Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 17:09
Jak opuścić elektryczną szybę z drzwi (bez auta) Corsa C
Autor Wiadomość
 broneq
[Usunięty]

Informacje
  Wysłany: 16 Marzec 2009, 19:39   Jak opuścić elektryczną szybę z drzwi (bez auta) Corsa C

Nie chciałem zakładać nowego tematu ale w części o Corsie C nie ma nic podobnego. Jedynie w dziale Corsa B znalazłem coś o szybach i tam też wkleiłem moje zapytanie, choć pewnie instalacja jest inna.

MÓJ PROBLEM:
Jak opuścić elektryczną szybę z drzwi, jeśli w aucie mam szyby ręczne a kupiłem drzwi z szybą z instalacją elektryczną (dodam, że mam sam przełącznik, ale nie wiem gdzie i jak dodać prąd, żeby silniczek ją opuścił)?
Mogę porobić zdjęcia (dziś już nie zdążyłem). Przy wtyczce do silniczka poza grubym plusem (czerwony) i minusem (brązowy) są trzy cieńsze kabelki - zielony, niebieski i ... nie pamiętam trzeciego. Jutro sprawdzę. Przy samym przełączniku natomiast są 4 cienkie kabelki - czerwony, brązowy, zielony i niebieski.

:) browar do skutecznie pomagającego ;)
 
     
 musi13
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 16 Marzec 2009, 20:19   

Możesz podłączyć na krótko, tak jakbyś wcisnął przycisk do zamykania szyby (nie pamiętam czy tam jest na przekaźniku czy bezpośrednio???)-wiąże się to z rozkręceniem tapicery...kiedyś w calibrze nam siadła i została w pozycji otwartej, bo pstryczek się zepsuł a zaczął padać deszcz..trzeba było sobie radzić na szybkiego.. A moje pytanie jest takie: po co chcesz ją opuśić??? Chcesz to przerobić na ręczny mechanizm czy tylko ze swojej strony zrobić elektryczną?? Musisz pociągnąć z wiązki przy drzwiach zasilanie i jakąś masę zrobić, jeśli chodzi o kabelki to musisz posprawdzać co do czego..jak to w elektrycznym, zamykanie, otwieranie i jak dociśniesz sptryczek do końca to automatyczne zamykanie i otwieranie-stąd 4 kabelki. Ale nie potrafię wytłumaczyć dokładnie co i jak, musiałbym zobaczyć :D :rotfl:
 
     
 broneq
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 16 Marzec 2009, 21:13   

Właśnie chcę przerobić na ręczne. Moje oryginalne drzwi są uszkodzone i kupiłem inne z szybą. Musze je przemalować, wiec muszę z nich wyciągnąć szybę, a kupiłem z elektryką i jest ona zasunięta :kwasny: no i w tym mój problem.
 
     
 musi13
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 16 Marzec 2009, 22:05   

Powiem Ci, że jakbym miał taki edrzwi to bym się zastanowił czy sobie nie zostawić elektrycznych :) w sumie dobra rzecz.. a od strony kierowcy chyba najczęściej używasz :) Jeśli chcesz opuścić to pozostaje Ci na krótko...podłącz do akumulatora "+" i "-", a sterowanie..nie wiem czy to nie będzie działać jak silnik 1-fazowy, jak podłączysz plus i minus w jedną stronę to Ci zamknie a jak w drugą to otworzy...jeśli łączysz na krótko to guziki nie są potrzebne..jeśli chodzi o sterowanie..kurde nie pamiętam czy to było jak w centralnym sterowanie albo plusem albo minusem...jeśli plusem to jeden z tych kabli powinien być pod 12V, a jeśli minusem to pod mase..zielony i niebieski to będą od sterowania czyli impulsu, pozostaje ten jeden, jeśli czarny to podłącz pod masę..musisz pokombinować..ale nie masz za wiele opcji to szybko powinno pójść :) także powodzenia hihi :hyhy:

[ Dodano: 16 Marzec 2009, 22:06 ]
aha, a pamiętasz czy masz jakiś tam sterownik albo przekaźnik przy mechaniźmie od szyby ???
 
     
 broneq
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 16 Marzec 2009, 22:32   

Montaż nie jest taki prosty, bo musiałbym puścić praktycznie całe nowe wiązki, bo wtyczka między drzwiami a "budą" jest inna w elektryce a inna bez niej. Do tego nie mam elektryki do drugich drzwi. Nie chcę elektryki :oczami: Chcę się pozbyć jej z drzwi kierowcy (chętnie ją sprzedam za rozsądną niską cenkę - całą wiązkę z drzwi z elektryką szyby i lusterka i z prowadnicami do elektryki i silniczkiem). jutro porobię fotki to sprawa się rozjaśni. :) :)
 
     
 musi13
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 16 Marzec 2009, 22:35   

oki, może będę mógł bardziej pomóc :) ale elektryczne to bym sobie zostawił po stronie kierowcy heheh :rotfl:
 
     
 broneq
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 18 Marzec 2009, 16:45   

Obiecane fotki (z lekkim opóźnieniem ale są)


:)

[ Dodano: 21 Marzec 2009, 15:16 ]
Sprawa rozwiązana.
Jak opuścić szybę elektryczną mając do dyspozycji tylko kable za to odpowiedzialne?
We wtyczce jest 5 kabli:
1. Zasadniczy "+" - gruby czerwony
2. Zasadniczy "-" - gruby brązowy
3. "-" do ruchu - cienki brązowo czarny
4. "+" do podnoszenia - cienki brązowo zielony
5. "+" do opuszczania - cienki brązowo niebieski

Abu opuścić szybę należy:
1. Pod minus podpiąć kable 2 i 3
2. Pod plus podpiąć kable 1 i 5

Abu podnieść szybę należy:
1. Pod minus podpiąć kable 2 i 3
2. Pod plus podpiąć kable 1 i 4
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Układ elektryczny, zapłon » Jak opuścić elektryczną szybę z drzwi (bez auta) Corsa C
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.