Wentylator chłodnicy -nie włącza się
Autor Wiadomość
 mimi1994


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Michał
Dołączył: 11 Sty 2017
Posty: 1
Skąd: Bytom
Wysłany: 7 Kwiecień 2017, 18:29   Wentylator chłodnicy -nie włącza się
   Moje auto: Corsa B 1.2 8V


Witam, mam pewien problem z wentylatorem chłodnicy.

W styczniu miałem problem z termostatem i został on wymieniony, a przy okazji także wyszło że czujnik wentylatora także jest uszkodzony, został wymieniony on na CALORSTAT by Vernet - TS1958. W sumie do ostatniego weekendu temperatura silnika była w porządku, jednak gdy było ciepło i stanąłem w korku to temperatura przekroczyła o jedną kreskę ponad 100 stopni a wentylator się nie włączył. Po powrocie sprawdziłem czy to wina czujnika (mostkując kostkę od czujnika) i wentylator zakręcił. Dziś wymieniłem czujnik na FAE. - 37280. przed podpięciem kostki do nowego czujnika sprawdziłem jeszcze raz ją mostkując i było wszystko w porządku. Zagrzałem auto, temperatura przekroczyła troszkę ponad 100 stopni było słychać że płyn się gotuje, a ze zbiorniczka płynu parowało (na dworze było około 7 stopni). Czy możliwe że trafiłem na dwa uszkodzone czujniki ? Czy może wentylator włącza się przy wyższej temperaturze, mimo że na obu czujnikach temperatura załączenia to 100 stopni ? Być może jest jakiś czujnik z niższym punktem załączenia wentylatora ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam.
 
     
 SzymonSt


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Szymon
Pomógł: 4 razy
Wiek: 65
Dołączył: 12 Sty 2017
Posty: 132
Skąd: Luboń
Wysłany: 4 Maj 2017, 17:41   
   Moje auto: Corsa S-D 1,3 CDTI


A sprawdź czy po nagrzaniu termostat puszcza płyn na chłodnicę. Może to termostat trefny.
 
     
 viper12


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Andrzej
Dołączył: 18 Paź 2013
Posty: 22
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 17 Maj 2017, 06:30   
   Moje auto: Corsa 1.8


Zmień termostat, tylko tym razem kup coś z nieco wyższej półki np Wahlera http://www.iparts.pl/czes...9-301792d2.html powinien dłużej wytrzymać. I jak masz możliwość to sprawdź na komputerze temperaturę wody, czy czujnik działa jak trzeba.
 
 
     
 SzymonSt


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Szymon
Pomógł: 4 razy
Wiek: 65
Dołączył: 12 Sty 2017
Posty: 132
Skąd: Luboń
Wysłany: 17 Maj 2017, 09:55   
   Moje auto: Corsa S-D 1,3 CDTI


A może to wina przekaźnika. Tu poglądowy schemat zasilania. Warto sprawdzić
https://www.google.pl/sea...Nk3ZSljfrjMY6M:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ chłodzenia, ogrzewanie, klimatyzacja
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.