Corsa d 17dtr przeskoczył rozrząd - pomoc w wycenie
Autor Wiadomość
 orlowkam


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Kamil
Wiek: 30
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 5
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 24 Sierpień 2017, 10:15   Corsa d 17dtr przeskoczył rozrząd - pomoc w wycenie
   Moje auto: Corsa d 1.7 cdti


Witam,

Ostatio na trasie przeskoczyl mi rozrzad w Corsie D z silnikiem z17dtr (125KM) podczas jazdy z predkoscia okolo 100-120 km/h.

Rozrzad byl wymieniony przy 115 tkm. Obecnie auto ma 150tkm.

Szanowni Koledzy!

Czy moze mi ktos wycenic mniej wiecej koszty naprawy?
Czy macie jakiekolwiek przypuszczenie co moglo byc tego przyczyna?

Pozdrawiam,
Kamil
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 24 Sierpień 2017, 10:56   Re: Corsa d 17dtr przeskoczył rozrząd - pomoc w wycenie
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Silnik zgasł i nie dał się uruchomić?Skąd wiesz że to rozrząd przeskoczył?Wymieniałeś w serwisie czy u złotych rączek żeby było tanio a potem bardzo drogo?
Jakie części przy wymianie rozrządu są na fakturze jeśli taką masz?
Nikt tego nie oceni zanim się czegoś nie dowie co się stało.Jeżeli pogięło zawory to też można ocenić koszty po zdjęciu głowicy a i wał może bić potem.Taniej kupić używany silnik.
 
     
 xxvvcc


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Michał
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Mar 2017
Posty: 151
Skąd: Szczecin
Wysłany: 24 Sierpień 2017, 12:38   
   Moje auto: z12xep


Musisz być pewien czy to na pewno rozrząd.
A może to pompa paliwa padła ?
 
     
 orlowkam


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Kamil
Wiek: 30
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24 Sierpień 2017, 16:22   
   Moje auto: Corsa d 1.7 cdti


Koledzy, na 100 % rozrzad przeskoczyl. Nie jest to pompa paliwa ani turbo... Nie wiem jak Wam opisac, ale dzwiek jest jakby "pusty" po przekreceniu kluczyka, zrobilem tak tylko raz i zakladam, ze moglem porobic wiecej zniszczen anizeli czegos dobrego. Oczywiscie na desce pali sie check engine i ikona auta z kluczykiem. Ponad to rozrzad byl zmieniony w serwisie BERLUX w warszawie. Mam fakture na zmiane kompletnego rozrzadu, paska wielorowkowego i wielu innych rzeczy. Jednak prosze w skrocie o ocene wg. WAS co ile by moglo kosztowac. Ogolnie nowego silnika bym nie chcial. Interesuje mnie naprawa. Silniki DTR kosztuja na allegro okolo 4-6 tysiecy ?! nie wiem skad taka cena. Oczywiscie patrzylem po oznaczeniu silnika Z17DTR

Ps. Czy potwierdzilby mi ktos czy ten silnik posiada jakies zabezpieczenie przeciw kolizyjne w tym dokladnie silniku? Nigdzie wprost sie nie doczytalem tego

Pozdrawiam
Kamil
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 24 Sierpień 2017, 18:17   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Jedź tam gdzie naprawiali jak masz fakturę/serwisy dają gwarancję na przebieg/.Pasek wielorowkowy nie jest paskiem rozrządu tylko napędza alternator i sprężarkę klimy.Z tego co napisałeś nic nie wynika,chyba tylko to że się na autach nie znasz i sam tego nie naprawisz a więc nasze rady nic nie pomogą.Na jaką sumę i jakie części masz fakturę,może tylko pasek od alternatora wymieniałeś i rozrząd się posypał od przebiegu.
Za silnik 4 tyś w dobrym stanie to jak za darmo.Naprawa będzie też kosztowała majątek a jak były wykrzywione zawory to samochód tylko po naprawie do sprzedaży się nada.
 
     
 orlowkam


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Kamil
Wiek: 30
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25 Sierpień 2017, 00:20   
   Moje auto: Corsa d 1.7 cdti


Kolego mietrusz gdybym sie znal to niepotrzebowalbym tutaj zagladac.
Interesuje mnie mniej wiecej wycena - zakres ile za czesci i jakie i ile za robocizne. Poprostu chce przygotowac sie finansowo no to.

Jesli chodzi o pojechanie do warsztatu to wg nich wymiana byla przeprowadzona zgodnie ze sztuka...pozostaje batalia sadowa.
 
     
 xxvvcc


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Michał
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Mar 2017
Posty: 151
Skąd: Szczecin
Wysłany: 26 Sierpień 2017, 19:52   
   Moje auto: z12xep


Może przydało by się orzeczenie rzeczoznawcy jako specjalisty w tym temacie, jeśli chcesz iść na wojnę z warsztatem. Oczywiście trzeba by aby obejrzał samochód przed wizytą u mechaników, bo tamci mogą zatrzeć ślady ich winy.
 
     
 SzymonSt


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Szymon
Pomógł: 4 razy
Wiek: 65
Dołączył: 12 Sty 2017
Posty: 132
Skąd: Luboń
Wysłany: 29 Sierpień 2017, 15:18   
   Moje auto: Corsa S-D 1,3 CDTI


Taka wycena naprawy bez demontażu i weryfikacji uszkodzeń jest wręcz niemożliwa. O prawdziwych kosztach takiej naprawy może powiedzieć tylko ten kto taki przypadek przechodził. Ale według mnie minimum minimorum to 3500.
 
     
 orlowkam


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Kamil
Wiek: 30
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 1 Wrzesień 2017, 18:12   
   Moje auto: Corsa d 1.7 cdti


SzymonSt napisał/a:
Taka wycena naprawy bez demontażu i weryfikacji uszkodzeń jest wręcz niemożliwa. O prawdziwych kosztach takiej naprawy może powiedzieć tylko ten kto taki przypadek przechodził. Ale według mnie minimum minimorum to 3500.


Kolego, mniej wiecej wyjdzie byc moze jeszcze wiecej ...

Nie wiem jaka magia jest w silniku DTR, ale słupki kosztują od 3-5 tys zł!

Koledzy!

Wstępnie wiem co się zadziało w moim silniku. Mechanik zdjął pokrywe zaworow.
Na pierwszym cylindrze "wyeksportowało" popychacz, który rozpadł się na kawałeczki, część prawdopodobnie mogła wpaść do bloku, do cylindra bo znaleźliśmy jakąś 1/3 ...
Prawdopodobnie mogły się zadziać cuda....Czy ktoś miał identyczny przypadek?

Moj mechanik stwierdził, że prawdopodobnie jest / była to wada materiałowa ... co o tym sądzicie?

O dalszych losach / kosztach będę Was informować, może komuś się to przyda...

Na ten moment obawiam się, czy naprawa silnika i auta będzie opłacalna...ale poczekam, aż silnik zostanie rozebrany ...a to w przyszłym tyg. :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Silnik i osprzęt
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.