Przesunięty przez: Kaszubski
12 Kwiecień 2016, 18:29
Kontrolka airbagu Corsa B
Autor Wiadomość
 StitchRD
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 14 Marzec 2009, 12:52   Kontrolka airbagu Corsa B

Witam. Dzisiaj zauważyłem że przy prędkości 145 km/h włącza mi się kontrolka airbagu. Po zwolnieniu do 135 km/h gaśnie. Nigdy prędzej się nie zapalała. Czym to może być spowodowane?? Pozdro


EDIT: Dzisiaj zauważyłem że prędkość przy której zapala się kontrolka spadła do 110- 120. Mam licznik na linkę. Czy jest jeszcze jakiś czujnik który zbiera info. o prędkości?? Jeśli nie to czemu objaw jest uzależniony od prędkości?? W tym samym czasie zaczął się wydobywać dziwny dźwięk z okolic rozrządu. Jakby świst powietrza czy coś podobnego. Może mieć to jakieś powiązanie?? Bo już zgłupiałem. Pozdro
Ostatnio zmieniony przez StitchRD 15 Marzec 2009, 09:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 14 Marzec 2009, 14:21   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


A oglądałeś się do tyłu przy tej prędkości? może spadochron ci się otwiera...
 
 
     
 StitchRD
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 14 Marzec 2009, 15:11   

hehe chyba widział bym w lusterku :hyhy:
 
     
 H5n1



Informacje
pomorskie

Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lut 2009
Posty: 51
Skąd: Sorkwity\Gdańsk
Wysłany: 16 Marzec 2009, 00:41   Kontrolka airbagu Corsa B

Siema. W mojej Corsie też tak się działo(zapalała się kontrolka poduchy), tylko że przy innej prędkości, za jakiś czas ok 1,5 miesiąca rozsypał się alternator(do wymiany mostek, regulator i uzwojenie). Po naprawie alternatora już nigdy więcej kontrolka się nie zapaliła. Co do dziwnych dźwięków, to może tylko powietrze, przerabiałem to z poprzednim autem. W Corsie dwa razy słyszałem coś podobnego. Czasem powietrze wpadając w różne zakamarki, wydaje dziwne dźwięki.
Pozdro
 
 
     
 StitchRD
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 16 Marzec 2009, 18:25   

No właśnie dzisiaj doszedłem że to najprawdopodobniej alternator. Bo zauważyłem że to nie od prędkości tylko od obrotów silnika. I doszedłem że gdy jest duży pobór prądu to kontrolka nie świeci. Jeśli wszystko jest wyłączone i jadę bez świateł to kontrolka świeci nawet przy małych obrotach. Dzięki wielkie:]. Pozdro.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ kierowniczy » Kontrolka airbagu Corsa B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.