Przesunięty przez: Kaszubski
9 Marzec 2016, 23:29
Ubezpiecznie Corsa B 1.4i 95r
Autor Wiadomość
 Wujek Fido


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Wiek: 37
Dołączył: 28 Wrz 2012
Posty: 4
Skąd: Płock
Wysłany: 5 Październik 2012, 22:02   Ubezpiecznie Corsa B 1.4i 95r

Obiegają mnie sprzeczne informacje, więc najlepiej zapytać fachowców:

Ile wyniesie mnie podstawowe ubezpieczenie OC?
mogę dodać ze Mazowieckie>Płock, posiadam prawo jazdy od roku, mam 15lat skończone i szukam jakiejś taniej oferty z uwagi na studia dzienne i prace na pół etatu.
 
 
     
 holden
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 6 Październik 2012, 13:33   

możesz odwiedzić taką stronę http://ipolisa.pl/kalkulator/
powypełniasz dane to wyjdzie ci składka oc jaką zapłacisz i u którego ubezpieczyciela

[ Dodano: 6 Październik 2012, 14:34 ]
P.S. Skończone masz 15 czy 25 lat :uuu:
 
     
 Wujek Fido


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Wiek: 37
Dołączył: 28 Wrz 2012
Posty: 4
Skąd: Płock
Wysłany: 7 Październik 2012, 15:55   

25 ;p

dobra już pogłębiłem swoją wiedzę, ale nasuwa mi się kilka kolejnych pytań, więc przedstawię to najjaśniej jak potrafię:

Ubezpieczenie kończy mi się 30.10.12 no i wypadałoby go przerejestrować, ale czy mogę go ubezpieczyć bez przerejestrowywania?
Byłbym wdzięczny jakby mi ktoś przedstawił ten mechanizm od samego początku, a mianowicie : czy muszę wypowiedzieć umowę z obecnym ubezpieczycielem, jak? czy muszę mieć samochód przerejestrowany żeby ubezpieczyciel uznał mi współwłaściciela ( chce skorzystać ze zniżek innej osoby z rodziny )

~odnośnie przerejestrowania to czy ja muszę się tam pojawić z tablicami ? (jedna jest przynitowana i odczepienie jej jest dosyć kłopotliwe) jakie to są koszta?
 
 
     
 holden
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 7 Październik 2012, 18:30   

Najprościej będzie przerejestrować auto (masz na to 30 dni od momentu zakupu)

jeżeli chcesz zmienić ubezpieczyciela to musisz wypowiedzieć umowę obecnej firmie w której auto jest ubezpieczone

co do zniżek współwłaściciela to ja w moim przypadku auto jest zarejestrowane na mnie i brata a OC od tego samochodu jest na mnie ponieważ ja mam zniżki

odnośnie przerejestrowania musisz pojawić się z 2 tablicami, dowodem rej., kartą pojazdu o ile była wydana, ważnym OC, umową kupna sprzedaży i ewentualnie jak nie chcesz jeździć ze współwłaścicielem auta do wydziału komunikacji to musisz też mieć pełnomocnictwo napisane przez tą drugą osobę.

Jeżeli się w czymś pomyliłem to proszę mnie poprawić :piwko:

[ Dodano: 7 Październik 2012, 19:32 ]
P.S. nity możesz rozwiercić wiertłem
 
     
 biernus


Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 17 Paź 2012
Posty: 4
Skąd: Jastrzębie
Wysłany: 17 Październik 2012, 13:17   

Polecam https://www.youcandrive.pl oraz kod rabatowy 5% np. BC4835D542 (z internetu).
Ja za Corse 1.4 jestem jeszcze przed 30tką płace ... 220 PLN na rok!

Co do innych Twoich pytań:
Wypowiadasz umowe wysyłając list polecony z treścią np. Dnia XX wypowiadam umowę OC nr YY zawartą dnia ZZ pomiędzy X a towarzystwem Y. I podpis.

Jeśli chcesz skorzystać ze zniżek osoby z rodziny musisz WPISAĆ tą osobę do dowodu najlepiej to zrobić jeśli kupuje się samochód bo i tak zmienia się dowód. Jeśli nie (czyli auto jest na Ciebie) wtedy np. umowa darowizny 1% czy 50% do wyboru... i zmiana dowodu. Wtedy legalnie korzystasz ze zniżek tej drugiej osoby.

Mam nadzieje ze pomoglem.
 
