Corsa D 2013 - cos piszczy pod maska
Autor Wiadomość
 adamek119


Informacje
swietokorzyskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Dołączył: 12 Cze 2021
Posty: 1
Skąd: Starachowice
Wysłany: 12 Czerwiec 2021, 21:45   Corsa D 2013 - cos piszczy pod maska
   Moje auto: Corsa D 1.2 - A12XER


Witam. Jestem posaidaczem corsy D 1.2 benzyna 2013 rok - silnik A12XER.

Przeprasam za brak polskich znakow. Nie wiem jak to zmienic..


Problemem jest dziwny pisk dobiegajacy spod maski ale tylko na rozgrzanym silniku. Na zimnym silniku tego odglosu nie ma.

Pojawia sie zazwyczaj przy temperaturze silnika okolo 104 stopni , 10 minutach jazdy.

Na rozgrzanym silniku - po wylaczeniu i ponownym uruchomieniu silnika pisk jest.

Pod pokrywa zaworow jest duze podcisnienie. Przy pracujacym silniku ciezko jest zdjac korek oleju. Przy zdejmowaniue slychac syk. Zasysa naprawde mocno. Syk pojawia sie takze przy wyjmowaniue bagnetu poziomu oleju. Po zdjeciu korka , lub wyjeciu bagnetu - dziwne piszczenie zanika. Po zalozeniu korka lub wlozeniu bagnetu - pisk wraca ze wzmozona czestotliwoscia i normuje sie po okolo 1 minucie.

Zauwazylem jeszcze ze po wylaczeniu silnika jest okolo 2-3 sekundy ciszy i potem ten odlos wraca jakby ktos spuscil resztki powietrza z balonu. Samochod wydaje jakby ostatni piskliwy wydech.

Wiem ze to wszystko brzmi nieprawdopodobnie. Mechanicy ktorzy problowali to rozszyfrowac rozkladali rece.

Wymienili pasek, napinacz, simering przedni walu, olej i filtr oleju, filtr powietrza.

Ktos mial cos podobnego? Ktos pomoze?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Silnik i osprzęt » Corsa D 2013 - cos piszczy pod maska
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.