Przesunięty przez: Kaszubski
20 Marzec 2016, 11:02
Ogrzewanie tylnej szyby- Corsa B
Autor Wiadomość
 vella22
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 17 Listopad 2008, 21:04   Ogrzewanie tylnej szyby- Corsa B

Witam, mam pytanko... kupiłam parę dni temu corsę i zauważyłam, że nie posiada włacznika ogrzewania tylnej szyby....więc to raczej logiczne, że załącznik jest automatyczny....tylko dlaczego nie dziala?:/

Piszę poprawnie po polsku! nie strzelaj baboli bo tego nie lubimy! Akcja FKC
Ostatnio zmieniony przez PiotrK65 7 Marzec 2009, 14:44, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 17 Listopad 2008, 21:14   
   Moje auto: Opel Astra G


a posiada posiada. Trzeba pociągnąć pokrętło biegu nawiewu do siebie!! :-P
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 17 Listopad 2008, 21:17   
   Moje auto: Porshe 911


pociągnij do siebie to poketełko pozdrawiam serdecznie

foto na dole
 
     
 vella22
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 17 Listopad 2008, 21:24   

wow....i jak tu samemu na to wpasc;) ja to pokretlo probowalam wcisnac do srodka...heh ...az zaraz pojde sprawdzic :) dziekuje
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 17 Listopad 2008, 21:29   
   Moje auto: Porshe 911


jak zadziała prosimy o funkcję "POMóGł" TAKIE MAłE COś na pasku wystarczy kliknąć
pozdrawiamy
 
     
 Robson7
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 7 Marzec 2009, 12:54   

A ja mam problem z paskami ogrzewania na tylnej szybie połowa pasków mi nie działa zastawiam się czy można je wymienić bez większej roboty bo w sumie one są wyczuwalne no chyba ze jest inne wyjscie :hyhy: :P
 
     
 chemas86
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 7 Marzec 2009, 13:32   

Robson7 napisał/a:
A ja mam problem z paskami ogrzewania na tylnej szybie połowa pasków mi nie działa zastawiam się czy można je wymienić bez większej roboty bo w sumie one są wyczuwalne no chyba ze jest inne wyjscie :hyhy: :P

wydaje mi się że są one zintegrowane z szybą.
Inne wyjście: wymiana szyby
 
     
 PiotrK65
i Beatka na zawsze



Informacje
pomorskie

Pomógł: 9 razy
Wiek: 58
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 386
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 7 Marzec 2009, 13:42   

Sam osobiście tego nie robiłem, ale wyczytałem na innych forach, że jeśli przerwa jest mała to można naprawić specjalnym klejem przewodzącym. Nakleja się paski np. taśmy malarskiej po obu stronach paska grzewczego i uzupełnia ubytek klejem przewodzącym np. "Silver Glue Firmy Technicoll Electronic". Po wyschnięciu kleju odrywamy paski i podobno działa...

Nie wiem czy o to chodziło...

*****
Nie biorę odpowiedzialności za to czy działa, bo jak napisałem osobiście tego nie robiłem.
 
 
     
 DizzyX
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 7 Marzec 2009, 13:52   

PiotrK65, na pewno nic klej taki nie zepsuje, ale nie zawsze działa - można się bawić, ale trzeba to robić dokładnie i znaleźć i naprawić wszystkie przerwy na wszystkich paskach :]
 
     
 Robson7
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 7 Marzec 2009, 23:29   

Kurcze to chemas86 trochę mnie zmartwiłeś że nie idzie ich dokupić ;/ na szczęście działa mi 5 środkowych :] to coś widać :cool: ....pomyśle nad takim klejem :)
 
     
 chemas86
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 7 Marzec 2009, 23:39   

Robson7 napisał/a:
Kurcze to chemas86 trochę mnie zmartwiłeś że nie idzie ich dokupić ;/ na szczęście działa mi 5 środkowych :] to coś widać :cool: ....pomyśle nad takim klejem :)

słuchaj ja podobnie w maluszku (może to inna technologia :P ) ale próbowałem też jakiś drucików klejów itp ale nic to nie dało.
 
     
 DizzyX
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 8 Marzec 2009, 13:36   

chemas86 napisał/a:
słuchaj ja podobnie w maluszku (może to inna technologia :P ) ale próbowałem też jakiś drucików klejów itp ale nic to n


Jak dokładnie i równo naprawisz WSZYSTKIE przerwy na paskach to powinno działać - robiłem to w Skodzie Favorit kiedyś razem z ojcem i działało, ale wszystkie przerwy trzeba było poznajdować :]
 
     
 sloniu219
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 15 Marzec 2009, 13:55   

Jak sprawdzić czy dochodzi prad do tych precików ?
 
     
 akitainu
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 16 Marzec 2009, 16:08   

Mam podobny problem panowie, ale gdy byłem w ''Auto szyby'' spytać fachowca , czy jest na to jakieś lekarstwo to usłyszałem NIE !! Nie do końca bym się z nim zgodził :looka:
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 16 Marzec 2009, 16:43   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Cytat:
Jak sprawdzić czy dochodzi prad do tych precików ?

wyciągasz wsówki przy tylnej szybie od tych pasków (czyli odłączasz szybę że tak napisze),
w miejsce tych wsówek ( są dwie- jedna z lewej i druga z prawej)
wkładasz woltomierz (tylko teraz nie wiem czy zakres AC czy DC),
włączasz ogrzewanie i jak napięcie dojdzie to powinno coś pokazać.
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 16 Marzec 2009, 17:12   

Zakres DC - napięcie stałe. Mozna to także zrealizować za pomocą zwykłej próbówki samochowodej.
 
     
 Andi



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 43
Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 154
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 15 Listopad 2009, 14:48   

A ja mam pytanie z innej beczki. Udało mi się dorwać nowe kable by poprowadzić nowa instalacje właśnie do podgrzewania tylnej szyby. W Kostka tzw tatuś z mamusia jest u mnie w stanie krytycznym strasznie zaśniedziała. Orientuje się ktoś gdzie można dostać nową lub same bolce które się w niej znajdują. Może ma ktoś dostęp do takiej części - to chętnie kupie.
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 15 Listopad 2009, 18:24   

Kostki z można wyczyścić, a jak nie to szrot.
 
     
 janusz366


Informacje
pomorskie

Dołączyła: 22 Maj 2010
Posty: 1
Skąd: gdansk
Wysłany: 25 Grudzień 2010, 09:10   tez mam problem z ogrzewaniem tylnej szyby

vella22 napisał/a:
wow....i jak tu samemu na to wpasc;) ja to pokretlo probowalam wcisnac do srodka...heh ...az zaraz pojde sprawdzic :) dziekuje

tylko,że u mnie po pociągnięciu za to pokrętło nawiewu działa ogrzewanie jednocześnie z tylną wycieraczką,wycieraczka chodzi non stop chyba,że znowu wyłącze ogrzewanie,co to może być?
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ chłodzenia, ogrzewanie, klimatyzacja » Ogrzewanie tylnej szyby- Corsa B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.