Listwy boczne
Autor Wiadomość
 Wtwgplt


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Mar 2017
Posty: 75
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17 Luty 2018, 13:27   
   Moje auto: Corsa E Enjoy 1.2 70Km


Przednie chlapacze nie wymagają wiercenia w karoserii. Wierci się dwa otwory (wiertło 8mm) w nadkolach plastikowych.
Tylne chlapacze wymagają wiercenia w krawędzi zderzaka, ale to plastik, więc też nie ma problemu.
 
     
 maly1730


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Dołączył: 01 Mar 2017
Posty: 9
Skąd: Ostrów Wlkp
Wysłany: 6 Kwiecień 2018, 09:17   
   Moje auto: Corsa E 1.4


Powiedzieli mi 60 zł za założenie własnych listew myślę że nie ma tragedii jak na ASO. :)
 
     
 maly1730


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Dołączył: 01 Mar 2017
Posty: 9
Skąd: Ostrów Wlkp
Wysłany: 24 Kwiecień 2018, 21:58   
   Moje auto: Corsa E 1.4


Zapłaciłem za montaż listew drzwiowych 60 zł Polecam Kalisz :D
 
     
 Marian998


Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Imię: Mariusz
Dołączył: 25 Cze 2018
Posty: 2
Skąd: Otwock
Wysłany: 25 Czerwiec 2018, 11:57   
   Moje auto: Corsa E 1.4 LPG


Mieliście doczynienia z takimi listwami chromowanymi: http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6795920624
 
     
 Marian998


Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Imię: Mariusz
Dołączył: 25 Cze 2018
Posty: 2
Skąd: Otwock
Wysłany: 25 Czerwiec 2018, 11:59   
   Moje auto: Corsa E 1.4 LPG


Jest też opcja listwy na bagażnik: http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6649546107
 
     
 blindmen


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Klub: Vectra Klub Polska
Imię: Andrzej
Wiek: 37
Dołączył: 27 Gru 2018
Posty: 54
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 18 Luty 2019, 12:59   
   Moje auto: Corsa E D14XEL


Wszystko fajne, nawet jak przyjdziesz do ASO na gwarancji i dasz im to do zamontowania to masz wpisane w system "użyto nieautoryzowanych części" To nie jest cześć do GM. Czli tracisz gwarancje na drzwi. Nie na lakier tylko na CAŁE drzwi. Lusterka, głośniki itp. nie wiem czy warto. Chyba że kupujesz od ASO i montujesz w ASO. Nidy na gwarancji nie przynosić swoje to tylko problemy.
 
     
 Wtwgplt


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Mar 2017
Posty: 75
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18 Luty 2019, 17:47   
   Moje auto: Corsa E Enjoy 1.2 70Km


Ja montowałem sam listwy (a właściwie razem ze szwagrem) w swoich dwóch Corsach. Pierwsza ma już ponad dwa lata, więc mogę się podzielić swoimi doświadczeniami.
Listwy się trzymają, nic nie odpada, lakier się nie łuszczy, a plastik na razie nie odbarwia się. Kilkukrotnie już listwy ochroniły mój samochod przed uszkodzeniem lakieru (nawet z mojej winy), więc potwierdzam, że to bardzo dobra opcja.
Ja kupował listwy w Opel Dixi Car w Raszynie k/Warszawy. Nie wiem czy to nieautoryzowane części, ale oficjalnie były reklamowane do tego typu samochodu i miały oznaczenia, że są do Corsy E. Pytałem się Panów w serwisie, czy mogę je sam założyć i potwierdzili, że nie ma problemu. Powiedzieli tylko, abym pamietał o odtłuszczeniu powierzchni i robił to przy temperaturze powyżej 10 stopni.

Nie zgłębiałem tematu, czy ewentualne uszkodzenie głośnika w drzwiach nie będzie już podlegać gwarancji z tego tytułu, ale wydaje mi się, że to nadinterpetacja jest. Ewentualnie taka sprawa do wygrania przed rzeczkiem praw konsumentów.

Podsumowując, ja ze swojego doświadczenia gorąco polecam takie listwy, bo spełniają swoją rolę. Jeżeli jednak ktoś ma takie obawy jak kolega blindmen, to jedyna opcja zlecić to do ASO.
pozd.
 
     
 blindmen


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Klub: Vectra Klub Polska
Imię: Andrzej
Wiek: 37
Dołączył: 27 Gru 2018
Posty: 54
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 29 Kwiecień 2019, 03:32   
   Moje auto: Corsa E D14XEL


W ASO jak chcesz to wywiercą ci dziurę w dachu i dostaniesz na to f-ra tylko czy to będzie czynność która podlega gwarancji? Jest oficjalnie tylko naklejka na zderzak z GM 17 54 076. To że coś sprzedaje w ASO nie oznacza oryginalności części.
Wszytko co jest nieoryginalne powoduję utratę gwarancji.
Twoje prawo do niej może zostać podważone w kilku innych przypadkach. Niedopuszczalne jest na przykład: ingerencja w wygląd, a więc tuning optyczny.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa E - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Opel Corsa E » Karoseria » Listwy boczne
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.