Przesunięty przez: Kaszubski
16 Marzec 2016, 10:28
CIĘŻKO CHODZI UKŁAD KIEROWNICZY CORSA B 1993r. 1.2i
Autor Wiadomość
 kamo85
[Usunięty]

Informacje
  Wysłany: 11 Marzec 2009, 13:23   CIĘŻKO CHODZI UKŁAD KIEROWNICZY CORSA B 1993r. 1.2i

Witam.
Mam problem a mianowicie w Corsie B z 1993r. z silnikiem 1.2i parkując mam odczuwalne trudności z kręceniem koła kierownicy tak jak by były jakieś opory, opony mam 135/80r13 zimówki z przodu i się zastanawiam się co może z tym być bo sprawdziłem i jest wspomaganie i jest w zbiorniczku płyn czy to wina płynu że zima tak chodzi a jak cieplej może lepiej i czy dobrze jest wymienić ten płyn bo nie mam pojęcia czy poprzedni właściciel wymieniał.....
Proszę o pomoc.
Ostatnio zmieniony przez kamo85 5 Kwiecień 2009, 20:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 11 Marzec 2009, 14:50   
   Moje auto: ASTRA G


a masz wspomaganie kierownicy? Jeśli nie masz, to jest normalne że jest opór szczególnie gdy kręcisz kierownicą w miejscu.
 
 
     
 Fotokaczmarek
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Marzec 2009, 15:38   

Ja nie mam wspomagania Sprawdź czy masz właściwe ciśnienie w kołach POZDR
 
     
 bartekk
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Marzec 2009, 16:50   

Jak nie masz wspomagania to tak ci będzie chodziło drążki tutaj nic nie działają ale są tego i plusy bica?? sobie wyćwiczysz i akurat będzie bajerka na lato pozdrawiam :cwaniak:

***
używaj POLSKICH znaków na tym forum bo dostaniesz WARNA!
ps: co to za słowo
bica?


WEST
Ostatnio zmieniony przez west 11 Marzec 2009, 16:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 11 Marzec 2009, 17:06   
   Moje auto: Opel Astra G


Mianownik: BIC, Dopełniacz: bica, chodzi o biceps :P :hyhy:
 
 
     
 marces
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Marzec 2009, 19:29   

heh... W miejscu naprawde ciężko chodzi , ale po to uczyli nas na "L-ce" żeby skęcać kierownice jak ruszymy ;p Mi to już przestało przeszkadzać. Tak że się nie przejmuj tym przyzwyczaisz się pozdawiam
 
     
 kamo85
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Marzec 2009, 22:57   CIĘŻKO CHODZI UKŁAD KIEROWNICZY CORSA B 1993r. 1.2i

hmm ja na szczęście chodziłem do odpowiedniego Ośrodka Szkolenia Kierowców i wiem że w miejscu się nie kręci bo dostaje cały układ kier. i szkoda opon bo gdym chciał kręcić w miejscu to skoro czuć opory przy parkowaniu to w miejscu pewnie gorzej by było a bicepsa no może na lato dla szpanu a ciśnienie w oponach jest idealne tzn trudno jest się przyzwyczaić skoro się przesiadłem z Punta II na Corse B :) hmm a co do wspomagania to gdzie ono jest zamontowane? Punto to mam całe obcykane wiem co gdzie i jak a Corsy trzeba trochę się uczyć :) .


Hmm.. Czyli jak teraz mam opony 145/80R13 które nadają się już do wymiany i wymienić je chcę na letnie nowe 165/70R13 to będę miał jeszcze większe opory na kierownicy przy parkowaniu załóżmy że nie mam wspomagania lub jest uszkodzone?
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 11 Marzec 2009, 23:22   
   Moje auto: Opel Astra G




w prawym dolnym rogu komory silnika masz serwo (czarna puszka ;) )

pozdro :]
 
 
     
 zabcia
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 15 Marzec 2009, 16:48   

Miałem ten sam problem , ale zmieniłem opony na nowe i problem częściowo zniknął, miałem 155/70r13 i zmieniłem na takie same i jest gitara
 
     
 romano83


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 40
Dołączył: 14 Lis 2009
Posty: 1
Skąd: Ostrów Wlkp.
Wysłany: 15 Listopad 2009, 01:03   

Witam

Miesiąc temu kupiłem Corsę B 1,2i (1993r) i na początku wspomaganie kierownicy działało bardzo dobrze, czasami aż za bardzo skręcałem (pewnie z braku przyzwyczajenia). Pod koniec października dałem do warsztatu aby zrobili rozrząd, po odebraniu niewiele jeździłem i kilka dni temu po konsultacji z kolegą doszedłem do wniosku że ze wspomaganiem jest coś nie tak. Przy pierwszym ruszeniu w danym dniu wspomaganie działa dobrze, ale tylko przez jakiś czas. Po przejechaniu nawet nie kilometra już są problemy, kierownica chodzi ciężko. I ogólnie są momenty, że działa dobrze na trasie, ale parkowanie to tragedia.

Jest to mój pierwszy samochód i myślałem, że się po prostu przyzwyczaiłem do wspomagania ale jednak jest coś nie tak. Czasami jest tak, że przy mocniejszym skręcie trzeba się więcej siłować z kierownicą.

Zbiornika oleju układu wspomagania u siebie nie znalazłem, dziwne, pewnie mam elektryczne. Jeśli to istotne to silnik mam X12SZ.

Co może być przyczyna moich problemów ze wspomaganiem ? Czy to możliwe, że mechanik robiąc rozrząd popsuł wspomaganie ? Z góry dzięki za odpowiedź.
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 15 Listopad 2009, 09:47   

Mnie dziwi to to w Corsie z 1993 jest wspomaganie elektryczne, jeśli tak jest to może to świadczyć o tym ze nie było ono montowane seryjnie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ kierowniczy » CIĘŻKO CHODZI UKŁAD KIEROWNICZY CORSA B 1993r. 1.2i
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.