Ciężko zapala na ciepłym silniku benzyna 1.2
Autor Wiadomość
 matti1989a


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Mateusz
Wiek: 34
Dołączył: 17 Paź 2017
Posty: 24
Skąd: krotoszyn
Wysłany: 16 Listopad 2020, 09:47   Ciężko zapala na ciepłym silniku benzyna 1.2
   Moje auto: Corsa D 1.2 80 KM


Witam posiadam Corsę D 1.2 XEP 80 km z 2007 roku o przebiegu 87 tys km . Czasami występuje u niej taki problem, że po dłuższej jeździe gdy już silnik się nagrzeje ciężko zapala tzn musze długo kręcić rozrusznikiem ale to tylko wtedy gdy chce, ją odpalić po zgaszeniu gdy już wystygnie zawsze pali dobrze. Żadna kontrolka się nie zaświeciła wymieniłem już cewkę i świece zapłonowe- bez zmian. Dodam też, że jak jest zimna to szarpie przy ruszaniu pytanie czy ma to jakiś związek z zapalaniem. Ponoć Corsy D z początku produkcji miały coś ze sprzęgłem i był efekt ,, telepania'' jak się ruszą z większą ilością obrotów gdzieś 2 tyś to jest ok czym zimniej na dworze tym gorzej się rusza latem problem występuje ale już tak nie trzęsie samochodem jeżdżę już tak 3 rok odkąd posiadam auto bo mechanik stwierdził, ze taki jego urok
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 17 Listopad 2020, 18:53   Re: Ciężko zapala na ciepłym silniku benzyna 1.2
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Miałem Corsę D z tym silnikiem i nigdy żadnych problemów z zapalaniem zimnego czy ciepłego silnika.W starych autach przyczyną problemów z zapalaniem ciepłego silnika były za ciasne zawory ale obecnie jest samoregulacja.Tylko komputer w ASO.Nie ma co gdybać.
 
     
 matti1989a


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Mateusz
Wiek: 34
Dołączył: 17 Paź 2017
Posty: 24
Skąd: krotoszyn
Wysłany: 18 Listopad 2020, 08:52   
   Moje auto: Corsa D 1.2 80 KM


Pod komputer też był podpięty może nie w ASO ale błędów nie było. Jeżdżę już tak ponad 3 lata i ani się gorzej nie dzieje ani nic lepiej. Przeważnie jest tak, że pali dobrze ale po dłuższej jeździe czasami długo trzeba kręcić. Już sam nie wiem może dostaje za dużą dawkę paliwa.... tylko, że jakieś chmury dymu po odpaleniu nie widzę . Cewka i świece problemu nie wyeliminowały jest bez zmian.
 
     
 bob96


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Bogdan
Dołączył: 18 Paź 2015
Posty: 25
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 18 Listopad 2020, 18:29   
   Moje auto: Corsa D


Podobne zachowanie silnika występuje gdy jest uszkodzony czujnik położenia wału.
 
     
 matti1989a


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Mateusz
Wiek: 34
Dołączył: 17 Paź 2017
Posty: 24
Skąd: krotoszyn
Wysłany: 19 Listopad 2020, 10:16   
   Moje auto: Corsa D 1.2 80 KM


A gdzie się znajduje ten czujnik położenia wału korbowego? Tak na szybko znalazłem, że trzeba go podpiąć pod kostkę elektryczną i mocowany jest chyba jeszcze na śrubę czyli potencjalna wymiana samemu nie powinna sprawić problemu? Chyba, że tam trzeba coś jeszcze ustawić odpowiednio?
 
     
 bob96


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Bogdan
Dołączył: 18 Paź 2015
Posty: 25
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 19 Listopad 2020, 13:28   
   Moje auto: Corsa D


Najlepiej podjechać do elektryka żeby go sprawdził, co do wymiany to zakładasz nowy i nic nie trzeba ustawiać.
 
     
 matti1989a


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Mateusz
Wiek: 34
Dołączył: 17 Paź 2017
Posty: 24
Skąd: krotoszyn
Wysłany: 26 Listopad 2020, 08:59   
   Moje auto: Corsa D 1.2 80 KM


Kurczę nie mogę dodać zdjęcia ale czy ten czujnik znajduję się u góry silnika nad kołem pasowym zaraz obok jest obudowa filtra powietrza?
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 27 Listopad 2020, 13:38   Re: Ciężko zapala na ciepłym silniku benzyna 1.2
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Jedz do ASO na komputer a nie do złotych rączek na zabawkę.Ja dałem kiedyś 200 zł i po godzinie był wydruk i wszystko się wyjaśniło.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ elektryczny, zapłon » Ciężko zapala na ciepłym silniku benzyna 1.2
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.