Ściąga przy hamowaniu - Corsa E
Autor Wiadomość
 euronet1


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Aleks
Dołączył: 17 Sty 2021
Posty: 2
Skąd: Chorzów
Wysłany: 13 Czerwiec 2021, 20:02   Ściąga przy hamowaniu - Corsa E
   Moje auto: Opel Corsa E, B14XEL LPG


Witam wszystkich.
Mam Corsę E z 2016 r. 1,4 90km. Przebieg 90 tyś. Mam taki problem, że przy hamowaniu ściąga w prawo. Zawsze w jedną stronę. Nie jest to mocne ściąganie. Czuć je przy prędkości powyżej 60 km/h. Przy małych prędkościach jest w miarę ok, ale przy 120 to trzeba uważać bo auto jest niestabilne przy hamowaniu. Mam zrobioną zbieżność i geometrię. Klocki nowe, hamulce wyczyszczone i odpowietrzone i wymieniony płyn hamulcowy. Auto sprawdzone na stacji diagnostycznej - hamulce działają równo, amorki też równo. Diagnosta powiedział, że tuleje na wahaczach też ok.
Dlatego zwracam się z pytaniem, czy ktoś z Was miał podobny problem i jak go rozwiązał, bo mi już opadają ręce. W ogóle nie wiem, czy to właściwy dział, bo nie wiem, czy to wina hamulców, zawieszenia, czy układu kierowniczego. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez euronet1 18 Czerwiec 2021, 20:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 Wtwgplt


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Mar 2017
Posty: 75
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14 Czerwiec 2021, 11:05   
   Moje auto: Corsa E Enjoy 1.2 70Km


Cześć,
Jak wszystko sprawdzone co napisałeś to bardzo trudne pytanie. Najczęściej przyczyną sciągania (oprócz nierównego ciśnienia w oponach) jest defekt w układzie hamulcowym. Stawiałbym na agregat ABS, ale jak na sprawdzeniu wyszło, że hamulce biorą równo i trzyma geometrię to nie wiem co może dawać takie efekty
 
     
 euronet1


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Aleks
Dołączył: 17 Sty 2021
Posty: 2
Skąd: Chorzów
Wysłany: 25 Sierpień 2021, 19:20   
   Moje auto: Opel Corsa E, B14XEL LPG


Przyczyną ściągania przy hamowaniu był uszkodzony agregat ABS-u. Wymieniłem na używany i jest OK. Dość mierny jest poziom mechaników, a już zerowy jest poziom obsługi w ASO OPEL, gdzie nie wiedzieli co jest zepsute. Wygląda to tak, że jak nie wyskoczy błąd na komputerze to znaczy, że wszystko musi być dobrze. Mechanicy łącznie z ASO sugerowali problem z oponami (choć są nowe), problem z felgami (choć są nowe), z zaciskami (choć są czyste, prowadnice chodzą luźno, tłoczki ok), z hamulcami (choć klocki nowe), zapowietrzenie hamulców (choć nie było taki objawów). W ASO Opel wydałem niepotrzebnie 450 zł na regulację hamulców, wymianę płynu hamulcowego (choć był wymieniony) oraz poprawienie geometrii (choć była zrobiona i wszystko było w normie). Drogą dedukcji - problem z hamowaniem polegał na tym ze samochód lekko ściągało zawsze w jedną stronę przy gwałtowniejszym hamowaniu, jednak jak działał już ABS to hamował równo. Prawe przednie koło nurkowało trochę, ale tylne lewe tak jakby hamowało słabiej. W dwu sekcyjnej pompie hamulcowej to akurat jeden obwód, a że w samochodach z ABS-em nie ma regulatora ciśnienia hamowania, bo jest w agregacie ABS to sugerowało uszkodzenie agregatu. Używany agregat 110 zł. Wymiana 200 zł i po problemie. Nie mam pojęcia i nikt też mi nie powiedział dlaczego na stacji kontroli pojazdów hamulce działały równiusieńko. Pozdrawiam.
 
     
 Wtwgplt


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Mar 2017
Posty: 75
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26 Sierpień 2021, 18:18   
   Moje auto: Corsa E Enjoy 1.2 70Km


To dobrze, że się wyjaśniło, chociaż szkoda, że tak długo trwało. Poziom ASO w Oplu raczej nie odbiega od innych marek, raczej tylko standardowe naprawy i wymiany. Coś bardziej skomplikowanego, to już pod górkę.

pozdr
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa E - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Opel Corsa E » Układ hamulcowy » Ściąga przy hamowaniu - Corsa E
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.