Nie załącza się klimatyzacja i obieg wewnętrzny guzikami. Ko
Autor Wiadomość
 witek_77 

Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Adam
Wysłany: 28 Grudzień 2020, 16:14   Nie załącza się klimatyzacja i obieg wewnętrzny guzikami. Ko
   Moje auto: Corsa E 2016 1.4 90km B14XEL

Hej. Mam taki problem z corsą 1.4 90km klima manual. Jakiś czas temu przestała załączać się klimatyzacja przyciskami. Po prostu przyciski nie reagują. Gdy podłączę komputer i dam na test sprężarki to uruchamia się i chłodzi poprawnie. Tak samo gdy przekręcę pokrętło na szyby to sprężarka się uruchamia i chłodzi dobrze. Nie idzie jej odpalić przyciskiem tak jak obiegu wewnętrznego. Od czego zacząć ? Zbiegło się kilka tematów w jednym czasie i nie wiem co mogło być przyczyną

1. Zmiana radia na android z CANem (czyta temperatury, ciśnienie kół, obsługa kierownicy itd)
2. Przegryzienie kabli ABSu i kierunkowskazu przez szczura
3. Podłączenie pod jakiś dziwny interfejs delphi po którym pooświecało się wszystko

Punkt numer 2 raczej wykluczam, bo stało się to później o kilka dni (klima już szwankowała wcześniej), aczkolwiek może nie znalazłem jakiegoś kabelka któego już wcześniej zjadł ? Chociaż wygląda wszystko OK i sterownik klimy po przekręceniu na szyby ją odpala także raczej wykluczam

Czy jest możliwe, że ktoś rozkodował ECU lub jakiś sterownik tym fejsem ? To było robione kilka dni przed zmianą radia, ale problemy zauważyłem później tj po zmianie radia (nie używałem klimy wtedy więc nie wiem co mogło być przyczyną).

Radio przepinałem z powrotem na oryginał, ale klima nie rusza nadal. Co steruje klimą w Corsie E ? Panel klimy czy ECU ? Które przekaźniki i bezpieczniki ?

Jest ktoś tutaj z okolic śląska kto bawi się elektryką i kodowaniem i podejmie się sprawdzenia tego ? Oczywiście mówimy o usłudze płatnej. Mi już ręce opadają. Panele klimy nie są drogie, ale szkoda wyrzucać 40zł jak okaże się, że to kodowanie.

Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa E - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Opel Corsa E » Układ chłodzenia, ogrzewanie, klimatyzacja » Nie załącza się klimatyzacja i obieg wewnętrzny guzikami. Ko
Zasady Postowania Opcje