brak ogrzewania - panel regulacja nawiew ciepło / zimno
Autor Wiadomość
 fatal_corsa


Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Imię: Paweł
Dołączył: 23 Wrz 2013
Posty: 17
Skąd: Wawa
Wysłany: 8 Listopad 2022, 19:28   brak ogrzewania - panel regulacja nawiew ciepło / zimno
   Moje auto: Corsa D 1.2 A12XER


[Corsa D 1.2 A12XER] Cześć, mam problem z regulacją nawiewu ciepło / zimno. Brakowało ciepła, zawiesiła się zębatka przy nagrzewnicy, wystarczyło ją dotknąć. Niemniej jednak po kilkunastu próbach zawiesiła mi się jeszcze dwa razy.
Obecnie pokrętło na zimnym 2 kreski mają opór, sprężynuje przy dodawaniu max zimno.

Załączam 2 filmiki, i mam parę pytań:
1) czy linka przy pokrętle tak się prowadzi i wygina, to naturalne?
2) czy linka mogła się wyciągnąć?
3) czy istnieje możliwość, że przy gałkach lub nagrzewnicy mogły przeskoczyć ząbki?
4) a może zawór nagrzewnicy blokuje się w którejś pozycji?

https://youtube.com/shorts/40eHCPSzKN8

https://youtu.be/7nro53x-iwY
 
     
 Albercik


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Tomek
Wiek: 37
Dołączył: 12 Sie 2022
Posty: 9
Skąd: Warszawa
Wysłany: 9 Listopad 2022, 09:36   
   Moje auto: Corsa D MY'06 1.2 Easytronic


fatal_corsa napisał/a:
1) czy linka przy pokrętle tak się prowadzi i wygina, to naturalne?

Nie.
fatal_corsa napisał/a:
2) czy linka mogła się wyciągnąć?

Trochę naciągana ta teoria, ale fizyka mówi, że metale się rozciągają. Niemniej bym nie szedł w tym kierunku.
fatal_corsa napisał/a:
czy istnieje możliwość, że przy gałkach lub nagrzewnicy mogły przeskoczyć ząbki?

Prędzej by się wyłamały zęby raczej.
fatal_corsa napisał/a:
4) a może zawór nagrzewnicy blokuje się w którejś pozycji?

A jesteś pewien, że takie coś występuje w Twoim aucie? Od 20. lat nie widziałem auta z takim zaworem. Według współczesnych reguł nagrzewnica grzeje zawsze, a sterowanie odbywa się za pomocą klapki (albo powietrze jest kierowane przez nagrzewnicę, albo przez wymiennik klimatyzacji).

Na Twoim miejscu - odpiąłbym linkę o pokrętła albo zębatki klapki i sprawdził czy zarówno pokrętło, jak i klapka działają poprawnie bez podpiętej linki (ręką). Jeśli tak - wymieniłbym linkę.
 
 
     
 fatal_corsa


Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Imię: Paweł
Dołączył: 23 Wrz 2013
Posty: 17
Skąd: Wawa
Wysłany: 2 Luty 2023, 14:43   
   Moje auto: Corsa D 1.2 A12XER


Ponad dwa miesiace nic się nie działo, jeździłem bez radia i schowka i czekałem, wczoraj masakra każdy ruch się znikało ciepełko. Wydaje mi się, że blokuje się to półkóleczko lub klapa bo slychac przy zdejmowaniu z ciepła na zimno charaktrerystyczny głos i wówczas wiem, że ciepła nie będzie. Ruszysz kółeczkociepło wraca. Dodam, że wczoraj była spora wilgotność, deszcz , działała klima (manual). Tak myślę, może da się to gdzieś prysnąć czymś, może tylko brakuje poślizgu, nawet drzwi ostatnio zaczęły skrzypieć, a jako ciekawostka sterowanie kierunkiem nawiewu też wczoraj jakby ciężko chodziło. Co z tym robić?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ chłodzenia, ogrzewanie, klimatyzacja » brak ogrzewania - panel regulacja nawiew ciepło / zimno
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.