[Corsa C] Czarna Corsina 1.8 GSi
Autor Wiadomość
 jacob


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 235
Skąd: Wrocław
Wysłany: 10 Listopad 2017, 07:49   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL


Powiem Wam że nawet auto z salonu jak odebrałem to przednia szyba była niby czysta, ale miałą jakieś ślady kleju od taśm czy innych rzeczy ;] Taki już urok chyba jak się wsiada za stery jako nowy właścicie :D

Ciekaw jestem co to za dodatek czerwony będzie ;>
 
     
 Pieter



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Dołączył: 04 Lis 2017
Posty: 9
Skąd: SWD
Wysłany: 11 Listopad 2017, 00:14   
   Moje auto: corsa c Z12XEP


U mnie też był problem z "wpadającym do srodka" bolcem tylnej półki ale kropla kleju załatwia sprawę ;)
 
     
 Czarkoman


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Cezary
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 66
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 11 Listopad 2017, 21:47   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.8 GSi


Piecia, niestety nie "nie" Radio jest nawet przystosowane do sterowania z kierownicy z możliwością programowania przycisków itp., ale wymaga tej dodatkowej przejściówki to działania. Może kiedyś w przyszłości zainwestuję ale koło ~200 zł za taką pierdołę to niczego sobie cena :yye:

Pieter też bym pewnie taką metodę zastosował, ale problem w tym, że mój bolec najprawdopodobniej już wylądował w środku za poprzedniego właściciela. W sumie co do tego nawet nie mam pewności, więc stwierdziłem, że takie rozwiązanie póki co wystarczy haha
 
     
 Czarkoman


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Cezary
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 66
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 13 Listopad 2017, 21:03   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.8 GSi


No i koła zrobione :D Ogólnie rzecz mówiąc jestem zadowolony, ale teraz nauczony doświadczeniem zrobił bym parę rzeczy lepiej. Przy tej temperaturze rozgrzewanie samej puszki nic nie daje i nawet godzina schnięcia to za mało przed nałożeniem na samochód i w paru miejscach porobiły się skazy. Tragedii nie ma, a zostało mi trochę więc czekają mnie jeszcze poprawki. Pierwszy raz robiłem coś podobnego więc z każdym kolejnym kołem technika też się trochę poprawiała. No i na ewentualny następny raz muszę się wyposażyć w 4 koziołki, a nie 2 żeby móc robić wszystkie felgi na raz.

Pierwsza warstwa na pierwszym kole


I produkt końcowy.


Drugą parę lepiej zabezpieczyłem troszeczkę bardziej, żeby nie było tego leciutkiego nalotu na oponach


I świeżo po nałożeniu na samochód


Na następny dzień. W świetle słoncznym wygląda o niebo lepiej :)


Kolor ostatecznie nawet mi się podoba, rozwesela Corsinę na tę smutną porę roku :D Teraz tylko patrzeć jak to wszystko się trzyma...
Ostatnio zmieniony przez Czarkoman 19 Listopad 2017, 00:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 16 Listopad 2017, 18:18   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


Ładnie, ładnie, będą się rzucać w oczy :D
Czym malowałeś, zwykłym sprejem w puszce?
Też malowałem niedawno stalówki i jestem ciekaw na jak długo pozostaną w takim stanie :)
 
     
 Mymciak
Ratownik Medyczny


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Szymon
Pomógł: 2 razy
Wiek: 28
Dołączył: 30 Maj 2016
Posty: 152
Skąd: Rybnik/Gliwice
Wysłany: 18 Listopad 2017, 18:41   
   Moje auto: CD 1.4 101ps


Niestety fotki się nie wczytują ziomek :(
 
     
 Czarkoman


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Cezary
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 66
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 19 Listopad 2017, 00:30   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.8 GSi


