Ciągła praca wentylatora chłodnicy
Autor Wiadomość
 RybikWmachinie


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Tak
Imię: Rybik
Wiek: 39
Dołączył: 03 Paź 2019
Posty: 36
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 5 Listopad 2021, 00:17   Ciągła praca wentylatora chłodnicy
   Moje auto: Corsa E 1.4 90KM LPG


Dojechałem dzisiaj do pracy (ponad 30 km) i na parkingu załączył mi się wentylator na wysokie obroty. Zdarza się to co jakiś czas, zwłaszcza jak na mieście są korki.

Niestety po 8 godzinach pracy zdziwiłem się bardzo - wróciłem do auta, odpaliłem zimny silnik, a wentylator załączył się znowu i to chwilę po odpaleniu... Silnik zimny, temperatura na zegarach standardowa (po paru kilometrach 90) i nie palą się żadne kontrolki - a praktycznie całą drogę powrotną wiatrak działał. Płyny wszystkie w normie.

Co może być przyczyną?
 
     
 RybikWmachinie


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Tak
Imię: Rybik
Wiek: 39
Dołączył: 03 Paź 2019
Posty: 36
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 6 Listopad 2021, 23:18   
   Moje auto: Corsa E 1.4 90KM LPG


Po podpięciu do komputera u mechanika okazało się, że czujnik temperatury cieczy chłodzącej w chłodnicy jest walnięty - pokazywał około 110 st. pomimo normalnego nagrzania silnika tuż po odpaleniu...

Zatem czekam aż czujnik dojedzie i wymieniamy. Poza tym chyba mu się trochę poprawiło i na przykład dzisiaj na 3 dłuższe podróże załączył się tylko podczas jednej. Dziwne, ale widocznie rzeczywiście coś mu odwala. Zapobiegawczo można by wyciągnąć bezpiecznik od wysokich obrotów wentylatora, ale dostęp do skrzynki bezpieczników to jakaś tragedia w Corsie E i wyciąganie tego kwadratowego, średniego bezpiecznika to katorga - więc to olałem.

EDIT: po wymianie czujnika wszystko wróciło do normy. Przynajmniej na razie ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa E - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Opel Corsa E » Układ chłodzenia, ogrzewanie, klimatyzacja » Ciągła praca wentylatora chłodnicy
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.