Przesunięty przez: Kaszubski
11 Lipiec 2016, 17:13
blokada safe w radiu
Autor Wiadomość
 michaxis



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 45
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 17
Skąd: Pudliszki
Wysłany: 9 Marzec 2009, 11:18   blokada safe w radiu

kupiłem żonie corsę z Niemiec okazało się że radio nie gra i nie ma do niego kodów. Pojechałem do Opla Opel za 120zyli podał mi wszystkie kody do mojego auta a mianowicie do radia do imobilajzera i do kluczyka pomyślałem sobie teraz już pójdzie gładko okazało się że na radyjku wyświetlony jest komunikat Safe i radyjko nie reaguje na żadne przyciski nie poddałem się zacząłem szukać w sieci rozwiązania które okazało się trafne a więc

Jeżeli jest to radio Oplowskie to jest prosta sprawa jeśli oczywiście znasz nr kodu . Włącz zapłon stacyjką po czym wciśnij przycisk AS i trzymając go włącz radio przycisk AS trzymaj do momentu aż na wuświetlaczu pojawi się 10 - - - - wtedy wpisz poprawny kod który znasz i ponownie wciśnij AS około 3 sekundy i radyjko zagra .
No chyba że wcześniej były wprowadzane błędne kody to na wyświetlaczu może się pojawić np: 9 SAFE , 8 SAFE , 7 SAFE itd , ale wtedy wystarczy odczekac jakiś czas z włączonym radiem i blokada puści i pozwoli na wpisanie kodu .

Może się komuś przyda
aha po otrzymaniu kodów z opla próbowałem korzystać z generatorów kodów by sprawdzić czy wygenerują mi ten sam kod co dał mi opel niestety nic z tego Pozdro dla wszystkich
 
 
     
 zenobiazmiasta



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 34
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 27
Skąd: Lipie - Danków
Wysłany: 9 Marzec 2009, 19:37   

Odłącz akumulator na pół godziny i po godzinie od podpięcia go ponownie powinien przyjąć kod :)

PS: nie włączaj radia w międzyczasie :P
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 9 Marzec 2009, 20:32   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Po co się męczyć z pisaniem jak jest coś takiego:
 
 
     
 michaxis



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 45
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 17
Skąd: Pudliszki
Wysłany: 9 Marzec 2009, 20:40   

dudu dokładnie o tym pisałem twój post jest może bardziej dokładny co nie zmienia faktu że praktycznie identyczny szkoda że nie było twojej ściągi wtedy kiedy szybko jej potrzebowałem ale zauważam że forum zaczyna pomału nabierać tempa pozdro
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 9 Marzec 2009, 20:51   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


michaxis napisał/a:
praktycznie identyczny

ale jak napisaleś:
michaxis napisał/a:
bardziej dokładny

i dodał bym: bardziej przejrzysty.

A wracając do tematu to muszę cię zaniepokoić:
Liczba pozostałych prób wprowadzenia prawidłowego numeru kodu jest pokazywana
na wyświetlaczu. W okresach oczekiwania na ponowienie próby, odbiornik radiowy
musi pozostać włączony. Po początkowych dwóch błędnych wprowadzeniach czas oczekiwania
wynosi ok. 10 sekund, po następnych próbach natomiast juŜ 10 minut. Po 9
błędnym wprowadzeniu czas oczekiwania wynosi 640 minut.
Po dziesiątym błędnym wprowadzeniu odbiornik zostaje zablokowany (na wyświetlaczu
pojawia się komunikat „SAFE"). Konieczna jest wówczas wymiana odbiornika w
autoryzowanym warsztacie Opel za odpowiednią opłatą.
 
 
     
 michaxis



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 45
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 17
Skąd: Pudliszki
Wysłany: 9 Marzec 2009, 22:19   

nie wiem czy kolego zauważyłeś co napisałem w temacie właśnie a takim problemem miałem do czynienia na wyświetlaczu było napisane SAFE zrobiłem to co na naszych instrukcjach i radyjko zagrało
 
 
     
 Fahoo
Master of diagrams



Informacje
Pomógł: 7 razy
Wiek: 43
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 246
Skąd: Białystok
Wysłany: 9 Marzec 2009, 22:23   

dudu, mi elektronik wyciągnął kod z radia programatorem za 50zł.Gdy zablokujemy trwale radio należy wgrać nowy eeprom.
VDO2005 nie da sie rozblokowć żadnym z generatorów z sieci.
 
 
     
 broneq
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 15 Marzec 2009, 11:34   

Fahoo napisał/a:
dudu, mi elektronik wyciągnął kod z radia programatorem za 50zł.Gdy zablokujemy trwale radio należy wgrać nowy eeprom.
VDO2005 nie da sie rozblokowć żadnym z generatorów z sieci.
O właśnie w pewnym sensie Twój post odpowiada na moje pytanie. Poszukuję do mojej C oryginalnego radia. Wiadomo, że kod z ASO z numeru VIN nie będzie do kupionego radia pasował. Dlatego chciałem zapytać, czy zna ktoś dobrego fachowca z Krakowa lub okoli, który by mi rozkodował radio? No i na allegro pojawiają się różne dopiski typu "radio nie wylogowane, ale jest kod". Co to jest to WYLOGOWANIE? Myślałem nad założeniem nowego tematu ale chyba lepiej mieć to tu "w kupie". No i ostatnie pytanie. W mojej Corsie jest jeszcze stary typ wtyczki ISO, a radia poliftowe mają już te nowe ISO. Czy przejściówki ze starej kostki ISO na nową dostępne na allegro są w pełni kompatybilne?
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 15 Marzec 2009, 12:16   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


co do kodu to najbliższy sklep elektroniczny.
broneq napisał/a:
Czy przejściówki ze starej kostki ISO na nową dostępne na allegro są w pełni kompatybilne?


w przejściówkach ISO-ISO zamienione są piny 5 i 7, oraz pin 4 nie jest zasilony jak dobrze pamiętam.
 
