Przesunięty przez: Kaszubski
29 Luty 2016, 17:42
Jakie amortyzatory do Corsy B?
Autor Wiadomość
 wujas23500
[Usunięty]

Informacje
  Wysłany: 26 Luty 2009, 00:08   Jakie amortyzatory do Corsy B?

witam!! posiadam krooste od dwóch lat,na sportowym zawieszeniu przyjechała z niemiec i teraz chciałbym je zmienić na nowe podobne tzn,też sport ale nie gwint znalazłem jakieś firmy ta technix, czy ono jest dobre jeśli nie to co można zastosować innego?


//Regulamin, punkt 5. Zakładając nowy topik(temat) Pisz go z dużej litery i dopisuj frazę „w Corsie A/B/C/D
w zależności jakiego typu Corsy dotyczy topik (np. Światła w Corsie B; Wymiana oleju w Corsie C)

Jesteś nowy więc tylko poprawiam post bez konsekwencji :P pozdro! :cool: //
Ostatnio zmieniony przez lukbud 26 Luty 2009, 00:13, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
 cwirus88
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 26 Luty 2009, 07:59   

jasne, TA Technix daje rade, śmiga na nim pare osób i bardzo sobie chwalą :)
 
     
 marces
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 26 Luty 2009, 21:57   

Pewnie KONI

A co na temat MTS Technik powiecie?
 
     
 cwirus88
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 26 Luty 2009, 23:17   

co do MTS nie wiem, nie znam ludzi którzy na tym jeżdżą, co do zawieszeń to może powiem krótko (mam na mysli kity do corsy, ceny strzelam z głowy, nie brać ich dokładnie)

a) zadowalająco i ekonomicznie - Ta technix, MTS technik (cena do 1000 zł za komplet)
b) dobrze lecz drożej - Weitec, Koni, (ceny od 1500 do średnio 2500 tys zł)
c) wypaśnie i bardzo drogo - Bilstein (serie B8 w góre), Spax (ceny od 3 klocków w góre)
 
     
 wujas23500
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 26 Luty 2009, 23:27   

a bilstein b4?znalazłem takie plus odpowiednie sprężynki??
 
     
 cwirus88
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 26 Luty 2009, 23:28   

wujas23500, bilstein b4 to w sumie stockowe amorki, ja mam je u siebie na tyle w raz ze sprężynami apex'a i jest przyzwoicie twardo :ok:
 
     
 wujas23500
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 26 Luty 2009, 23:35   

ok,to w sumie nic nie wiem chciałem sie zamknąć ze wszystkim w 1.600zł(nie licząc robocizny) nie chcem zeby było za twardo,tak bardzo ani tak jak teraz mam-skacze m i tył,nie znam sie zbytnio... :zalamany:
 
     
 cwirus88
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 26 Luty 2009, 23:38   

Jak chcesz żeby nie było za twardo to polecam coś w stylu TA Technix, za komplet nie zapłacisz więcej niż 700 zł (gwint ok 1000 zł). Jest to zawias twardy, ale bez przesady.

Jak chcesz żeby było sztywniej ale nadal komfortowo to bilstein B4 + progresywne sprężyny...
 
     
 wujas23500
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 26 Luty 2009, 23:52   

ok,dzieki wiec raczej ta technix-pierwszy wybór penie najlepszy,tylko ciekaw jestem co teraz mam,jak na razie nic nie robiłem przy zawieszeniu-tylko raz spawałem stabilizator...:(nasze drogi...a nie wiecie jak jest z rozpórkami tzn,czy można je zrobić u znajomego spawacz(jeśli sie wszystko wyliczy)czy raczej kupić firmowe????

-
 
     
 cwirus88
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 26 Luty 2009, 23:53   

wujas23500, pewnie że rozpórki możesz zrobić u spawacza, o ile będą robione z jakiegoś wytrzymałego materiału...
 
     
 wujas23500
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 27 Luty 2009, 00:09   

ok,dzieki..troche już wiem,ale nadak\l jest w krooście wiele do zmiany,wiec bede pytał.pozdrawiam
 
     
 marces
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 27 Luty 2009, 14:09   

hemm.. a ja zobacze jak będzie z kasą do wakacji , może uda mi się coś ze średniej półki wyciągnąć. pozdro
 
     
 wujas23500
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 27 Luty 2009, 19:42   

ja do wakacji zamierzam ją przemalować na jakąś czerń myślałem o macie..założyć nowe felgi(jakoś,komuś opchnąć orginalne aluski:) delikatniutko przyciemnić szyby,bo jak do tej pory tylko zmieniłem tarcze na indiglo,wydeszek + strumiennica noi skoro szybko nie jeżdzi a w zmiane silnika nie chce sie bawić... to zrobiłem dobre granie komplet na blaupunkcie gt,gra jak gra mnie to cieszy... pozdrawiam
 
     
 marces
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 3 Marzec 2009, 19:56   

nie no 1.4 to i tak nie jest aż tak źle ja mam 1.2 i niemoge nażekać hehe ... a powiedz mi czy coś dała Ci strumienica ?
 
     
 cwirus88
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 3 Marzec 2009, 20:59   

Panowie koniec OT!!!!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ zawieszenia » Jakie amortyzatory do Corsy B?
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.