problem z odpaleniem po wymienie czujnika polozenia walu
Autor Wiadomość
 Michasko001


Informacje
warminsko mazurskie

LPG: Nie
Imię: Michal
Wiek: 41
Dołączył: 05 Mar 2018
Posty: 3
Skąd: Mragowo
Wysłany: 7 Marzec 2018, 12:44   problem z odpaleniem po wymienie czujnika polozenia walu
   Moje auto: Opel Corsa B X10XE


witam wszystkich mam problem sytuacja jest dosc dziwna. Mowa o moim opelku corsa B 2000r x10xe
Mialem problem z samochodem mianowicie zachowywal sie jak by mial uszkodzony czujnik polozenia walu.
Kupilem nowy firmy delphi i sam wymienilem poszlo dosc prosto potrzebny byl tylko klucz 10.
sprawdzenilem stary czujnik nagrzalem go suszarka i rzeczywiscie przestal nadawc napiecie czyli to byl problem. wymienilem na nowy uruchomilem samochud poczekalem az sie nagrzeje i juz sie nie wylaczal dzialal idealnie. pojezdzilem troche po miescie wlaczalem wylaczalem wszystko szlo bez najmniejszych problemow do nastepnego dnia.
prubowalem go odpalic i juz nawet nie lapal tylko rozrusznik kreci i nic poza tym.
jakies rady moze ktos mial podobna oryginalna sytuacje jak moja.
zapewne najlepiej by bylo podlaczyc pod komputer i zobaczyc co sie dzieje ??
 
     
 Adam10


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Adam
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 225
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 7 Marzec 2018, 16:40   
   Moje auto: Z12XEP


Michasko001 napisał/a:
zapewne najlepiej by bylo podlaczyc pod komputer i zobaczyc co sie dzieje ??


zapewne tak.

Opel nie lubi zamienników czujników i to może być problem. Czujniki do Opla tylko z oryginału. Wsadź stary i zobacz czy odpali na zimnym
 
     
 Michasko001


Informacje
warminsko mazurskie

LPG: Nie
Imię: Michal
Wiek: 41
Dołączył: 05 Mar 2018
Posty: 3
Skąd: Mragowo
Wysłany: 7 Marzec 2018, 17:58   
   Moje auto: Opel Corsa B X10XE


sprawdze to rano i napisze czy na starym odpali jeli tak to na zlom pojade zakupie uzywany dzieki za pomoc
 
     
 Michasko001


Informacje
warminsko mazurskie

LPG: Nie
Imię: Michal
Wiek: 41
Dołączył: 05 Mar 2018
Posty: 3
Skąd: Mragowo
Wysłany: 11 Marzec 2018, 21:02   
   Moje auto: Opel Corsa B X10XE


witam ponownie jedenak zeczywiscie opelki nie lubua zamiennikow nowy oddalem do sklepu a oryginalny jak to zwykle bywa na zlomie znalazlem. dziala furka bez rzadnych problemow dziekuje za rade
pozdrawiam
 
     
 Adam10


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Adam
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 225
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 11 Marzec 2018, 23:38   
   Moje auto: Z12XEP


Fajnie że problem rozwiązany. Czujniki wałka rozrządu i wału korbowego do Opla tylko oryginały - to tak na przyszłość dla potomnych ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » problem z odpaleniem po wymienie czujnika polozenia walu
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.