Przesunięty przez: Kaszubski
20 Marzec 2016, 10:58
Elektryczne sterowanie świateł- Corsa B
Autor Wiadomość
 marciniasty
[Usunięty]

Informacje
  Wysłany: 28 Marzec 2009, 18:58   Elektryczne sterowanie świateł- Corsa B

Witam,

chciałem sobie wymienić lampy aczkolwiek w mojej Corsie nie mam elektrycznego sterowania lampami tylko ręczne. Po ewentualnej wymianie lamp powstanie problem z regulacją. Czy jest jakaś opcja aby samemu zamontować elektryczną regulację świateł? Dużo z tym zachodu będzie?

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez lukbud 28 Marzec 2009, 19:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 28 Marzec 2009, 19:54   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Nigdy czegoś takiego nie robiłem, ale na chłopski rozum będziesz mniej więcej tego potrzebował:
zakup silniczków krokowych elektrycznych, bądź zwykłych,
okablowanie,
odpowiednie podłączenie i przymocowanie silniczków,
podłączenie pod stacyjkę bądź przekaźnik lamp
i do tego zamocowanie w środku potencjometru do regulacji.

To tak troche od strony teoretycznej. W praktyce nie wiem jak to wygląda.
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 28 Marzec 2009, 20:10   

Silnik krokowy wymaga zbudowania sterownika, żeby wiedział o ile kroków sie obrócić. Co wymaga juz powiedzmy "wiedzy" elektronicznej. Ale wracając do tematu: czy nie można zostawić ręcznej regulacji? Przecież zaczepy na lampie są takie same, niezależnie od sposobu regulacji. A jeśli chodzi o elektryczną regulacje, to najlepiej odwiedzić szrot i wyciągnąć całość, warto tez sprawdzić czy przypadkiem wiązka elektryczna nie jest już poprowadzona, ja mam ręczną regulacje i wydaje mi się ze wiązka jest.
 
     
 DizzyX
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 28 Marzec 2009, 22:10   

Finos napisał/a:
A jeśli chodzi o elektryczną regulacje, to najlepiej odwiedzić szrot i wyciągnąć całość, warto tez sprawdzić czy przypadkiem wiązka elektryczna nie jest już poprowadzona, ja mam ręczną regulacje i wydaje mi się ze wiązka jest.


Wiązki w Corsach A i B (nie wiem jak w C i D) są zwykle od wszystkiego położone, nawet w najbiedniejszych wersjach. Sprawdź, czy w okolicy kabli od lamp nie masz luźnej wtyczki od regulacji elektrycznej.
Jeśli tak, sprawa jest prosta - kupujesz lampy z możliwością regulacji elektrycznej (i ważne - ze sprawnymi silniczkami regulacji), podpinasz kostki do lamp, natomiast we wnętrzu - cóż, najlepiej dokupić ten plastik przy włączniku świateł wyposażony w regulację świateł - jeśli są wtyczki przy lampach to i wtyczka od sterownika regulacji będzie pod deską rozdzielczą schowana.
Gorzej jeśli nie ma położonej instalacji od regulacji - gra chyba nie warta świeczki, aczkolwiek jeśli byś się bawił ... cóż, powodzenia życzę - ja robię samemu elektrycznie regulowane lusterka do Corsy A (ale jakoś mi nie idzie:PP)
 
     
 wojtas_7


Informacje
podkarpackie

Wiek: 38
Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 229
Skąd: Sanok
Wysłany: 29 Marzec 2009, 16:22   

A ja mam takie pytanie : jak ustawić sobie samemu wysokość świateł?Czym pokręcić?Bo trochę za nisko świecą.
Corsa B
 
 
     
 marciniasty
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 29 Marzec 2009, 17:48   

co do ręcznej regulacji: od strony błotników na dole lampy wystaje śruba - pokrętło do regulacji pewnie. Sprawdzałem przed chwilą i nie zauważyłem żadnego przewodu przy lampie, ale może za słabo patrzyłem ;-)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ elektryczny, zapłon » Elektryczne sterowanie świateł- Corsa B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.