Stuki z okolic mechanizmu wycieraczek + trzeszczenie plasitk
Autor Wiadomość
 Wtwgplt


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Mar 2017
Posty: 75
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18 Marzec 2021, 10:29   Stuki z okolic mechanizmu wycieraczek + trzeszczenie plasitk
   Moje auto: Corsa E Enjoy 1.2 70Km


Dzień dobry,

Mam w swojej Corsie taki problem, że już od dłuższego czasu pojawiają się stuki słyszalne w okolicach górnej części deski rozdzielczej, blisko podszybia. Stuki nasilają się jak działają wycieraczki, ale nie są słyszalne wyłącznie wtedy kiedy pracują, także w przerwie między praca wycieraczek. Stuki słychać podczas jazdy, na postoju nic nie słychać.
Stuki są metaliczne i najprawdopodobniej pochodzą z samego mechanizmu wycieraczek.
Zdjąłem podszybie i sprawdziłem mocowanie mechanizmu, ale wszystko jest dobrze przykręcone i nie potrafię zlokalizować skąd to pochodzi.

Czy ktoś miał podobny problem?

I druga sprawa dotycząca trzeszczących plastików. Jak u Was sytuacja wygląda w tym zakresie? U mnie coraz więcej pojawia się trzasków, z okolic tylnych drzwi i półki. Też mi ciężko to jednoznacznie zlokalizować.
Auto ma 3,5 roku i ca. 33tkm. Przez pierwsze dwa lata było dość cicho, ale teraz coraz częściej dochodzą jakieś trzaski, czasem z różnych okolic wnętrza - chyba z czasem jakość spasowania pogarsza się niestety.
Czy zauważyliście u siebie podobne zajawisko?
Ostatnio zmieniony przez Wtwgplt 18 Marzec 2021, 15:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 MariuszK


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: mariusz
Dołączył: 16 Sty 2018
Posty: 65
Skąd: slask
Wysłany: 18 Marzec 2021, 14:02   
   Moje auto: corsa E 5d 1.4 Lpg


Co do trzeszczenia tez mam z tym problem cos mi pyka trzeszczy z prawej strony słupek może drzwi + czasami klapa z bagażnika 50tys km 3,5roku
 
     
 Wtwgplt


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Mar 2017
Posty: 75
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18 Marzec 2021, 18:37   
   Moje auto: Corsa E Enjoy 1.2 70Km


Dzisiaj jak jechałem, to specjalnie wyłączyłem radio i też są jakieś trzaski z okolic przedniego słupka. Widocznie to jest po prostu jakość Opla i trzeba się z tym pogodzić tzn. głośniej radio wziąć. :)
Może w innych markach to wygląda lepiej, ale ja nie mam doświadczenia.
 
     
 MariuszK


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: mariusz
Dołączył: 16 Sty 2018
Posty: 65
Skąd: slask
Wysłany: 19 Marzec 2021, 13:52   
   Moje auto: corsa E 5d 1.4 Lpg


miałem grandę punti i bylo cicho
w corsie szyba mi tez trzeszczała na szczęście udało sie na gwarancji wyciągnąć i wkleić z powrotem
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa E - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Opel Corsa E » Karoseria » Stuki z okolic mechanizmu wycieraczek + trzeszczenie plasitk
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.