Jak umiera pompa paliwa w Corsie?
Autor Wiadomość
 Hacoon



Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Adrian
Wiek: 31
Dołączył: 27 Lip 2015
Posty: 19
Skąd: Lublin
Wysłany: 2 Listopad 2017, 13:58   Jak umiera pompa paliwa w Corsie?
   Moje auto: Corsa B X10XE


Witajcie. Pytanie jest takie: jakie są objawy padającej pompy paliwa w Corsie?

Moja Corsa X10XE ma następujące objawy:
- problemy z odpalaniem - potrafi przez kilka dni odpalać od strzała, by po tych kilku dniach odpalić dopiero za 2, 3, 5 czy którymś tam razem
- nierówne obroty na biegu jałowym - gdy uruchomione jest ssanie jest wszystko ok, gdy ssanie już się wyłączy, jak stoję na światłach to czuć jakby obroty były troszeczkę za niskie, przy zwiększaniu mocy dmuchawy jest to bardziej odczuwalne (występuje wrażenie jakby silnik miał zgasnąć)
- [rzadko] mniejsze chęci do przyspieszania - czasami jest coś takiego, że podczas przyspieszania jakby coś bardzo delikatnie samochód przytrzymywało, jak już obroty się nieco zwiększą czuć jakby auto dostawało lekkiego kopa
- [bardzo rzadko] samochód gaśnie i nie chce się dać odpalić - do tej pory zdarzyło się 3 razy, zawsze na rozgrzanym silniku - dwa razy zdarzyły się podczas jazdy - było słychać kliknięcia przekaźnika (zapewne od pompy paliwa), od razu szarpnięcia, po wciśnięciu sprzęgła po zatrzymaniu na czerwonym świetle auto gasło i nie dawało się odpalić przez pewien czas; ostatni raz zdarzył się wczoraj - stałem na czerwonym, światło się zmieniło, więc wcisnąłem gaz, lecz obroty zamiast wzrosnąć spadły i silnik zgasł, potem przez kilka minut samochód nie odpalał. Jak trochę postał to normalnie odpalił i przejechał bez problemów 60 km

I tu zastanawiam się czy może to być padająca pompa paliwa czy może zaśniedziałe styki w przekaźniku czy może jeszcze coś innego.
Ostatnio zmieniony przez Hacoon 3 Listopad 2017, 08:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 Hacoon



Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Adrian
Wiek: 31
Dołączył: 27 Lip 2015
Posty: 19
Skąd: Lublin
Wysłany: 3 Listopad 2017, 08:05   
   Moje auto: Corsa B X10XE


Objaw dodatkowy z dzisiaj:
- samochód stał przodem pod górę, odpalił normalnie, ale gdy chciałem ruszyć i wcisnąłem gaz to minęły 1-2 s czasu zanim nastąpiła reakcja ze strony silnika
 
     
 Paw_Trz


Informacje
mazowieckie

Imię: Paweł
Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 12
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11 Grudzień 2017, 13:58   
   Moje auto: Opel Corsa


podepnę się do pytania bo u mnie tez ponoć już zaczyna pompa nie wydalać (silnik 1,4 54km) i znalazłem taki tani zamiennik https://www.ucando.pl/p/p...U11C005D626-458 będzie to dobre? autem raczej nie pojeżdżę już długo, ale jednak chce żeby do końca jeździła :) warto to kupić?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ paliwowy
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.