Brak mocy, dławienie na zimnym silniku, 1,2 + lpg
Autor Wiadomość
 chab


Informacje
malopolskie

LPG: Tak
Imię: chab
Wiek: 45
Dołączył: 18 Wrz 2016
Posty: 1
Skąd: Olkusz
Wysłany: 22 Wrzesień 2017, 18:12   Brak mocy, dławienie na zimnym silniku, 1,2 + lpg
   Moje auto: Corsa D 1.2


Witam,

Corsa D, silnik 1,2 +gaz. 2007.
Objawy:
Na zimnym silniku po odpaleniu na benzynie silnik pracuje nierówno, ma problem utrzymać 900obr, ale leci ku dołowi, czasem nawet zgaśnie. Po dodaniu gazu na full wchodzi na chwilę na wysokie obroty po czym spada do obrotów około jałowych, klekotanie jak przy paleniu na 3 cylindry. Gdy od razu ruszę to po paru metrach nie ma czym jechać, zatrzymuje się i z braku mocy gaśnie. Czasami po drugim odpaleniu już da się w miarę normalnie jechać. W większości przypadków trzeba przemęczyć jakieś 2-3minuty i już robi się normalnie, trzyma obroty i można jechać. Wydaje się że usterka ma coś wspólnego z temperaturą. Czasami po dłuższej jeździe wywala kontrolkę check engine i obcina obroty, trzeba wyłączyć stacyjkę, odpalić i jest normalnie.
Na błędach wyskakuje wypadanie zapłonów, czasem na jednym, czasem na kilku cylindrach. Taki sam błąd wyskakuje na zimnym silniku, choć też nie za każdym razem.

Po odpaleniu zimnego bezpośrednio z LPG nie ma tego objawu, można od razu jechać. Jednak po długiej jeździe na gazie też potrafi czasem wejść w tryb awaryjny i obciąć moc.
Świece wymienione na nowe.
Sądzę że coś w kierunku układu paliwowego trzeba szukać, no bo przy zapłonie to na gazie też byłby ten sam problem od razu. Sterownik świruje, czujnik temperatury?

Nie wiem co z tym zrobić, mechanik rozkłada ręce (wiem, będę szukał innego).
Macie jakieś pomysły?
 
     
 Adam10


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Adam
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 225
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23 Wrzesień 2017, 19:09   
   Moje auto: Z12XEP


Na początek sprawdziłbym mapy bo wyglądają na nieźle rozjechane.

Jeżeli prawidłowe ustawienie map nie poprawi sytuacji sprawdź wtryski benzynowe i filtr paliwa
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Silnik i osprzęt
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.