Przesunięty przez: Kaszubski
19 Marzec 2016, 12:35
Przyciemnianie szyb Corsa B
Autor Wiadomość
 krzysiektoudi
[Usunięty]

Informacje
  Wysłany: 10 Marzec 2009, 21:34   Przyciemnianie szyb Corsa B

chciałbym przyciemnić trzy tylne szyby w mojej Corsie B, mam takie pytanie czy są realne szanse na to że mógłbym to zrobić sam??, posiadam 3drzwiową wersję, proszę o porady od czego zacząć, i czy folie na allegro z atestem są dobre, bo na warsztacie powiedzieli mi ze za 1 szybe chcą 8 dych, a nie stać mnie na taki wydatek
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 10 Marzec 2009, 21:49   
   Moje auto: ASTRA G


użyj szukaczki bo temat był już poruszany :rotfl:
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 10 Marzec 2009, 21:52   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Kumpel sam to robił i udało mu się.
Po prostu wyciągasz szyby ( łatwiej ci będzie je wtedy okleić),
dokładnie czyścisz
pryskasz (zależnie od folii) wodą lub płynem do naczyń z wodą,
naklejasz folię, najlepiej w domu w miejscu b. czystym ( kurz nie może się dostać pod folię)
- to co jest najtrudniejsze- ściągasz dokładnie wszystkie pęcherzyki powietrza, np szpatułką plastikową
suszysz szybę, obcinasz dokładnie folię i wkładasz z powrotem
 
 
     
 H5n1



Informacje
pomorskie

Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lut 2009
Posty: 51
Skąd: Sorkwity\Gdańsk
Wysłany: 11 Marzec 2009, 02:19   Przyciemnianie szyb Corsa B

Hej. Szkoda że tak daleko mieszkasz bo załatwiłbym Ci to za 100zł i krate browaru. Mój Wujas jest w tej dziedzinie ekspertem, to jego praca. W mojej Corsie oklejał szyby i jest git.

Co do samodzielnego oklejania:
- najlepiej gdybyś gdzieś chociaż raz podpatrzył jak to się robi, bo sucha teoria to nie wszystko,
- proponuje też potrenować na jakiejś niepotrzebnej szybie, szczególnie usuwanie powietrza spod folii, to nie jest takie łatwe jak się wydaje,
- jak wyżej, musisz mieć sterylne warunki, to ważne, bo jak coś utknie pod folią to zrobi się pęcherz z powietrzem i za groma go nie usuniesz, w najgorszym przypadku przerwiesz folie,
- co do foli z internetu, wiesz każdy może napisać że takowa folia ma atest tym bardziej jak chce ją sprzedać, proponuje rozejrzeć się po sklepach bo to raczej pewniejsze, źródło(oczywiście w sklepie można kupić chłam),
- jak już zdecydujesz się na jakąś folię, to nie polecam bardzo ciemniej, bo nic nie widać przez nią a środkowe lusterko bardzo się przydaje i cofanie w takich warunkach jest dużo trudniejsze, :szok:
- zabierz się do tego poważnie bo szkoda: foli, szyb, czasu, pieniędzy i twojej pracy, przygotuj sobie wszystko dokładnie, zapewnij sobie kogoś do pomocy, bo ciężko jest trzymać folię w powietrzu i jednocześnie spryskiwać ją płynem a potem rozdzielić warstwę ochronną od właściwej, nakładanie też proponuje przy użyciu czterech rąk żeby folia się nie zagięła, zgięta już się nie będzie nadawała,
Powoli dokładnie i powinno się udać, no a jak się uda to super.
Folia ok.50 - 80zł, 2 godziny pracy - koszta własne, zadowolenie z własnoręcznego wykonania - BEZCENNE.
Pozdro i udanego foliowania.
Ostatnio zmieniony przez H5n1 13 Marzec 2009, 04:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 11 Marzec 2009, 13:21   
   Moje auto: Porshe 911


folia
50cmx300cm - 32zł
-spryskiwacz, tryskawka po płynie do mycia szyb
- woda
- nożyk do tapet

myjesz dokładnie szyby!, odkurzasz całe auto, temperatura otoczenia ok.20C* (optimum)

docinasz folię tak by ci zachodziła w środku na te czarne pola wokół szyby

mieszasz 0.5L wody z 5 kropelkami płynu do mycia naczyń, wlewasz całość do spryskiwacza po płynie do szyb, odklejasz folię zabezpieczającą, pryskasz wodą na folię którą masz przykleić oraz na szybę tak by była mgła wodna na szybie, przyklejasz folię na zmoczoną szybę,
teraz delikatnie gąbeczką lub kawałkiem gumy ruchami od środka do zewnątrz ściągasz wodę która jest pod folią....

jeżeli poznikają ci wszytkie pęcherze z wodą zostawiasz 2h do wyschnięcia, później odcinasz kawałki folii która nachodzi na te czarne pola...

gdy ci wyjdzie pęcherzyk powietrza! nie panikuj! niech wszytko wyschnie, potem przebij go igłą wpuść troszeczkę lakieru do włosów w ten bąbelek i wygładź ponownie!

POWODZENIA!
 
     
 krzysiektoudi
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Marzec 2009, 13:38   

mam jeszce takie pytanie od której strony nakleić folię od wewnątrz czy z zewnatrz???
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 11 Marzec 2009, 13:42   
   Moje auto: Porshe 911


:niepewny: wewnątrz.... :zawstydzony:
 
     
 wicher44
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 16 Marzec 2009, 16:59   

Witam wszystkich. Mam małe pytanie a jak to jest z tymi bocznymi przednimi szybami? można je przyciemniać? Wiem że przenikalność światła ma być 70% i że niektóre samochody mają to 70% fabrycznie ale wtedy jest to opisane na szybie a u mnie w corsie na szybie nie ma żadnego opisu a więc teoretycznie można je delikatnie przyciemnić. Patrząc gołym okiem również nie widać aby szyba była fabrycznie przyciemniona.
 
     
 DizzyX
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 16 Marzec 2009, 18:40   

wicher44, w dowolnym zakładzie przyciemniającym szyby (ale takim normalnym a nie "u pana Miecia za stodołą") powinni mieć urządzenie do badania przenikania światła przez szybę.
W odpowiednim zakładzie mogą Ci ją przyciemnić, z tym że jeśli nie będzie przenikania 70% to możesz nie przejść przeglądu albo np stracić dowód rej. przy kontroli drogowej (bo np w małych miastach Policja nie jest wyposażona w urządzenia pomiarowe) ... jak dla mnie za duże ryzyko utraty dowodu rej. w bardzo szybkim czasie i w głupi sposób ;)
 
     
 corsarz
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 16 Marzec 2009, 22:24   

ale nie ma sensu przyciemniac wogole o te 30% bo to prawie nie widac roznicy, albo wogole (tak ja uwazam) albo tak jak reszte szyb
 
     
 wicher44
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 17 Marzec 2009, 12:40   

być może nie ma sensu przyciemniać ale ja nie chce z samochodu zrobić "ciemni" tylko chodzi mi raczej o zastosowanie foli typu lustra weneckiego lub delikatnego przyciemnienia folią kolorową pasującą do koloru samochodu (chodzi mi tylko o połysk na szybie)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Tuning optyczny i mechaniczny » Przyciemnianie szyb Corsa B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.