Przesunięty przez: Kaszubski
16 Lipiec 2016, 16:50
Folia Karbonowa na masce Corsy
Autor Wiadomość
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 19 Maj 2008, 22:00   Folia Karbonowa na masce Corsy
   Moje auto: Porshe 911


witam, tak ostatnio myślałem, by kupić folie karbonową i okleić maskę, czy ktoś z was widział juz takie coś? miał z tym styczność?
jakie są wasze opinie na ten temat?
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 30 Maj 2008, 12:24   
   Moje auto: ASTRA G


Pomysł na maskę z karbonu jest stzrałem w 10!!! Przymierzałem sie do Twojego pomysłu ale zrezygnowałem. Bo jak juz coś robic to konkretnie. Po pierwsze koszt takiej folii z pseudo karbonem jest około 300zł. Po drugie ten wzór na foli nie przypomina karbonu a raczej kwadraciki. Z daleka patrzac niby jest ok, ale jak podejdziesz blizej to jest wielka k..pa. Trzeba poszukać, może jest gdzieś folia o lepszym wyglądzie?
 
 
     
 Robson7
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 30 Maj 2008, 16:04   

U mnie kumpel ma naklejki karbonowe na slupkach w dzwiach i mi sie podoba a na masce tez moze byc ale mi sie szczerze nie podoba :evil:
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 22 Sierpień 2008, 20:08   
   Moje auto: ASTRA G


Znalazłem ofertę oklejania prawdziwym carbonem.

Kod:
http://www.allegro.pl/item415623313_oryg_carbon_karbon_nakladanie_karbonu_na_czesci.html

Jest jeszcze firma która wykonuje elementy z carbonu. Niestety ceny sa "skromne" :)

Kod:
http://www.rpmotorsport.pl/auta/advanced_search_result.php?search_in_description=1&keywords=maska&sort=2a&page=2&osCsid=ea05e0f3803a9c6f909eb5efb6ec237c
Ostatnio zmieniony przez PiotrK65 25 Luty 2009, 22:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 cwirus88
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 23 Sierpień 2008, 12:30   

nie ma czegoś takiego jak nakładanie carbonu na maski ja <<wycinka>> :/ zaś jakiś wynalazek...
Carbon nie ma wyglądać, ba jest nawet ohydny... zastępuje się nim elementy nadwozia by zredukować masę auta, bo carbon jest leciutki i dlatego zastępuje się żelazne maski carbonowymi, w miejsce ciężkich stalowych spojlerów wsadza się carbonowe,a w przypadku niektórych aut to połowa nadwozia jest z carbonu...


kocham te forum :lol:


***************************
Przekleństwo!!! będzie warn!!!
Ostatnio zmieniony przez dudu 23 Sierpień 2008, 15:35, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 23 Sierpień 2008, 16:09   
   Moje auto: ASTRA G


cwirus88 napisał/a:
nie ma czegoś takiego jak nakładanie carbonu na maski ja <<wycinka>> :/ zaś jakiś wynalazek...
Carbon nie ma wyglądać, ba jest nawet ohydny... zastępuje się nim elementy nadwozia by zredukować masę auta, bo carbon jest leciutki i dlatego zastępuje się żelazne maski carbonowymi, w miejsce ciężkich stalowych spojlerów wsadza się carbonowe,a w przypadku niektórych aut to połowa nadwozia jest z carbonu...[/color]


no jak nie ma, jak jest napisane, że robią coś takiego. To że jest to coś, o czym pierwszy raz słyszysz to nie znaczy że musi być złe.
Mnie osobiście carbon bardzo się podoba, ale to kwesia gustu i nie każdemu musi sie podobać :)
Wykorzystanie carbonu, które przytaczasz powyżej ma na celu zredukowanie masy auta i jest stosowane w autach sportowych "tzn. mających osiągi" np. BMW M3 i M5.

a ta firma proponuje usługę mającą na celu modyfikację estetyczną.

P.S. żelazne maski? a co to takiego? chyba stalowe lub metalowe lub aluminiowe maski?
 
 
     
 OL!
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 19 Październik 2008, 13:20   

moim skromnym zdaniem carbon jest świetny ... - ale nie oklejanie folią imitującą carbon ...

po prostu to wygląda co najmniej niesymetrycznie :P

ewentualnie jakieś dodatki we wnętrzu - ale to już ostateczność

ja nie polecam takiego czegoś :-/
 
     
 marces
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 31 Styczeń 2009, 21:29   

Jak dla mnie carbon jest świetny , tylko rozwiążcie tą kwestję obklejania , znam jeszcze metodę malowania ala carbon - na białą maske nakładają siatkę wendkarską i malują na czarno potem siatka jest zdjęta i lakier widzialem jak robi to Pan Lavalli - niewiem jak się pisze ale pewnie wiecie o kogo chodzi ... też chce sobie takie coś zrobić
 
     
 iizzi
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 16 Luty 2009, 02:16   

Maska carbonowa ok...jednak ja bym folii nie naklejała ale znam osoby co mają i są zadowolone;]
 
     
 H5n1



Informacje
pomorskie

Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lut 2009
Posty: 51
Skąd: Sorkwity\Gdańsk
Wysłany: 16 Luty 2009, 02:30   Folia Karbonowa na masce Corsy

Czasem dobra imitacja daje całkiem fajny efekt wizualny.:)
Karbon, mahoń, skóra, chrom, aluminium czy inne plastikowe podróby - imitacja czy nie, ważne żeby podobało się właścicielowi bo to jego fura i jego gust, a zdanie na ten temat każdy może mieć inne bo takie jego prawo.
Pozdro
 
 
     
 xkamilek243x
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 20 Marzec 2009, 15:39   

moim zdanie nie bedzie pasowac ;] ale to jeszcze zalezy od koloru samochodu ;]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Tuning optyczny i mechaniczny » Folia Karbonowa na masce Corsy
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.