Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 16:53
Jaki silnik benzynowy do Corsy C ?
Autor Wiadomość
 grest
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 15 Marzec 2009, 09:32   

I tu się mylisz panie kolego co do gazu. Chyba, że ta kobieta przemieszcza się z częstotliwością 100km na rok :)
Co do silnika to ja polecam 1.8 GSi wersję. W tym modelu masz zawsze dobry wypas, jest moc silnika 125KM i na gazie to na pewno będzie taniej nawet niż 1.0 w spalaniu. Ja założyłem gaz sekwencyjny za 2400zl. Wiem, że wróci mi się po max 2 latach. Oczywiście zależy kto ile jeździ i na jak długo kupujesz samochód, ale mi się osobiście opłacało założyć.
Pozdrawiam!
 
     
 OGr
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 15 Marzec 2009, 09:42   

Nie będzie gazu w tym aucie :-) Gaz tylko w kuchence :-)

Tak czy inaczej autko wczoraj zaklepane. Wersja z 2003 roku z 1.2 SPORT - cokolwiek to oznacza - chyba pakiet sport. Ma ładne alu 15" z oponkami Continentala, Klimatronik itp. Wersja 5-cio drzwiowa. Myślę że będzie zadowolona :-)
 
     
 michaxis



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 45
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 17
Skąd: Pudliszki
Wysłany: 15 Marzec 2009, 10:11   

OGr napisał/a:
Nie będzie gazu w tym aucie :-) Gaz tylko w kuchence :-)


Kolego zupełnie cię popieram jak kogoś stać na auto to powinno go też stać na jego użytkowanie Wydaje mi się że wersja która wybrałeś
OGr napisał/a:
z 2003 roku z 1.2 SPORT
wystarczy w zupełności dla kobiety. ja miałem corcę sport tylko B to nawet ESP w niej było zamontowane super autko super silnik będziesz zadowolony Pozdro
 
 
     
 OGr
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 15 Marzec 2009, 10:17   

Wiesz na codzień jeżdżę 1.9TDi 115KM i z prawie 300Nm, więc jak wsiadłem do tego 1.2 to zdawało mi się że on wogóle nie chce iść :-) Kolega mnie tylko uspokoił że szedł dobrze jak na ten silnik.

Podobno te silniczki Twinport są fajne.

Możecie mi zdradzić od kiedy dokładnie były montowane silniki Twinport?
 
     
 michaxis



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 45
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 17
Skąd: Pudliszki
Wysłany: 15 Marzec 2009, 14:56   

OGr napisał/a:
Wiesz na codzień jeżdżę 1.9TDi 115KM i z prawie 300Nm


Ja też jeżdżę na co dzień dieslem tylko 1.8TDDI i też po dużej przerwie wsiadając za stery Corsy myślałem że babuszka od której ją kupiłem zamuliła ją ale nie po chwili jak parę razy przeciągnąłem ją na obrotach do 4tyś wiedziałem już o co biega :)
 
 
     
 Fahoo
Master of diagrams



Informacje
Pomógł: 7 razy
Wiek: 43
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 246
Skąd: Białystok
Wysłany: 15 Marzec 2009, 14:57   

OGr,
Cytat:
...Tak czy inaczej autko wczoraj zaklepane. Wersja z 2003 roku z 1.2 SPORT - cokolwiek to oznacza...

Technologia TWINPORT bazuje na standardowej technologii czterech zaworów na cylinder silników ECOTEC i przyczynia się do ograniczenia największej wady silników benzynowych, tzw. strat na przepustnicy. Ograniczenie poziomu zużycia paliwa osiągane jest poprzez zastosowanie kolektora dolotowego o zmiennej długości w połączeniu z wysoce wydajną recyrkulacją gazów spalinowych. Przy obciążeniu częściowym silnik otrzymuje ponad 25 procent więcej mieszanki paliwowo-powietrznej powstałej ze spalin wprowadzonych drogą recyrkulacji. Zalety systemu TWINPORT uzyskuje się przy jednoczesnym zachowaniu sprawdzonego systemu wtrysku paliwa poprzez kanał dolotowy i zasady kontroli gazów spalinowych przy zastosowaniu trójdrożnego katalizatora. Powoduje to techniczne uproszczenie całej konstrukcji, a w konsekwencji niższy koszt dla klienta. Połączenie to sprawia, że system Twinport jest szczególnie atrakcyjny dla samochodów kompaktowych, ponieważ moc i oszczędność paliwa zostają w pełni zachowane. Jest to istotny czynnik w codziennym wykorzystywaniu tych pojazdów, gdyż ich silniki często działają w warunkach pełnego obciążenia.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt » Jaki silnik benzynowy do Corsy C ?
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.