Opel Corsa D - Usczelka pod głowicą? Test co2 wyszedł dobrze
Autor Wiadomość
 Astaris


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Patryk
Dołączył: 18 Kwi 2021
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18 Kwiecień 2021, 20:34   Opel Corsa D - Usczelka pod głowicą? Test co2 wyszedł dobrze
   Moje auto: Opel Corsa D


Witam wszystkich :okk:

Auto kupiłem parę tygodni temu. Opel Corsa d 2008 1.2 80km benzyna.

Pod korkiem od oleju i pod korkiem od zbiorniczka wyrównawczego mam majonez o kolorze kakao.
W zbiorniczku wyrównawczym jest "sporo" sladów oleju.

Czy to koniecznie UPG?

Innych objawów nie ma.

Test z płynem na CO2 wyszedł negatywnie (Kolor z niebieskiego nie zmienił się).
Słyszałem, że w ecotecach zdarza się, że niszczy się uszczelka pod deklem - ale ma to coś wspólnego z tym, że olej dostaje się do zbiorniczka wyrównawczego?

Auto nie grzeje się, oleju nie ubywa, płynu chłodniczego ani nie ubywa, ani nie przybywa.

Niestety jest to moje pierwsze auto i moje pojęcie o mechanice jest zerowe, sam nic nie zrobię, jedynie mogę oddać auto do mechanika.

Dlatego zastanawiam się, czy nie lepiej powiedzieć, żeby wyczyścił mi zbiorniki, zmienił olej i płyn chłodniczy, oraz do tego zmienić tylko uszczelke pod deklem. Z tego co się orientuje, koszt tego zabiegu będzie dużo nizszy, niz od razu zmienianie uszczelki pod głowicą.
 
     
 bob96


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Bogdan
Dołączył: 18 Paź 2015
Posty: 25
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 21 Kwiecień 2021, 10:41   
   Moje auto: Corsa D


Wymiana i czyszczenie ma sens, powodem takich objawów mogą być krótkie odcinki jazdy. Zwłaszcza zimą kiedy silnik jest nie dogrzany powstaje majonez na korku w zbiorniczku wyrównawczym.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Silnik i osprzęt » Opel Corsa D - Usczelka pod głowicą? Test co2 wyszedł dobrze
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.