Przesunięty przez: Kaszubski
15 Lipiec 2016, 13:21
Problem z podłączeniem anteny
Autor Wiadomość
 DeadEyes


Informacje
opolskie

LPG: Tak
Imię: Paweł
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 23
Skąd: Nysa
Wysłany: 25 Marzec 2009, 18:37   Problem z podłączeniem anteny
   Moje auto: Opel Corsa C 1.2 Twinport


Zakupiłem sobie radyjko do swojej corsy. Natknąłem się jednak na pewien problem. Chodzi mi o kabel od anteny radiowej.

Znalazłem tylko coś takiego (sorka za jakość, robione z telefonu):






Facet w sklepie elektronicznym powiedział mi że to od anteny GSM. Jak w takim układzie powinna wyglądać końcówka od kabla antenowego? A jeśli TO jest kabel antenowy to czy można kupić reduktor/przejściówkę do niego. Bardzo bym prosił o pomoc :)

Pozdrawiam
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 25 Marzec 2009, 18:49   

Trochę nie wyraźne, powiedz mi czy ten wystający bolec, ma w środku dziurkę? Jak tak, to jest to GSM. Jeżeli jest to wtyk do komórki, i jest on podłączony do anteny dla komórek (masz?) - to nie podłączysz tego do radia, bo antena nie będzie spełniała swoich założeń. Anteny są projektowane w zależności od wykorzystania. Antena GSM zaprojektowana jest do pracy w innym zakresie częstotliwości niż antena FM. Będziesz wtedy musiał zainwestować w antenę. Od razu odradzam chińskie anteny z a 20 zł. A jeśli po prostu ktoś założył taki wtyk do kabla podłączonego do zwykłej anteny (nie wiem po co ale pewnie ten ktoś miał powód) to po prostu kup wtyk antenowy pasujący do twojego radia, obetnij ten i załóż nowy. Bo takiej przejściówki nie dostaniesz.
 
     
 DeadEyes


Informacje
opolskie

LPG: Tak
Imię: Paweł
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 23
Skąd: Nysa
Wysłany: 25 Marzec 2009, 19:02   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.2 Twinport


Dokładnie po środku jest dziurka. Antena na jest na dachu i wygląda jak każda inna. A jakie anteny byście polecali? Czyli najprawdopodobniej będę musiał "usunąć" tamtą antenę i prowadzić kabel przez podsufitkę aż do radia... Hmm, nieciekawie to wygląda :P
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 25 Marzec 2009, 19:42   

A czy ten kabel jest na pewno od anteny na dachu? Miałeś wcześniej wsadzone tam radio? Wydaje mi sie ze może ktoś coś kombinował i założył taką wtyczkę do zwykłej anteny. Radzę tak: kup zwykła wtyczkę radiową, załóż i zobacz co będzie, jak będzie odbierać to git, jak nie to czeka cie nowa antena(wtedy będziemy coś szukać). Nic złego stać sie nie może, a koszty wtyczki to jakieś 2 zł - niby czemu nie spróbować?
 
     
 DeadEyes


Informacje
opolskie

LPG: Tak
Imię: Paweł
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 23
Skąd: Nysa
Wysłany: 25 Marzec 2009, 20:20   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.2 Twinport


No to jutro się za to wszystko zabiorę. Ogólnie autko kupiłem niedawno w komisie Opla (przy salonie w Opolu) i nie miało zamontowanego żadnego radia. Autko należało do Caritasu, także raczej nikt tam nie majstrował :P .
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 25 Marzec 2009, 20:34   

Skoro nikt nie majstrował to dziwne ze nie ma kabla do anteny z zwykłą wytyczką. Napisz jaki bedzie wynik.
 
     
 DeadEyes


Informacje
opolskie

LPG: Tak
Imię: Paweł
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 23
Skąd: Nysa
Wysłany: 26 Marzec 2009, 04:12   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.2 Twinport


Szperałem trochę po internecie i troszkę poczytałem o tej antence. Nie wiem, może się mylę, ale czy to wejście, to nie jest przypadkiem wejście FAKRA? Bo jeśli tak, to znalazłem coś takiego na allegro:

http://www.allegro.pl/ite...ra_din_iso.html
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 26 Marzec 2009, 13:22   

Tak, to wejście nazywa sie Fakra, a z opisu na Allegro wynika ze jest ono wyjściem zwykłej anteny FM. Swoją drogą całe życie się człowiek uczy, nawet nie wiedziałem ze takie rzeczy wkładali. Przejściówka Ci pomoże, ale jest pytanie o sens ekonomiczny jej kupna. (15 zł z przesyłką) kiedy zwykła wtyczka do montażu kosztuje 2 -3 zł. Ale to już jak uważasz.
Ostatnio zmieniony przez Finos 26 Marzec 2009, 13:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 pico8
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 26 Marzec 2009, 13:39   

DeadEyes napisał/a:
No to jutro się za to wszystko zabiorę. Ogólnie autko kupiłem niedawno w komisie Opla (przy salonie w Opolu) .

Mogles od razu tam to zalatwic. Panowie z J&R napewno by ci pomogli ;)
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 26 Marzec 2009, 13:44   

pico8 napisał/a:
Mogles od razu tam to zalatwic. Panowie z J&R napewno by ci pomogli ;)

za odpowiednią opłatą ;)
 
     
 pico8
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 26 Marzec 2009, 16:05   

Finos napisał/a:

za odpowiednią opłatą ;)

Wydaje mi sie ze nie,skoro tam kupil autko? Troche by ich przycisnal to by napewno dostal adapter ;) Klient wasz pan,no nie? :P
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 26 Marzec 2009, 16:07   

pico8 moze w niemczech tak jest, u nas dalej "będzie pan zadowolony, ale wie pan trzeba to i to, a potem jeszcze założyc i to wyjdzie 100zl" :( Zresztą oni w salonach, nie są za bardzo za nie orginalnymi radiami, zaraz by wymyślili ze nie można, ze trzeba spejalne radio, a to radio mozna zakupić u nich, i oni od razu moga zamontować.
 
     
 DeadEyes


Informacje
opolskie

LPG: Tak
Imię: Paweł
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 23
Skąd: Nysa
Wysłany: 26 Marzec 2009, 16:18   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.2 Twinport


Finos napisał/a:
pico8 napisał/a:
Mogles od razu tam to zalatwic. Panowie z J&R napewno by ci pomogli ;)

za odpowiednią opłatą ;)


Dokładnie, chociaż ta opłata nie byłaby zbyt odpowiednia jak na moją kieszeń xD . Poszukam w miejscowych sklepach elektronicznych czy mają takie przejściówki :P. Dziękówka za pomoc :)
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 26 Marzec 2009, 20:55   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


mają na pewno, koszt w granicach 5 zł.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Układ elektryczny, zapłon » Problem z podłączeniem anteny
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.