zwiększone spalanie ,kulejący silnik
Autor Wiadomość
 halomistrz 

Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Tak
Imię: Jan
Wysłany: 18 Wrzesień 2021, 14:04   zwiększone spalanie ,kulejący silnik
   Moje auto: corsa d 1,2 xer lpg

Mam następujący problem:gdy auto rano jest zimne i temperatura na dworze w zakresie 17-22 stopni.Po odpaleniu i ruszeniu silnik się dławi,po rozgrzaniu jest OK.Gdy temperatura jest poniżej 17 stopni (może być mróz lub np.10 stopni ,ważne że poniżej 17 stopni to wtedy problem nie występuje) Generalnie z problemem mam do czynienia jak jest ciepło,od jesieni do powiedzmy maja nie da się tego zaobserwować. Rozgrzewanie teraz nie trwa długo i auto szybko przełącza się na lpg i już jedzie dobrze.Ale jest to wkurzające,poza tym wydaje mi sie że samochód zaczął więcej palić.Lpg jest fabryczne (działa bez zastrzeżeń).Była robiona diagnostyka,nie wyszły żadne błędy.Po wniknięciu w parametry diagnosta zasugerował wymianę przepływomierza.Wymiana nic nie dała,wymieniłem również czujnik podciśnienia w kolektorze ssącym.Cewka wymieniona 15 tys km temu ,wtedy założone nowe świece irydowe -dobrane z katalogu (teraz wykręcałem wyglądają OK) filtr powietrza czysty.Usterka drobna ,ale denerwuje no i to zwiększone spalanie.Corsa 1,2 86 KM rok 2014 lpg landirenzo.Ważna wskazówka-po odpięciu akumulatora na noc,odpalenie i praca na wolnych obrotach do startu wentylatora następnie jazda 100 km tylko na benzynie.Po tym czasie normalna eksploatacja -przez tydzień problemu nie było i co ważne spalanie wróciło do normy w tym czasie przejechane 1000 km,niestety po tygodniu znowu spalanie wzrosło.Czyli mój zabieg spowodował chyba reset jakiś złych ustawień ,ale niestety na krótko,co robić?

Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Silnik i osprzęt » zwiększone spalanie ,kulejący silnik
Zasady Postowania Opcje