Przesunięty przez: Kaszubski
28 Luty 2016, 11:17
Parujące szyby w Corsie B
Autor Wiadomość
 tomcio105
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 28 Styczeń 2008, 20:26   Parujące szyby w Corsie B

Mam problem ze strasznie parującymi szybami, nastawiam na nie dmuchawe ale jak tylko ja wylacze odrazu znów się parują, użyłem środka przeciwko parowaniu szyb ale on działał aż jeden dzień, czy macie na to jakąś rade ??
Ostatnio zmieniony przez lukbud 25 Luty 2009, 18:15, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 28 Styczeń 2008, 21:34   
   Moje auto: Porshe 911


nic nowego :mrgreen:
sam mam ten dylemat,

<help>
 
     
 tomcio105
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 29 Styczeń 2008, 16:31   

Słyszałem ze to na to może mieć wpływ filtr pyłkowy i że on może być zapchany, ale niewiem czy to będzie właśnie to w tym wypadku.
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 29 Styczeń 2008, 21:16   
   Moje auto: Porshe 911


tomcio105 napisał/a:
Słyszałem ze to na to może mieć wpływ filtr pyłkowy i że on może być zapchany, ale niewiem czy to będzie właśnie to w tym wypadku.


o ile wiem, filtr pyłkowy byl stosowany w wersjach z klimą.
pytalem sie jednego mechanika, co moze byc powodem,
odp. moze stac woda w rynienkach (kanalikach odprowadzajacych, lub tez nieszczelność uszczelek.
 
     
 tomcio105
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 29 Styczeń 2008, 21:51   

Słyszałem praktycznie podobne rzeczy - mokre dywaniki albo nieszczelne uszczelki, a nie orientujesz się jaki może być koszt wymiany wszystkich uszczelek ??
 
     
 cezar
Gość
Informacje
Wysłany: 30 Styczeń 2008, 21:52   

Błotko na dywanikach to walnięta nagrzewnica- Właśnie miałem okazje wymieniać:)Oczywiście jest to jak najbardziej przyczyną parowania szyb..Aczkolwiek na początek (jeśli nie masz ubytku płynu chłodzącego w układzie) proponuje wymienić filtr przeciwpyłkowy o którym rzadko kto pamięta a który także ma wpływ na parowanie szyb.
Mój filtr wyglądał jakby maja babcia używała go do swojego 25 letniego odkurzacza..:)
pozdr
 
     
 Gość

Informacje
Wysłany: 30 Styczeń 2008, 21:57   

...ja mam wersje bez KLIMY `98 rok i wspomniany filtr znajduje sie tak gdzie powinien.
 
     
 tomcio105
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 31 Styczeń 2008, 08:16   

No to będe musiał wymienić ten filtr bo to będzie u mnie najprawdopodobniej powodem parowania szyb.
 
     
 cezar
Gość
Informacje
Wysłany: 31 Styczeń 2008, 15:48   

Za filtr zapłacilem 35zl, roboty na jakieś 20min.Musisz zdemontować wycieraczki, dwie plastikowe kratki i jeszcze plastikową osłonę nad filtrem.Można wcisnąć bez ściągania tej osłony ale to tylko dwie nakrętki więcej do odkręcenia a dużo więcej pola do manewru i mniej "stresu @%$#!!#@" :evil: podczas zakładania filtra..;)Montaż w odwrotnej kolejnośći. :mrgreen:
pozdr
 
     
 dply391
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 5 Luty 2008, 18:33   

Kiedy jest duża wilgotność powietrza to można trochę złagodzić problem także poprzez włożenie gazety pod wycieraczki. Może także przyczyną parowania być np.zatkany jeden z otworów odprowadzających wodę z przedniej szyby lub niedokładnie zamocowany jeden z plastików przed przednią szybą, wówczas trochę wody dostaje się wewnątrz.Woda parując osiada m.in. na przedniej szybie.
 
     
 tomcio105
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 7 Luty 2008, 21:03   

U mnie akurat osiada się na wszystkich :/
 
     
 tomcio105
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 10 Luty 2008, 20:24   

Wczoraj wymieniłem filtr przeciwpyłkowy(kabionowy) do Corsy B bez klimy są 3 rodzaje a z klimą jeden. Narazie wychodzi na to że troche pomogło, ale troche się jeszcze parowały. Zobaczymy jak dłużej pojeżdżę, czy pomogło czy nie, wstępnie mówię że tak :)
 
     
 mariusz
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 27 Luty 2008, 20:32   

Witam!!!

