Sensor Lambda - Check the engine
Autor Wiadomość
 Dom56


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Dominik
Dołączył: 06 Wrz 2017
Posty: 1
Skąd: UK
  Wysłany: 6 Wrzesień 2017, 14:46   Sensor Lambda - Check the engine
   Moje auto: Corsa D 1364


Witam.

Posiadam Corse D, 4 drzwiową z 2008 roku zakupioną w UK, 1364, 90 KM,

Niedługo po zakupie a jest to już z 8 miesięcy temu zaświeciła sie kontrolka "Check the engine"
Mechanik po podpięciu komputera stwierdził ze to błąd Sensora 2 Lambda, za katalizatorem, który następnie wymienił. Niedługo później kontrolka zaświeciła sie ponownie, gdyż mój mechanik nie wiedział co robić pojechałem do innego, który stwierdził ze może mimo ze część była fabrycznie nowa i do tego marki Bosch, nieraz sie zdarza ze po prostu od początku są zepsuta i zaleca ponowną wymianę gdyż po podpięciu auta do laptopa dalej wyświetla błąd sensora 2, ale jak on to powiedział tylko na jednym odcinku wykresu pojawiają sie jakieś błędy... Po ponownej wymianie lampka zaświeciła sie ponownie, mechanik stwierdził ze sensory współpracują razem wiec mimo ze pokazuje sensor 2, może jest to sensor 1, tak wiec wymienił sensor 1, po jego wymianie zrobiłem autem z 200 km i ponownie lampka sie zaświeciła, ale tym razem sama zgasła za jakieś 2 dni i jeździłem autem gdzieś tydzień po czym znowu sie zapaliła i zgasła po jakimś czasie, wcześniej zanim mechanik wymienił sensor 1, było tak ze gdy lampka sie zaświeciła to juz nie gasła w ogóle, dopiero mechanik musiał usunąć błąd aby zgasła a teraz robi to sama po jakimś czasie....
Jeśli ktokolwiek wie cokolwiek co mogłoby mi pomoc będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.
Z góry dziękuje i pozdrawiam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Silnik i osprzęt » Sensor Lambda - Check the engine
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.