Raf02, zwykłym sprejem, na normalne malowanie nie chciałem się rzucać z braku czasu póki co, a nawet do plasti-laku nie posiadam kompresora. Szkoda, bo w sumie wychodzi taniej i podejrzewam, że sama praca jest jednak przyjemniejsza :yye: Też jestem ciekawy jak to będzie z tą wytrzymałością

Wszystkie zdjęcia wróciły. Fotosik postanowił mi je zablokować i zażądał pieniędzy więc przerzuciłem na imgura ¯\_ツ_/¯
 
     
 Czarkoman


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Cezary
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 66
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 26 Listopad 2017, 17:24   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.8 GSi


Nastąpił mały update przodu, ale nie ostateczny. Dalej czekam na mój czerwony akcent i lada moment powinien też się pojawić


Zawsze bardzo podobały mi się takie klasyczne, żółte przeciwmgłowe i postanowiłem u siebie zrobić coś podobnego :)

A środka od teraz pilnują mi siły Imperium ;p
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 26 Listopad 2017, 18:10   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Czarkoman, folia z allegro? bardzo ładny efekt, sam planowałem kupić do swojej najtańszą folie i spróbować swoich sił ;)
 
     
 Mymciak
Ratownik Medyczny


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Szymon
Pomógł: 2 razy
Wiek: 28
Dołączył: 30 Maj 2016
Posty: 152
Skąd: Rybnik/Gliwice
Wysłany: 26 Listopad 2017, 20:16   
   Moje auto: CD 1.4 101ps


May the Force be with you!
 
     
 Czarkoman


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Cezary
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 66
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 26 Listopad 2017, 23:19   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.8 GSi


Piecia, tak, dokładnie to TA. Sam proces raczej prosty i szybki, zwykła suszarka i kciuk do wyciągania bąbli już dają radę bez problemu :D Jedyne co mi sprawiło trudność to potem dokładne docięcie tego na samochodzie. Materiał jest dosyć tani i mam go więcej więc myślę, że kiedyś przy okazji zdejmowania zderzaka jeszcze to poprawię

Mymciak haha
 
     
 jacob


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 235
Skąd: Wrocław
Wysłany: 27 Listopad 2017, 07:30   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL


Mnie też się bardzo podobają zółtę światła <3

Siła Imperium :ok:
 
     
 Pieter



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Dołączył: 04 Lis 2017
Posty: 9
Skąd: SWD
Wysłany: 28 Listopad 2017, 23:23   
   Moje auto: corsa c Z12XEP


Żółta folia na halogenach na "+" , Czarkoman a może jakiś element nadwozia w stickerbomb (?) :okk:
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 29 Listopad 2017, 15:48   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Pieter, to nie Honda xD ale tak na serio to może to miałoby jakiś sens ;p spróbowałbym okleić klapkę wlewu paliwa w jakiś mało pstorkaty wzór ;)
 
     
 Czarkoman


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Cezary
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 66
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 29 Listopad 2017, 19:50   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.8 GSi


Pieter, stickerbomb dobrze zastosowany mi się całkiem podoba, ale raczej nie pasuje mi do wizji, która aktualnie mi siedzi w głowie.
Przynajmniej z zewnątrz, bo chcę coś zrobić ze środkiem jeszcze, ale sam dokładnie nie wiem co xD Myślałem początkowo nad folią a'la carbon, ale moim skromnym zdaniem już raczej zbyt oklepany temat. Poobklejanie tego i owego stickerbombem może zadziałać więc chyba się zastanowię :D

Zewnętrznie już zdradzę, że czekam dalej ( :zły3: ) na towstrapa. Nie wiem czy się wpasuje, więc zobaczymy czy zostanie jak już przymierzę. Z dalszych planów to po świętach pewnie będzie jakieś obniżanie ;p Pojeżdżę trochę tak, żeby się przyzwyczaić i na wiosnę pewnie zamienię hokej na dokładkę od Leona na wzór Pieter.

