Przesunięty przez: Kaszubski
11 Lipiec 2016, 18:03
zakupy!!!
Autor Wiadomość
 aspolecznik
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 4 Luty 2009, 17:13   zakupy!!!

jestem zielony na forum i witam wszystkich serdecznie...
prosze o porade, w punktach streszcze sytuacje:
1. do dyspozycji od 10- 15 tyś ( do wydania jak najmniej:)
2. samochód dla kobiety, więc liczy sie jak najmniejsza awaryjność.
3. wyposażenie nie musi być bardzo bogate: najważniejsze wspomaganie i poduszki.

prosze o sugestie na jakim roczniku sie skupic....bo wiem ze nie zawsze młodszy znaczy lepszy...
z góry bardzo dziękuję za pomoc
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 4 Luty 2009, 17:21   
   Moje auto: Porshe 911


http://www.klubcorsa.pl/t...kupem-vt773.htm


http://www.klubcorsa.pl/t...kupem-vt757.htm



:boje: :faq:
 
     
 aspolecznik
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 4 Luty 2009, 17:50   

dziękuje, tyle że pisze by dostać bardziej spersonalizowana info, konkretnie np. czy ktorys silnikow unikac , bądź roczników itp. najbardziej interesuje mnie 2003 - czy coś w tym roczniku jest godnego uwagi, coś czego powinno się unikać
dzięki za podpowiedźi
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 4 Luty 2009, 22:14   
   Moje auto: Opel Astra G


Jak od 10.000 do 15.000 to tylko szukać Corsy C. Fakt, że końcowe wersje B były już pozbawione chorób wieku młodzieńczego, ale Corsa C to jednak auto bardziej zaawansowane technicznie, młodsze i... ładniejsze :)

Co bym doradził... omijać szerokim łukiem silnik 1,0 12v. Wybrać albo 1.2 16v (75KM), albo jakiegoś niezajechanego diesela. Silnik 1.2 przemawia do siebie długimi okresami między przeglądowymi- 30.000km, co zmniejsza koszty eksploatacji, 75KM daje sobie spokojnie radę z tym autkiem (ok. 12-13 sek do 100km/h. Spalanie średnio 6l/100km)
Co do usterkowości- sprawdzić mechanizm zmiany biegów (wybierak)- jak wchodzi 1 i 2 bieg- czy lekko czy haczy, zgrzyta i nie można go wrzucić. Wersję C z początku produkcji miały z tym problemy (wybierak był plastikowy i zbyt szybko się wyrabiał).
Co jeszcze... przednie zawieszenie- maglownica! Szybko się zużywa, przy pełnym skręcie słychać jej przeskakiwanie i pukanie. Końcowy tłumik lubi się szybko pokryć rudą. Czasem przednie klosze lamp zachodzą jakimś dymem z instalacji. Z rdzą nadwozia nie powinno być problemu bo autko ma 12 lat gwarancji na perforację- jak się pojawia, to pewnie było stuknięte i tanio naprawione. Corsa C moich rodziców miała od nowości w 5 lat nalatane 200.000km i poza wymianą wybieraka skrzyni biegów nic się nie zepsuło!!!!!! :graty:
Koło 13.000zł kupisz Corsę z polskiego salonu, zarejestrowaną, ale z uboższym wyposażeniem (rocznik 2000-2002) Taniej będzie kupić coś z zachodu, wyposażenie będzie lepsze, auto mniej wybite, ale trzeba pamiętać o opłatach- przynajmniej 1200zł :devil:

Tutaj jedna z ładniejszych (choć trochę droga, dlatego trzeba wynegocjować przynajmniej 1200zł na opłaty :lolek: )
Kod:
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C7695173


A druga z silnikiem 1,4 :D :D rakieeeta :lolek:
Kod:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C7592503



Powodzenia w poszukiwaniach :)
 
 
     
 aspolecznik
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 5 Luty 2009, 15:22   

strasznie dzięki lukbud, niebawem przefiltruje oferty w sieci i podrzuce ewentualnych faworytów do oceny. pozdrawiam.eny. pozdrawiam
 
     
 zakopianczyk1
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 24 Luty 2009, 21:45   

Witam.
Co sądzicie o tej Corsie???? http://otomoto.pl/opel-corsa-1-2i-C7243927.html
POZDRO
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 24 Luty 2009, 21:57   
   Moje auto: Opel Astra G


Siema.
Trochę mało informacji napisali o tym autku- na pewno nie ma informacji o bezwypadkowości, zdjęcie przodu jest nieostre, więc może w przód coś się stało.
Ale ja przypuszczam, że mogło coś być kombinowane z tylną klapą- w Corsach C nie naklejało się symbolu pojemności silnika pod nazwą Corsa. W wersji przed liftem był napis Opel Corsa (Opel z lewej, Corsa z prawej + oznaczenie pojemności od 1.2 wzwyż), a po lifcie (taka jak w ogłoszeniu) była sama Corsa po lewej stronie i pojemność od 1.2 wzwyż po prawej stronie (albo np zamiast pojemności było CDTi jeżeli był to diesel).

Poza tym- silnik 1,2- jest idealny do tego autka ;)
Ostatnio zmieniony przez lukbud 24 Luty 2009, 23:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 broneq
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 24 Luty 2009, 22:18   

lukbud napisał/a:
W wersji przed liftem był napis Opel Corsa (Opel z lewej, Corsa z prawej + oznaczenie pojemności od 1.2 wzwyż), a po lifcie (taka jak w ogłoszeniu) była sama Corsa po PRAWEJ stronie i pojemność od 1.2 wzwyż po lewej stronie (albo np zamiast pojemności CDTi jeżeli był to diesel).

