Corsa D - osłona silnika ?
Autor Wiadomość
 sepax


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: sepax
Dołączył: 23 Lut 2018
Posty: 13
Skąd: Dobczyce
Wysłany: 1 Marzec 2018, 22:08   Corsa D - osłona silnika ?
   Moje auto: Corsa D 1.4


Witam, jest to mój pierwszy temat na forum więc na początek chciałem się przywitać "siema:

Ostatnio zakupiłem corsinke 1.4 90KM 2014r. i zastanawia mnie patent dolnej osłony silnika (takiej czarnej plastikowej). Są takowe na allegro, pytanie do doświadczonych, znających temat... czy jest sens bawić się w taką osłone??? jak ona pasuje do podwozia corsy? a może te chiński badziew?
Przykładowy link: http://allegro.pl/oslona-...5437475603.html

Chodzi głównie o ubrudzony silnik :/
 
     
 Kriser


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Krystian
Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 10 Gru 2017
Posty: 29
Skąd: Łuków
Wysłany: 7 Marzec 2018, 20:36   
   Moje auto: Corsa 1.2


Kupiłem ten sam egzemplarz osłony do silnika Z12XEP (czyli 1.2), do rocznika 2010. Ogólnie rzecz biorąc bardzo polecam.

Plusy posiadania takiej osłony:
- silnik i maska od środka mniej się brudzą, wyglądają estetyczniej, łatwiej zauważyć ewentualne wycieki i uszkodzenia,
- woda z ulicy w deszczowe dni w mniejszym stopniu chlapie po wrażliwych elementach elektronicznych,
- plastikowe lub ruchome elementy silnika nie są narażone na uderzenia kamieni i innych przedmiotów, które na drodze mogą "wystrzelić" spod kół,
- motor nieco szybciej się nagrzewa i łatwiej mu utrzymać ciepło, co wychodzi mu na dobre szczególnie zimą.

Wcześniej zamontowałem sobie analogiczną osłonę w peugeocie 307 i też byłem zadowolony. Tam nawet bardziej, bo osłona była bardziej szczelna; w corsach niestety zostawia ona dużo wolnej przestrzeni po bokach.

Od razu przestrzegam, że model osłony z podanego łącza do Allegro może nie pasować do niektórych cors - tak było u mnie. Ale wystarczyło tylko wywiercić kilka dziur, aby zakotwiczyć osłonę w belce pod zderzakiem. Tak więc problem był bardzo niewielki.

Warto sobie od razu wiertarką z odpowiednią nakładką zrobić otwór, który umożliwi bezproblemowy dostęp do korka miski olejowej. To tylko kwestia właściwego umiejscowienia, a rzecz ta znacznie ułatwi życie.

Nie należy wierzyć tym, co mówią, że montaż osłony zaszkodzi silnikowi latem (będzie się za mocno grzał). Po pierwsze - nie jest ona aż tak szczelna, aby uniemożliwić wentylację. Po drugie - za utrzymanie bezpiecznej temperatury odpowiada układ chłodzenia.

Należy się przygotować na ewentualność, że takie niefabryczne osłony mogą czasem lekko kolidować z jakimiś wystającymi elementami silnika. Ale to jest do opanowania. Poza tym uprzedzam, że obecność osłony też nieco zmienia dźwięk silnika słyszany w kabinie (jest delikatniej głośniej, czasem maszyna brzmi bardziej "burcząco") - po prostu odbijają się od niej fale dźwiękowe.

Mam nadzieję, że pomogłem. Pzdr.
 
     
 sepax


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: sepax
Dołączył: 23 Lut 2018
Posty: 13
Skąd: Dobczyce
Wysłany: 7 Marzec 2018, 23:02   
   Moje auto: Corsa D 1.4


Dzięki bardzo Kriser za wyczerpującą wypowiedz, napewno dużo mi ona wyjaśniła.
No nic... nie pozostało mi nic innego jak zamówić sobie tą osłone :)

Pozdrawiam.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Karoseria » Corsa D - osłona silnika ?
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.