Wydajność klimatyzacji manualnej
Autor Wiadomość
 fostof


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Dołączył: 20 Kwi 2018
Posty: 7
Skąd: Kraków
Wysłany: 14 Czerwiec 2021, 10:14   Wydajność klimatyzacji manualnej
   Moje auto: Astra J, Corsa E


Cześć,
Czy w Waszych Corsach też jest problem ze słabą wydajnością klimatyzacji manualnej?
Jeżeli auto postoi w słońcu to mimo porządnego wywietrzenia potrzeba kilku km jazdy po mieście, żeby zmniejszyć nawiew przynajmniej na 2 poziom. Po dłuższym czasie się schładza i już można zmniejszyć nawiew na 1, ale potrzeba z 30min jazdy... Powietrze na nawiewów dość szybko leci chłodne, ale na lodowate jak w innych samochodach trzeba sporo poczekać. Nie ma też znaczenia, czy jest obieg zamknięty, czy otwarty.
Mam też Astrę J z klimą automatyczną i tam momentalnie jest zimno.
Ten typ tak ma, czy może jednak warto sprawdzić ilość czynnika? Bo tak jest od nowości...
Pozdro
 
     
 Wtwgplt


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Mar 2017
Posty: 75
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14 Czerwiec 2021, 12:08   
   Moje auto: Corsa E Enjoy 1.2 70Km


Cześć,
Ja ma podobne odczucia, klima działa dość "umiarkowanie". Było tak od początku. Ja mam już cztery lata i ponad 35kkm przebiegu, ale nie sprawdzałem poziomu czynnika. Nie zauważyłem tutaj dużej zmiany.
Najlepiej byłoby sprawdzić poziom czynniki, ale to dość droga zabawa, bo nowy czynniki to ponad 120PLN za 100 gram.

pozdr
 
     
 fostof


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Dołączył: 20 Kwi 2018
Posty: 7
Skąd: Kraków
Wysłany: 14 Czerwiec 2021, 12:13   
   Moje auto: Astra J, Corsa E


Czynnik drogi, ale wydaje mi się, że jak układ jest pełny to nie będzie trzeba go nabijać. A jak układ nie jest pełny, to chyba mimo wszystko warto zapłacić i dobić czynnik, żeby mieć sprawną klimę :)
Chyba zaryzykuję sprawdzenie na maszynie, bo coś zdecydowanie jest nie tak z tą klimą, skoro nie tylko ja mam taki problem.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa E - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Opel Corsa E » Układ chłodzenia, ogrzewanie, klimatyzacja » Wydajność klimatyzacji manualnej
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



katalizatory ursynów
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.