ma,chciałem tylko dodać dodatkową sygnalizację dźwiękową centralnego zamka (mam taki fajny sygnalizator na 12V -nie jest to syrena alarmowa)
 
     
 silvox



Informacje
malopolskie

LPG: Tak
Imię: silvox
Pomógł: 2 razy
Wiek: 60
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 110
Skąd: Małopolska
Wysłany: 26 Marzec 2018, 13:12   
   Moje auto: Corsa E B14XEL


Daj sobie spokoj, nie chciałbyś chyba wiedzieć co twoi sąsiedzi by o tobie mysleli jakbyś im za każdym razem "pikał" CZ.. Za chwile zadzwonią po policję i będziesz się pytał na forum jak to wyłączyć.. ;p ;p
Żeby uprzedzic dalsze pytania - KW bodajże 51 artykuł.. Pozdro.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ elektryczny, zapłon
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.