Montaż oświetlenia wnęk na nogi
Autor Wiadomość
 Kriser


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Krystian
Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 10 Gru 2017
Posty: 29
Skąd: Łuków
Wysłany: 11 Grudzień 2017, 22:25   Montaż oświetlenia wnęk na nogi
   Moje auto: Corsa 1.2


Dobry wieczór. To mój trzeci post tutaj, niemniej przywitania nie było - tak więc witam Państwa. :)

Potrzebuję porady/pomysłu. Chcę rozbudować oświetlenie wnętrza. Moja corsa D ma przygotowane w tapicerce miejsca na wycięcie otworów do montażu podświetlenia wnęk na nogi. Kupiłem odpowiednie cztery lampki. Prąd najłatwiej będzie mi podciągnąć z zapalniczki. Ale teraz pojawia się problem.

Jak zrobić, żeby otwieranie i zamykanie drzwi zapalało i gasiło odpowiednią lampkę?

Myślałem, żeby - zamiast zapalniczki - podłączyć się do lampki w podsufitce, która reaguje na otwieranie drzwi. Ale wtedy otwarcie dowolnych drzwi będzie włączać cały układ czterech lampek. Mnie zależy na tym, żeby odpowiednie drzwi zapalały jedną, "swoją" lampkę - to byłoby bardziej efektowne. No i tak to też działa w autach, których projektanci nie oszczędzają na wyposażeniu wnętrza.

Internet przeszukuję już od jakiegoś czasu, ale nie trafiłem na jasne wytłumaczenie. Jeśli ktoś potrafiłby mi doradzić, to - w miarę możliwości - stawiam piwo. No i oczywiście fotorelację wrzucam do forumowego działu poradników. ;)
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 11 Grudzień 2017, 23:23   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


"siema: Powitać na forum :D

nie myślałeś, żeby podpiąć każdą z lampek do tzw. krańcówki (czujnik otwarcia drzwi), Myślę że dałoby radę podłączyć to w taki sposób, żeby działało jak chcesz :)

Całkiem fajny pomysł, może do mojej Corsy coś takiego zamontuje xD

Pochwal się Corsą w odpowiednim dziale ;) tym bardziej, że to wersja 111 ;p

Mam nadzieję, że zagościsz u nas na dłużej :D

Pozdrawiam
 
     
 Kriser


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Krystian
Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 10 Gru 2017
Posty: 29
Skąd: Łuków
Wysłany: 12 Grudzień 2017, 17:17   
   Moje auto: Corsa 1.2


Piecia napisał/a:
nie myślałeś, żeby podpiąć każdą z lampek do tzw. krańcówki (czujnik otwarcia drzwi), Myślę że dałoby radę podłączyć to w taki sposób, żeby działało jak chcesz :)

Całkiem fajny pomysł, może do mojej Corsy coś takiego zamontuje xD


Właśnie gdzie jest ten czujnik, jak działa i jak go wykorzystać?
W moim poprzednim aucie był przycisk. Kiedy drzwi się zamykały, to go dociskały. Wciśnięcie przycisku przerywało obwód i lampka gasła. Tutaj takiego rozwiązania w formie przycisku nie ma, drzwi obejrzałem dokładnie.

Za każdą pomoc będę naprawdę mocno wdzięczny.

Piecia napisał/a:
Pochwal się Corsą w odpowiednim dziale ;) tym bardziej, że to wersja 111 ;p


Jak trochę pokombinuję z wyposażeniem. No i jak ją umyję, bo przy ostatniej pogodzie auto wygląda tragicznie. ;)
 
     
 BOSSKI666


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Darek
Dołączył: 11 Maj 2020
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11 Maj 2020, 06:04   
   Moje auto: Corsa d


Najprostszym chyba sposobem jest podpiąć się pod oświetlenie sufitowe. Kabelek górą i do słupka (oczywiście schowany w podsufitce oraz w słupku), a teraz dołem rozprowadzamy kabel do kolumny kierowniczej i dalej do schowka. Jeśli ktoś jest bardziej wymagający może dodać sterownik do pasków led oraz paski RGB by mieć możliwość sterowania barwą, jasnością, ... itd. Tym sposobem mamy możliwość dopasować oświetlenie do kolorystyki wnętrza lub własnych upodobań. Zero nachalnej ingerencji w orginalne okablowanie, swobodny dostęp, a co najważniejsze- prostota.
 
     
 renatan


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: renata
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Kwi 2017
Posty: 175
Skąd: Kraków
Wysłany: 1 Czerwiec 2020, 07:57   
   Moje auto: Corsa D 1.2 enjoy


o popatrzcie co znalazłam https://www.kochamyrabaty...ta-komplet-4szt :unga:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Wyposażenie wnętrza » Montaż oświetlenia wnęk na nogi
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.