Odwrotnie w polifcie napis CORSA po lewej - pojemność po prawej, a już w przedliftach od połowy 2002 nie było napisu OPEL, a tylko CORSA po lewej - ja tak mam :D
 
     
 zakopianczyk1
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 24 Luty 2009, 22:18   

Dzięki za odpowiedz...

[ Dodano: 24 Luty 2009, 22:19 ]
broneq napisał/a:
lukbud napisał/a:
W wersji przed liftem był napis Opel Corsa (Opel z lewej, Corsa z prawej + oznaczenie pojemności od 1.2 wzwyż), a po lifcie (taka jak w ogłoszeniu) była sama Corsa po PRAWEJ stronie i pojemność od 1.2 wzwyż po lewej stronie (albo np zamiast pojemności CDTi jeżeli był to diesel).

Odwrotnie w polifcie napis CORSA po lewej - pojemność po prawej, a już w przedliftach od połowy 2002 nie było napisu OPEL, a tylko CORSA po lewej - ja tak mam :D

Więc jak??????
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 24 Luty 2009, 23:21   
   Moje auto: Opel Astra G


Tak broneq, po lifcie dokładnie napis Corsa po lewej (mój błąd :P ) - a o wersji przed liftingiem pisałem na podstawie swojej- 2001 rok i było kolejno OPEL (po lewej) Corsa 1.2 po prawej ;)

A co do autka- to zapytaj się o historię wypadkową i sam w miarę możliwości popatrz- jak był bity w tył, to zajrzyj na podłogę bagażnika czy nie było napraw (czy nie ma harmonijki z blachy). Co do przebiegu to też można sprawdzić, bo powiem Ci szczerze, Corsa C rodziców miała 5 lat i 200.000km a w komisie ją cofnęli na 72.000km :zalamany: Także sprawdzić przebieg bo ja "oryginalne" przebiegi z komisów nie wierzę do końca :D
A cena powiem Ci, że nawet fajna (nie ma za dużego wyposażenia i kolor mógłby być fajniejszy :oczami: ) ale najważniejsze, żeby Tobie się podobała i żeby była w b.dobrym stanie :cwaniak:

pozdro :)
 
 
     
 zakopianczyk1
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 26 Luty 2009, 14:29   Zakup Corsa C - pytanie.

Witam.
Mam pytanie do Was,co sądzicie o tym: http://otomoto.pl/opel-co...i-C7908439.html
Z góry dziękuje za szybkie odpowiedzi!!!!
POZDRO
Ostatnio zmieniony przez 26 Luty 2009, 23:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 broneq
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 26 Luty 2009, 15:00   

Nie wierzę, że pięcioletnia Corsa z silnikiem, który dwa lata z rzędu zdobywał tytuł silnika roku może kosztować tylko tyle i być już zarejestrowanym. Zderzak przedni odstaje z lewej strony, tylna klapa z lewym błotnikiem nie pasuje i brakuje zaślepki pod klapą i lampa jest inna lewa tylna. Jak na ten przebieg kierownica jest mocno wytarta. Moja Corsa ma niewiele mniejszy przebieg i kierownica wygląda znacznie lepiej (klaksony mam w ogóle nie wygniecione). Jak masz niedaleko to podjedź i oglądnij na żywca, bo fotki nigdy wszystkiego nie pokazują. Ale jak masz ponad 100km do niej to nie jedź... szkoda paliwa i czasu. :)


EDIT: teraz zauważyłem, że ma tablice z Żywca a jest w Myślenicach (więc nie masz aż tak daleko). Ale to wskazuje albo na handlarza, albo na auto po przedstawicielu handlowym... tak czy inaczej średnio godny uwagi...
Na potwierdzenie cofania licznika popatrz na fotel kierowcy, który ma przeszyty lewy bok siedziska ciemniejszym niebieskim materiałem (podczas, gdy całość środka jest szara). :chytry:
 
     
 zakopianczyk1
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 26 Luty 2009, 15:27   

broneq napisał/a:
Nie wierzę, że pięcioletnia Corsa z silnikiem, który dwa lata z rzędu zdobywał tytuł silnika roku może kosztować tylko tyle i być już zarejestrowanym. Zderzak przedni odstaje z lewej strony, tylna klapa z lewym błotnikiem nie pasuje i brakuje zaślepki pod klapą i lampa jest inna lewa tylna. Jak na ten przebieg kierownica jest mocno wytarta. Moja Corsa ma niewiele mniejszy przebieg i kierownica wygląda znacznie lepiej (klaksony mam w ogóle nie wygniecione). Jak masz niedaleko to podjedź i oglądnij na żywca, bo fotki nigdy wszystkiego nie pokazują. Ale jak masz ponad 100km do niej to nie jedź... szkoda paliwa i czasu. :)


EDIT: teraz zauważyłem, że ma tablice z Żywca a jest w Myślenicach (więc nie masz aż tak daleko). Ale to wskazuje albo na handlarza, albo na auto po przedstawicielu handlowym... tak czy inaczej średnio godny uwagi...
Na potwierdzenie cofania licznika popatrz na fotel kierowcy, który ma przeszyty lewy bok siedziska ciemniejszym niebieskim materiałem (podczas, gdy całość środka jest szara). :chytry:

Dzięki za odpowiedz!!!!!!!!!!!!
 
     
 grest
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 21 Marzec 2009, 18:21   

najważniejsze to nie kupować z komisu!! znajdź kogoś kto jeździ po samochody zagranicę i albo jedź z nim albo poproś niech Ci przywiezie samochód jaki chcesz bo masz wtedy większą pewność co kupujesz. komisiarze kłamią w żywe oczy!!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Inne » zakupy!!!
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.