Okropny smrod oleju
Autor Wiadomość
 KOSIN25


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Aleksander
Wiek: 32
Dołączył: 11 Sty 2018
Posty: 5
Skąd: Zabrze
Wysłany: 11 Styczeń 2018, 02:43   Okropny smrod oleju
   Moje auto: Opel Corsa B 1.4 rok 1996


Wysłany: Dzisiaj 2:34 Zimne/ cieple oświetlenie kokpitu ;/
Moje auto: Opel Corsa B 1.4 rok 1996

Witam.
Jestem nowy na forum i nie znam sie zbytnio na autach wiec prosze o wyrozumialosc :)

Jakis czas temu nabylem corse B 1.4 b/gaz z 1996 r nie ukrywam nie lubie malych aut i z racji iz nie posiadalem wiekszej gotowki bylem zmuszony kupic wlasnie te auto lecz autko mnie bardzo pozytywnie zmienilo male apalanie super mi sie jezdzi wiec dlatego napewno go dlugo nie wymienie. ( prosze jak pozory myla )

Moj problem a w zasadzie pytanie brzmi nastepujaca gdy odpalam rano autko jezdze nim liczmy 2 godz , pol dnia lub caly dzien poprostu do porzadnego nagrzania ( nikt nie mowi o pilowaniu obrotow czy ciagla jazde 12h ) po wylaczeniu silnika kolo auta nie da sie stanac, przejsc itd tak smierdzi spalonym olejem ze szok nie da sie tego opisac nawet gdy nie otwieramy maski tylko stoimy np metr od auta poprostu tak smierdz ze glowa mala. Zagladalem pod maske i nie bede pisal ze silnik igla zero wyciekow jakis tam wycieki sa ale naprawde minimalne, wiec moje pytanie brzmi czy to tak ma byc ? Czy to jest normalne i dlaczego tak smierdzi. Czym to jest spowodowane. Oleju nie ubywa wycieku niema !

Dodam iz w trakcir jazdy czy staniu z wlaczonym wen czy wyl smrodu niema tylko jak wyjdzie sie z auta ale 3 m sie odejdzie i smrod niesamowity
 
     
 SzymonSt


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Szymon
Pomógł: 4 razy
Wiek: 65
Dołączył: 12 Sty 2017
Posty: 132
Skąd: Luboń
Wysłany: 20 Styczeń 2018, 20:48   
   Moje auto: Corsa S-D 1,3 CDTI


Kapie Ci olej na rurę wydechową i się smaży. Miałem tak w jednym z moich autek. Dokładnie obejrzyj układ wydechowy począwszy od kolektora wydechowego i dalej czy nie ma śladów spalonego oleju.
 
     
 iparts



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: iparts
Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 21
Skąd: Warszawa
Wysłany: 5 Marzec 2018, 12:00   
   Moje auto: Opel


Sprawdź czy uszczelnia pod pokrywą zaworów nie przepuszcza gdzieś. Najczęściej ona jest winowajcą kapania oleju na części układu wydechowego.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Okropny smrod oleju
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.