Ze swojej strony polecam nie kombinowac z filtrami tylko wjechac autem na kanal i zobaczyc czy w niektorych miejsach podloga nie poleciala :/Szczegolnie przy progach ale nie zewnetrznych tylko wewnetrznych i w okolicach mocowania tylniego zawieszenia oraz podloge bagaznika sprawdzic.Korozja na wylot dziura lapia wilgosc dywaniki i zadne filtry czy cudowne preparaty nic nie dadza.Jak sie wilgosc dostaje do kabiny to trzeba szukac ktoredy :)Pozdrawiam Mariusz
 
     
 tomcio105
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 27 Luty 2008, 20:55   

Podłoge akurat konserwowałem przed problemem z parowaniem szyb i musze powiedzieć, że jednak wymiana filtra dużo pomaga.
 
     
 StitchRD
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 15 Marzec 2008, 19:07   

Też jestem zdania że głównie to wina filtra. Kiedy ja zobaczyłem u mnie filtr to aż sie przeraziłem. Jak z odkurzacza. Po wymianie kiedy pada deszcz i tak szyby troche parują zwłaszcza boczne z tyłu ale wydaje mi się że na to już się nic nie poradzi. Ale najpierw radzę sprawdzać filtr bo naprawde dużo daje ;-)
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 19 Marzec 2008, 18:57   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


słuchajcie jest taki malutki sposób na parowanie szyb bez wymiany tego filtra. wystarczy je umyć wodą z octem i odrobiną płynu do naczyń. Spróbowałem i..... nawet działa. na litr wody wlać ok. pół szklanki octu i ok kieliszek albo i mniej płynu do naczyń. takim roztworem umyć szyby miękką szmatką zwilżoną tym roztworem i polerować tak długo, aż samo zacznie wysychać. jeśli samo nie zacznie parować, to pozostawić na chwil;e wilgotne szyby. samo powinno zniknąć. nie bójcie się, będzie wam się wydawało, że zostają smugi, ale gdy nie za mocno namoczycie szmatki i dobrze wypolerujecie to smugi, mimo że sie pojawią-to na pewno nie zostaną. Aby efekt był dłuższy polecam naniesienie na szyby specjalnego preparatu-nie mam pojęcia jak się on nazywa, ale ma dokładnie takie same właściwości jak ten żel do okularów przeciw zaparowywaniu. fdy zrobicie takie coś, to spokojnie ma miesiąc, a nawet dwa macie spokój z parującymi szybami.
 
 
     
 tomcio105
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 19 Marzec 2008, 19:06   

Uzywałem preparatu przeciwko parowaniu szyb- działał jakieś dwa, trzy dni i do tego jak chcialem wytrzec szybe to ciągle zostawały mi po nim smugi (tak jakby tłuszczem szybe przejechać), wymieniłem filtr i troche pomogło ale nadal nie jestem zadowolony :/
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 20 Marzec 2008, 12:55   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


bo pewnie używałeś tego co nie trzeba. Ten preparat o którym ja mówię ma konsystencje kisielu, jest zupełnie bezbarwny i niewielka jego ilość wystarczy na bardzo dużo. np odrobina na palcu wystarczy na całą boczną szybę!

a jest to wyciąg z ziemniaków, jabłek i chyba jeszcze z śliwek. ten na pewno wytrzyma dłużej niż parę dni. tylko czy uda Ci się go kupić.
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 20 Marzec 2008, 15:46   
   Moje auto: Porshe 911


dudu napisał/a:
bo pewnie używałeś tego co nie trzeba. Ten preparat o którym ja mówię ma konsystencje kisielu, jest zupełnie bezbarwny i niewielka jego ilość wystarczy na bardzo dużo. np odrobina na palcu wystarczy na całą boczną szybę!

a jest to wyciąg z ziemniaków, jabłek i chyba jeszcze z śliwek. ten na pewno wytrzyma dłużej niż parę dni. tylko czy uda Ci się go kupić.



a podaj nazwe i producenta, wyszukam i wstawie linka
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 20 Marzec 2008, 18:13   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


niestety ale nie znam. ale poszukam. i jeśli znajdę to podrzucę tobie.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ chłodzenia, ogrzewanie, klimatyzacja » Parujące szyby w Corsie B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.