Brak chłodzenia silnika... wentylator nie startuje
Autor Wiadomość
 zinek


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Marcin
Dołączył: 22 Sty 2023
Posty: 3
Skąd: Legnica
Wysłany: 23 Styczeń 2023, 23:07   Brak chłodzenia silnika... wentylator nie startuje
   Moje auto: Corsa D 1,2 anniversary edition


Witajcie

Ratunku. Jakiś Czas temu dałem do mechanika Opla Corsę D 1,2 benzyna w celu uszczelnienia pokrywy rozrządu (kapał olej). po odbiorze auta i przejechaniu kilku kilometrów zapaliła się kontrolka "autko z kluczem" a jakiś czas później czerwona kontrolka temperatury silnika i wywaliło zbiorniczek płynu. Oddałem samochód ponownie do mechanika a ten po całym dniu stwierdził że nie wie co jest. Sprawdził połączenia, wtyczki, przewody, bezpieczniki. Wszystko ponoć jest ok. Termostat puszcza płyn w duży obieg a wentylator się nie włącza nawet przy 104 stopniach. Jak wyjmę przekaźnik od wentylatora ten rusza na niskim biegu ale jak włożę przekaźnik wentylator chodzi na maksa... Jak wyłączę silnik to wszystko przestaje funkcjonować prawidłowo. Przekaźniki także wymieniałem. Przy załączonej klimatyzacji wentylator startuje od razu. Co może być przyczyną takiego zachowania wentylatora??

Pomocy.

Dzięki za jakiekolwiek info mogące pomóc w temacie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ chłodzenia, ogrzewanie, klimatyzacja » Brak chłodzenia silnika... wentylator nie startuje
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.