Przesunięty przez: Kaszubski
17 Marzec 2016, 23:04
Nieszczelna uszczelka przedniej szyby w Corsie B
Autor Wiadomość
 davit



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Wiek: 34
Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 36
Skąd: Łódź
Wysłany: 9 Marzec 2009, 22:34   Nieszczelna uszczelka przedniej szyby w Corsie B

Witam,
kiedy leję wodę w ten kanalik (co ciągnie się z obu stron auta przez cały dach) przy rogu przedniej szyby to woda spływa po szybie OD ŚRODKA.
Niestety moczy mi to podsufitkę. Nie wiem jak długo to się dzieje bo auto mam od niedawna.
Podsufitka już nie pachnie najlepiej więc wnioskuję że dosyć długo.
Co byście poradzili w tej sytuacji?
Będę wdzięczny za każdą radę.
Pozdrawiam.
 
 
     
 str33t
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 9 Marzec 2009, 23:12   

kiedys na warsztacie miałem podobną sytuacje w A3 i pomagałem przy robieniu (tyle, że tu leciało od dołu na pedały). Szczerze mówiąc, to radziłbym Ci jechać do mechanika/szklarza, bo uszczelnianie nie jest aż takie drogie, a samemu to sporo roboty, bo żeby dokładnie zlokalizować szczelinke to trzeba troche posiedzieć, a i ten sylikonik troche kosztuje...
Gorzej z podsufitką, bo skoro już nieładnie pachnie to warto ją wymienić, a to już koszta....
 
     
 davit



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Wiek: 34
Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 36
Skąd: Łódź
Wysłany: 9 Marzec 2009, 23:24   

Dzięki za odpowiedź.
Z tą podsufitką po wysuszeniu to nic nie czuć... tylko jak nabierze wilgoci i ją słońce podgrzeje...
Chętnie po uszczelnieniu szyby bym ją czymś uprał tylko nie wiem czym.
Mokra robi się tylko w bliskiej okolicy słupków a dalej jest sucha więc przy tych kosztach to chyba wymiana odpada.
O tą szybę to w każdym warsztacie pytać czy musi być jakiś wyspecjalizowany?
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 10 Marzec 2009, 16:52   
   Moje auto: ASTRA G


co do szyby to jedź do warsztatu który wstawia szyby. W najgorszym wypadku wytną szybę i wkleją na nowo koszt około 100zł - przynajmniej u mnie. Co do podsufitki to sprawa z czyszczeniem jest trochę trudna bo:
jeśli pranie to tylko na wilgotno najlepiej czyścikiem Raypatch i to wcale nie jest reklama - koszt w granicach 30zł. Wiem co mówię bo się tym mój znajomy zajmuje. Pranie na mokro odpada bo rozmięknie podsufitka - zrobiona z tworzywa przypominającego mieszankę papieru i celulozy.
Poszukaj na szrotach bo za 30 do 50zł można kupić drugą podsufitkę i lepiej na tym wyjdziesz. Pozdrawiam
 
 
     
 grzesiekopel


Informacje
Dołączył: 30 Lis 2008
Posty: 9
Skąd: kozieglowy
Wysłany: 27 Marzec 2009, 23:17   

witam tez tak mialem ze leciala woda nad prawym slupkiem ale uporalem sie z tym poprostu uszczelnilem sam rant szyby i od tej pory spokoj tylko ta nieszczesna podsufitka jakos dziwnie pachnie i niemoge sobie z tym poradzic
 
 
     
 davit



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Wiek: 34
Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 36
Skąd: Łódź
Wysłany: 28 Marzec 2009, 16:16   

Ja też uszczelniłem i już nie cieknie wogóle... zapachu podsufitki się pozbyłem. Po dokładnym wywsuszeniu przetarłem ją vanishem w proszku ;P NA MOKRO :( ... Troszkę się odbarwiła na biało ale teraz nie śmierdzi. A odbarwiło się tylko w rogu więc i tak nie zwraca się na to uwagi.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Karoseria » Nieszczelna uszczelka przedniej szyby w Corsie B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.