Zdecydowałem też, że letni felunek jednak oddam do profesjonalnej renowacji. Póki co biję się z myślami jaki kolor wybrać. Czarny przy czarnym aucie nic się nie wyróżnia, a biały mi się średnio podoba więc aktualnie zastanawiam się nad miedzianym coś jak tutaj:
(kadr z tego filmu: https://www.youtube.com/watch?v=gG4U75-M0JI&t)


Jak coś innego będę robił to raczej na zasadzie impulsu ;)

Dodatkowo ostatnio zainwestowałem w interfejs OBD, żeby kontrolować co tam Corsinie może dolegać


I dosyć wcześnie przybył do mnie Mikołaj z takim cudeńkiem haha
 
     
 jacob


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 235
Skąd: Wrocław
Wysłany: 29 Listopad 2017, 20:22   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL


Jak Ci się sprawuje ten interfejs;.>? powiedz coś więcej gdzie kupiłeś, za ile i jakie funkcjonalności posiada ;) Dzięki!
 
     
 Czarkoman


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Cezary
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 66
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 29 Listopad 2017, 20:58   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.8 GSi


jacob, póki co działa jak powinien, jak długo potrwa taki stan rzeczy to nie wiem, ale też nie kosztował fortuny, bo raptem 20 zł na Allegro :D To co najważniejsze dla mnie czyli błędy sczytał i wyczyścił (wyglądały na prawdziwie, bo potwierdziły moje przypuszczenia pojawiania się co jakiś czas "kluczyka"). Poza tym u mnie sczytuje wszystkie temperatury, prędkość, pozycję gazu, obroty. Z bardziej dokładnymi informacjami to nie potrafię stwierdzić, czy interfejs ich nie widzi, czy komputer ich nie podaje (podejrzewam to drugie biorąc pod uwagę wiek samochodu i brak komputera pokładowego). Możliwe, że jest coś jeszcze, ale nie spędziłem z aplikacją na tyle czasu (Torque Pro), żeby wszystko odnaleźć.
Bonusowo można sobie liczyć czasy do 100, 1/4 mili itp., a nawet dosyć przybliżoną podejrzewam moc i moment obrotowy :unga:
 
     
 Adam10


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Adam
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 225
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 29 Listopad 2017, 23:12   
   Moje auto: Z12XEP


Ten interfejs to zabaweczka i poza odczytaniem błędów nic nie zrobisz.

Do Opla najlepiej sprawdza się Op_com, Tech2 (ale to wydatek 6-10tyś) lub do nowszych MDI.

Corsę w podstawie bez problemu obsłuży Op-Com ze wszystkimi bajerami, dodatkowo w Ori Op-comie dość spore możliwości programowania. Ja ori Op-Comem bez problemu ogarniam Astry J i Insignie i mogę ustawiać dodatkowe funkcje w komputerze pokładowym o ktorych nawet w ASO nie mają pojęcia :P
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 29 Listopad 2017, 23:42   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Czarkoman, pomyśl nad okleiną ze wzorem szczotkowanego aluminium :D sam nad czymś takim myślałem ;) poniżej przykładowa aukcja:

http://allegro.pl/folia-s...6103914497.html

co do samej Corsy z filmu, to tragicznie ma położony lakier na te felgi ;p nawet wygląda mi na PlastiDipa ;) i ma takie same nakrętki na wentyle co ja, kupione w Realu xD

na jakich sprężynach będziesz obniżał auto?

czy ten prezent od Mikołaja to przejściówka pod sterowanie z kierownicy? Jeśli tak to skąd i za ile? ^^

Bardzo fajnie się, że się coś dzieje w temacie :D oby tak dalej :)

:ok:
 
     
 jacob


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 235
Skąd: Wrocław
Wysłany: 30 Listopad 2017, 08:25   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL


Adam10 jak skończy mi się gwarancja to chyba się wybiorę do Ciebie :D Przydałaby się temperatura oleju na wyświetlaczu :D
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 6 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » [Corsa C] Czarna Corsina 1.8 GSi
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.