 
     
 Przemkowy



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 36
Dołączył: 24 Cze 2012
Posty: 37
Skąd: Konarzewo koło PZ
Wysłany: 17 Październik 2012, 20:51   

Ja kupiłem autko zaraz po zdaniu prawka, mam 25 lat, i 0% zniżek. Najtaniej mi wyszło w PZU i mBANKU (ubezpieczenie przez HDI Asekuracja) plus jest taki że w MBanku można płatność oc rozłożyć na 12 rat :) i tą opcję wybrałem i miesięcznie płącę 120 zł
 
 
     
 biernus


Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 17 Paź 2012
Posty: 4
Skąd: Jastrzębie
Wysłany: 20 Październik 2012, 00:52   

Przemkowy napisał/a:
Ja kupiłem autko zaraz po zdaniu prawka, mam 25 lat, i 0% zniżek. Najtaniej mi wyszło w PZU i mBANKU (ubezpieczenie przez HDI Asekuracja) plus jest taki że w MBanku można płatność oc rozłożyć na 12 rat :) i tą opcję wybrałem i miesięcznie płącę 120 zł


1440 PLN na rok? - łomatko! ;/
 
 
     
 tomaszstn
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 25 Październik 2012, 15:04   

Ja ze zniżkami 60% szukałem i najtaniej wyszło mi w PZU, ubezpieczałem 18.10 i za cały rok zapłaciłem 265zł. Jednak w różnych częściach kraju są różne stawki ubezpieczenia.
 
     
 Przemkowy



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 36
Dołączył: 24 Cze 2012
Posty: 37
Skąd: Konarzewo koło PZ
Wysłany: 31 Październik 2012, 15:06   

biernus napisał/a:
Przemkowy napisał/a:
Ja kupiłem autko zaraz po zdaniu prawka, mam 25 lat, i 0% zniżek. Najtaniej mi wyszło w PZU i mBANKU (ubezpieczenie przez HDI Asekuracja) plus jest taki że w MBanku można płatność oc rozłożyć na 12 rat :) i tą opcję wybrałem i miesięcznie płącę 120 zł


1440 PLN na rok? - łomatko! ;/


czy to dużo? nie wiem. Nie mogłem sobie pozwolić na zapłacenie całości od razu niestety. Ale czy bez jakiejkolwiek zniżki i nowy posiadacz prawka może mieć niższe ubezpieczenie? w porównywarkach OC to wyskakiwało mi najtańsze.
Aha no i nie dodałem, że te 120zł to również jest z opcjami dodatkowymi: NWW, pobyt w szpitalu, i jakieś tam inne
 
 
     
 MarioCZ


Informacje
opolskie

Dołączył: 01 Mar 2013
Posty: 1
Skąd: pomorze
Wysłany: 1 Marzec 2013, 11:08   

Osobiście mogę polecić Ci ten kalkulator oc - korzystałem i wyszło mi znacznie taniej, aniżeli bezpośrednio u agenta w mojej mieścinie zapadłej.
 
 
     
 j.kar
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 24 Styczeń 2018, 08:00   

Siemak, które ubezpieczalnie mają aktualnie jakieś dobre warunki jeżeli chodzi o ubezpieczenie OC?
 
     
 Koza



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Dorota
Pomogła: 2 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 25 Lut 2011
Posty: 43
Skąd: Gdynia
Wysłany: 24 Styczeń 2018, 20:57   
   Moje auto: Corsa B 1.5 TD


j.kar, najlepiej sprawdzić w necie i przejść się do przybytku typu cuk tam mają wiele towarzystw i wybierzesz najlepsza ofertę. :)
 
 
     
 ralf
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 25 Styczeń 2018, 06:56   

Też tak uważa. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe posiada stronę internetową za pośrednictwem której istnieje mozliwość sprawdzenia kosztów ubezpieczenia oraz wykupienia. Wszystko odbywałoby się zdalnie.
Są też witryny tzw agregatory - w jednym miejscu masz możliwość porównania kilkunastu czy kilkudziesięciu ofert towarzystw ubezpieczeniowych. Tak np jest na porównywalce https://wygodnie.pl/ubezpieczenie-domu/kalkulator
 
     
 ralf
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 30 Listopad 2021, 12:49   

oj tak
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Inne » Ubezpiecznie Corsa B 1.4i 95r
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



ubezpieczenie oc firmy
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.