Rezonowanie z dołu przy 2800-3100 obrotów
Autor Wiadomość
 RybikWmachinie


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Tak
Imię: Rybik
Wiek: 39
Dołączył: 03 Paź 2019
Posty: 36
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 17 Luty 2021, 18:35   
   Moje auto: Corsa E 1.4 90KM LPG


Dzięki serdeczne za odpowiedź. To czekam na zdjęcie ;)
U mnie nic nie buczy, tylko metalicznie dzwoni i z tym jest problem. Zobaczymy.
Mam jeszcze jedną prośbę - mógłbyś mi powiedzieć u jakiegoś dealera kupiłeś auto i gdzie je serwisujesz? Może jak im powiem o takim przypadku, to szybko to zdiagnozują i naprawią. Jak nie tutaj, to na PW ;)

Pozdrawiam
R
 
     
 jolszyczka


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Jerzy
Dołączył: 08 Kwi 2018
Posty: 14
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 20 Luty 2021, 14:20   
   Moje auto: Corsa E 1.4 90KM LPG


RybikWmachinie napisał/a:
Dzięki serdeczne za odpowiedź. To czekam na zdjęcie ;)
U mnie nic nie buczy, tylko metalicznie dzwoni i z tym jest problem. Zobaczymy.
Mam jeszcze jedną prośbę - mógłbyś mi powiedzieć u jakiegoś dealera kupiłeś auto i gdzie je serwisujesz? Może jak im powiem o takim przypadku, to szybko to zdiagnozują i naprawią. Jak nie tutaj, to na PW ;)

Pozdrawiam
R

Niestety limit danych na załączniki ze zdjęciami na tym forum został przekroczony. Na PW też jest problem.Podaj proszę adres e-mail to wyślę. Serwis który podjął się usunięcia usterki to Delta Plus w Chorzowie na ul. Wojska Polskiego. Samochód kupiłem u Kanclerza, ale tam w serwisie pracują chyba głusi.
 
     
 RybikWmachinie


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Tak
Imię: Rybik
Wiek: 39
Dołączył: 03 Paź 2019
Posty: 36
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 26 Luty 2021, 22:34   
   Moje auto: Corsa E 1.4 90KM LPG


Jakby co to wrzuciłem mojego maila w prywatnej wiadomości do Ciebie ;)
Ja do mojego serwisu wybieram się przy okazji wymiany kół na letnie, ale to jeszcze czas. Poproszę ich o ponowne sprawdzenie usterki z tym dźwiękiem, albo chociaż jej zniwelowanie nawet jakimś druciarskim sposobem (wyciszenie/dociążenie tłumika, cokolwiek) - bo już w głowę dostaję.
 
     
 RybikWmachinie


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Tak
Imię: Rybik
Wiek: 39
Dołączył: 03 Paź 2019
Posty: 36
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 4 Czerwiec 2021, 14:35   
   Moje auto: Corsa E 1.4 90KM LPG


Gdyby kogoś interesował rozwój sprawy...
Po około 5 zgłoszeniach tego problemu w serwisie na dobrą sprawę nie udało się go rozwiązać. Początkowo tak jak pisałem pracownicy jedynie coś tam dokręcali w osłonie termicznej tłumika i pomagało to na chwilę - nawet na kilka godzin tylko. Kolejne wizyty to już było większe kombinowanie z poprawianiem zawieszenia silnika, a raz przy okazji przeglądu poprawiono też zawieszenie osłony filtra LPG.

Problem w tym, że po czasie denerwujący dźwięk w aucie było słychać coraz mocniej, jak trzeszczenie kiepskiego plastiku.

Ostatnio się wkurzyłem i zajrzałem pod schowek w miejscu, z którego dochodzi dźwięk. Poprawiłem osłonę filtra kabinowego pod schowkiem, uderzyłem schowek kilka razy pięścią oraz mocno dokręciłem wszystkie jego śruby.

Okazuje się, że rezonowanie w kabinie słychać już znacznie mniej... Więc denerwujące trzeszczenie plastiku to był głównie plastik schowka, który wchodził w rezonans z tłumikiem.

Brzęczenie z dołu nadal pozostaje, ale znacznie mniej uciążliwe i to już chyba tylko zmiana tłumika mi pomoże.

W każdym razie wrzuciłem jeszcze do schowka materiałowe torby, żeby go wypchać i usztywnić i pomyślę jeszcze o jakichś uszczelkach, żeby mniej latał.

Serwisu mam już serdecznie dosyć i z takimi pierdołami dźwiękowymi nie ma co do nich jeździć ;)
 
     
 Wtwgplt


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Mar 2017
Posty: 75
Skąd: Warszawa
Wysłany: 7 Czerwiec 2021, 11:38   
   Moje auto: Corsa E Enjoy 1.2 70Km


To niezła historia.
U mnie były stuki z mechanizmu wycieraczek (podszybie), ale dość trudne do zdiagnozowania, bo nie zawsze się pojawiały i to nawet wtedy kiedy wycieraczki nie pracowały. Pojechałem w środę na serwis i sprawdzili i potwierdzili, że jest luz na mechanizmie i będą mi go wymieniać w ramach gwarancji (mam na 4 lata).
Trochę się obawiałem, czy nie będą chcieli mnie olać, ale dość profesjonalnie podeszli, więc jestem miło zaskoczony.

Co do trzeszczenia plastików, to ja niestety potwierdza, że u mnie wnętrze zaczyna trzeszczeć coraz bardziej i to z różnych okolic: słupki drzwi, tylne drzwi i półka bagażnika, a także czasem coś z okolic deski rozdzielczej, chyba też blisko schowka.
Na początku byłem bardzo zadowolony z jakości spasowania, ale już po trzech latach widać, że nie jest najwyższa - trochę słabo.

pozdrawiam
 
     
 RybikWmachinie


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Tak
Imię: Rybik
Wiek: 39
Dołączył: 03 Paź 2019
Posty: 36
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 24 Lipiec 2021, 21:25   
   Moje auto: Corsa E 1.4 90KM LPG


Wracam z uaktualnieniem tematu - problem jednak nie został rozwiązany...
Okazało się, że poprawę przyniosły upały. Po prostu widocznie metal tłumika od wysokiej temperatury się rozciągnął i przestał trzeszczeć i rezonować.

Po deszczach i zmianie pogody na nieco chłodniejszą problem dalej się pojawia.

Chyba jedyne rozwiązanie znalazłem tutaj - ale nie miałem okazji sprawdzić:
https://youtu.be/xIz_5GyiFRI?t=174

W ogóle jakaś tam plecionka jednak jest przy układzie wydechowym za katalizatorem. Ale później to już tylko prosta rura aż do samego tłumika końcowego - środkowego nie ma. W sumie już po gwarancji mam, więc może sobie wymienię ten tłumik cały... Możliwe, że przy tej plecionce poniżej coś też trzeszczy - cholera wie. Cóż za wspaniała konstrukcja :|
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa E - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Opel Corsa E » Silnik i osprzęt » Rezonowanie z dołu przy 2800-3100 obrotów
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.