Montaż oświetlenia wnęk na nogi
Autor Wiadomość
 Kriser 

Informacje
lubelskie

LPG: Tak
Imię: Krzysztof
Wysłany: 11 Grudzień 2017, 22:25   Montaż oświetlenia wnęk na nogi
   Moje auto: Corsa D 111 1.2 LPG

Dobry wieczór. To mój trzeci post tutaj, niemniej przywitania nie było - tak więc witam Państwa. :)

Potrzebuję porady/pomysłu. Chcę rozbudować oświetlenie wnętrza. Moja corsa D ma przygotowane w tapicerce miejsca na wycięcie otworów do montażu podświetlenia wnęk na nogi. Kupiłem odpowiednie cztery lampki. Prąd najłatwiej będzie mi podciągnąć z zapalniczki. Ale teraz pojawia się problem.

Jak zrobić, żeby otwieranie i zamykanie drzwi zapalało i gasiło odpowiednią lampkę?

Myślałem, żeby - zamiast zapalniczki - podłączyć się do lampki w podsufitce, która reaguje na otwieranie drzwi. Ale wtedy otwarcie dowolnych drzwi będzie włączać cały układ czterech lampek. Mnie zależy na tym, żeby odpowiednie drzwi zapalały jedną, "swoją" lampkę - to byłoby bardziej efektowne. No i tak to też działa w autach, których projektanci nie oszczędzają na wyposażeniu wnętrza.

Internet przeszukuję już od jakiegoś czasu, ale nie trafiłem na jasne wytłumaczenie. Jeśli ktoś potrafiłby mi doradzić, to - w miarę możliwości - stawiam piwo. No i oczywiście fotorelację wrzucam do forumowego działu poradników. ;)

Piecia 

Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Wysłany: 11 Grudzień 2017, 23:23   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI

"siema: Powitać na forum :D

nie myślałeś, żeby podpiąć każdą z lampek do tzw. krańcówki (czujnik otwarcia drzwi), Myślę że dałoby radę podłączyć to w taki sposób, żeby działało jak chcesz :)

Całkiem fajny pomysł, może do mojej Corsy coś takiego zamontuje xD

Pochwal się Corsą w odpowiednim dziale ;) tym bardziej, że to wersja 111 ;p

Mam nadzieję, że zagościsz u nas na dłużej :D

Pozdrawiam

Kriser 

Informacje
lubelskie

LPG: Tak
Imię: Krzysztof
Wysłany: 12 Grudzień 2017, 17:17   
   Moje auto: Corsa D 111 1.2 LPG

Piecia napisał/a:
nie myślałeś, żeby podpiąć każdą z lampek do tzw. krańcówki (czujnik otwarcia drzwi), Myślę że dałoby radę podłączyć to w taki sposób, żeby działało jak chcesz :)

Całkiem fajny pomysł, może do mojej Corsy coś takiego zamontuje xD

Właśnie gdzie jest ten czujnik, jak działa i jak go wykorzystać?
W moim poprzednim aucie był przycisk. Kiedy drzwi się zamykały, to go dociskały. Wciśnięcie przycisku przerywało obwód i lampka gasła. Tutaj takiego rozwiązania w formie przycisku nie ma, drzwi obejrzałem dokładnie.

Za każdą pomoc będę naprawdę mocno wdzięczny.

Piecia napisał/a:
Pochwal się Corsą w odpowiednim dziale ;) tym bardziej, że to wersja 111 ;p

Jak trochę pokombinuję z wyposażeniem. No i jak ją umyję, bo przy ostatniej pogodzie auto wygląda tragicznie. ;)

Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Wyposażenie wnętrza » Montaż oświetlenia wnęk na nogi
Zasady Postowania Opcje