 
     
 Fahoo
Master of diagrams



Informacje
Pomógł: 7 razy
Wiek: 43
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 246
Skąd: Białystok
Wysłany: 15 Marzec 2009, 14:37   

Radia z aut typu vectra i nowsza corsa chodzą na szynie can i potrzebne wylogowanie ze starego auta przed montazem w nowym miejscu.Nie kombinowałem z nowym radiem nie wylogowanym wiec nie wiem jak to się bedzie objawiało.W AB-comie jest opcja radio i jest vdo 2005 normalnie sie z nim łącze itp.Można zassać go z działu pliki
http://www.klubcorsa.pl/d...tion=file&id=49
 
 
     
 broneq
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 15 Marzec 2009, 15:49   

Fahoo napisał/a:
W AB-comie jest opcja radio i jest vdo 2005 normalnie sie z nim łącze itp.Można zassać go z działu pliki
http://www.klubcorsa.pl/d...tion=file&id=49
"Brak dostępu" :/
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 16 Marzec 2009, 16:54   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


bo nie masz statusu klubowicza
 
 
     
 mac_ass
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 21 Kwiecień 2009, 20:27   Radyjko

Potrzebuję pomocy dotyczącą napisu na radyjku - " DISPLAY SAFE" Dodam,że radio działa,ale po ok 10 s. od uruchomienia RDS przestaje działa i wyskakuje ten komunikat.... Po wyłączeniu na parę sekund i ponownym włączeniu sytuacja się powtarza.... Dodam, że radyjko jest z Astry III... ale powinno pasowac - Blaupunkt CD30
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 21 Kwiecień 2009, 20:47   

opcja SZUKAJ:

http://www.klubcorsa.pl/t...t=blokada+radia

Chyba zacznę sypać warnami to to już dziś moj 10 post w ktorym pisze o używaniu opcji SZUKAJ!!!
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 22 Kwiecień 2009, 00:49   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


mac_ass napisał/a:
Potrzebuję pomocy dotyczącą napisu na radyjku - " DISPLAY SAFE

niech zgadnę- świeżo włożyłeś to radio.
To radio powinno grać w aucie z magistralą CAN jak dobrze pamiętam.
Czy w swojej corsie masz aby szynę CAN?
 
 
     
 Nyxon
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 27 Kwiecień 2009, 19:16   

Witam.Mam pytanie,mianowicie chciałbym podłączyć tubę basowa pod radyjko tylko czy przy wyciąganiu radia aby dostać się do kostek będę musiał potem wpisywać kod odblokowujący?Proszę o szybka odpowiedz.
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 27 Kwiecień 2009, 19:33   

Jeśli odłaczysz kostkę od radia to tak.
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 27 Kwiecień 2009, 20:06   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Cytat:
czy przy wyciąganiu radia aby dostać się do kostek będę musiał potem wpisywać kod odblokowujący

Cytat:
Jeśli odłaczysz kostkę od radia to tak.

pod warunkiem, że radio nadal ma założoną blokadę ( czasami serwisanci sprzętu audio łamią kod, co powoduje, że nie musimy go wpisywać, ale to tylko po odwiedzeniu serwisu audio)

Nyxon napisał/a:
mianowicie chciałbym podłączyć tubę basowa


rozumiem, że aktywna tuba ( ze wzmacniaczem w sobie)

Jeśli owa tuba nie jest mała ( więcej niż ok. 50W RMS) to nie polecam podpięcie się pod przewody radia. Polecam tylko i wyłącznie pociągnięcie przewodu zasilającego bezpośrednio od akumulatora.
 
 
     
 Fahoo
Master of diagrams



Informacje
Pomógł: 7 razy
Wiek: 43
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 246
Skąd: Białystok
Wysłany: 28 Kwiecień 2009, 18:15   

A ja wogóle nie polecam podłączania zewnętrznego wzmacniacza pod fabryczną instalację 12V pod obwodem radia.
Zalecam oddzielny obwód zasilający amplifier zabezpieczony dodatkowym bezpiecznikiem nie dalej niż 20cm od bateri.kabel +i- o jadnakowym przekroju.Podłączenie samego kabla plusowego może przyczynić się do powstawania pętli indukcyjnych ,zakłóceń,pisków,gwizdów i códów.
 
 
     
 marmus
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 24 Maj 2009, 15:19   

Witam,może ktoś z was ma generator kodów do radia i mógłby mi wygenerować kod do Blaupunkta Car 2003,,,,GM0203Y0491197,,,byłbym wdzięczny za pomoc,,,,,jeśli ktoś byłby tak wspaniałomyślny to proszę pisać od razu na maila. Pozdrawiam :piwo:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Układ elektryczny, zapłon » blokada safe w radiu
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



holowanie olkusz
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.