Rezonowanie z dołu przy 2800-3100 obrotów
Autor Wiadomość
 RybikWmachinie


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Tak
Imię: Rybik
Wiek: 39
Dołączył: 03 Paź 2019
Posty: 36
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 7 Listopad 2020, 22:35   Rezonowanie z dołu przy 2800-3100 obrotów
   Moje auto: Corsa E 1.4 90KM LPG


Cześć!

Od dłuższego czasu męczy mnie problem, który negatywnie wpływa na komfort jazdy. Mianowicie gdzieś coś rezonuje/trzeszczy, kiedy silnik pracuje przy około 3000 obrotów (granica gdzieś między 2800-3100 RPM).

Słychać to jakby z dołu po prawej, gdzieś przed siedzeniem pasażera. Myślałem, że to jakieś plastiki, ale jednak nie, bo wszystko sprawdzałem. Niezależnie od biegu słychać to zawsze, kiedy przechodzę przez wspomniane obroty. Na 4. biegu jest to przy prędkości około 75-80km/h, a na 5. jakoś przed 100. Na luzie też można to usłyszeć.

Kiedy pierwszy raz wybrałem się z tym do serwisu, to pracownik od razu kiedy to usłyszał stwierdził "luźna obudowa termiczna tłumika". Uwinęli się w pół godzinki i było ok przez jakiś czas.

Kiedy pojawiło się znowu i wybrałem się do serwisu już przy przeglądzie rocznym, to "nic nie słyszeli", ale po wyjeździe usterka znowu magicznie zniknęła. Przy ostatniej wymianie kół też kazałem to sprawdzić, więc znowu "nic nie słychać", ale przez 1-2 dni było ok. Teraz pojawiło się to znowu i nie mam już siły jeździć do serwisu...

Myślicie, że wymiana/dokręcenie tej osłony pomoże i nie zrobi nic z gwarancją?
W sumie i tak zostało mi jeszcze tylko kilka miesięcy, a doprowadza mnie to do szału...

A brzmi to tak, jak poniżej:
https://drive.google.com/file/d/1eZA4PRcA0RFEW-_jODoxF-IyeHjQxrPw/view?usp=sharing
 
     
 jolszyczka


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Jerzy
Dołączył: 08 Kwi 2018
Posty: 14
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 9 Listopad 2020, 07:44   
   Moje auto: Corsa E 1.4 90KM LPG


Cześć,
jak widzę Corsa E ma problemy z dziwnymi dźwiękami. Mój buczy przy 2500 obr. Serwis walczy od września (takiego przypadku jak mój nie ma w bazie serwisowej, a tylko jeden serwis to słyszy. Inne nie słyszą).Na razie bez skutecznie. Moja rada: wejdź pod samochód i przymocuj taśmę wygłuszającą do osłony parownika. U mnie też grało. Osłona ta jest przymocowana dość luźno dwoma plastikowymi grzybkami.
W piątek jadę po raz kolejny do serwisu.
Pozdrawiam
Jerzy
 
     
 RybikWmachinie


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Tak
Imię: Rybik
Wiek: 39
Dołączył: 03 Paź 2019
Posty: 36
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 10 Listopad 2020, 12:10   
   Moje auto: Corsa E 1.4 90KM LPG


No niestety nie jest to super komfortowe auto, jeżeli chodzi o wydawane dźwięki.
Z problematycznymi trzeszczeniami plastików wewnątrz jakoś poradziłem sobie sam, ale tego już nie ogarnę

Rozmawiałem ze znajomym mechanikiem, ma kogoś znajomego ASO i poleci żeby dokładniej sprawdzili mój egzemplarz. Prawdopodobnie coś z poduszkami silnika - bo jak się napiera na silnik przy tylu obrotach, to dźwięk się zmienia. Jakieś napięcie musi być i coś generalnie jest nie tak.
 
     
 jolszyczka


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Jerzy
Dołączył: 08 Kwi 2018
Posty: 14
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 14 Listopad 2020, 22:17   
   Moje auto: Corsa E 1.4 90KM LPG


Cześć, dzisiaj odebrałem Corsę z serwisu. Wymieniona łapa pod skrzynia biegów. Problem się noe rozwiązał. Buczy jak buczało. Z moich obserwacji i osłuchań wynika, że problemem może być sprzęgło lub skrzynia biegów. Serwis po raz kolejny pisze do centrali co dalej mają robić. Czekam na rozwój sytuacji. Pozostaje czekać. Pozdrawiam
 
     
 RybikWmachinie


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Tak
Imię: Rybik
Wiek: 39
Dołączył: 03 Paź 2019
Posty: 36
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 14 Listopad 2020, 23:46   
   Moje auto: Corsa E 1.4 90KM LPG


Jak tak to czytam, to jestem trochę przerażony...
Cała nadzieja dla mnie w tym, że to faktycznie poduchy silnika i jak wskażę, co teoretycznie może to powodować, to faktycznie to naprawią :|

Ale generalnie to domysły i tak...

EDIT: 17-11-2020
No i po serwisie. Tym razem się przyłożyli i faktycznie dużo kombinowali - poluzowanie całego zawieszenia silnika, ustawienie wszystkiego (poduszki itd. łącznie z łapą skrzyni), ale niestety nie zlikwidowało to problemu... W każdym razie będzie trzeba działać dalej, póki gwarancja jest.
 
     
 jolszyczka


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Jerzy
Dołączył: 08 Kwi 2018
Posty: 14
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 23 Listopad 2020, 10:05   
   Moje auto: Corsa E 1.4 90KM LPG


U mnie też po serwisie. Wymieniony kolejny element jak łapa pod skrzynią biegów. Bez zmian. Piszą do centrali. Czekamy na odpowiedź. Jestem ciekaw jaki następny ruch, bo koniec gwarancji w marcu, a ja dalej jeżdżę nie sprawnym autem. Daj znać co w twojej sprawie zrobili.
Pozdrawiam Jerzy
 
     
 RybikWmachinie


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Tak
Imię: Rybik
Wiek: 39
Dołączył: 03 Paź 2019
Posty: 36
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 25 Listopad 2020, 14:01   
   Moje auto: Corsa E 1.4 90KM LPG


Kiepska sprawa... Może zajedź do ogarniętego mechanika i niech zerknie co to może być? Może uda się naprowadzić mechaników w ASO chociaż.

Ja dzisiaj rano zostawiłem auto w serwisie. Powiedziałem, że może zostać nawet dwa dni jak trzeba. Zobaczymy, czy tym razem się uda. Ale nie obyło się bez kolejnej jazdy z serwisantem, żeby zaprezentować dźwięk metalicznego trzeszczenia spod auta.

Miejmy nadzieję, że tym razem się uda.

Ja obstawiam, że to jakaś totalna błahostka - jakaś śrubka/podkładka, albo faktycznie jakiś przewód idący od skrzyni biegów w okolicy osłony termicznej źle ułożony. Ale to chyba już powinni to dawno znaleźć...

Dam znać co i jak.


EDIT:
No i po serwisie. Niestety usterka zostaje i generalnie chyba Ten Typ Tak Ma.
Sprawdzili wszystko dokładnie i zobaczyli też na innym egzemplarzu takiej samej Corsy z LPG.
I okazuje się, że jest dokładnie tak samo! 😳

Niby w wersji z LPG nie ma tłumika środkowego albo jest inny i to w nim ten rezonans. W każdym razie nic z tym zrobić nie można. Więc jak masz z LPG to masz odpowiedź ;)

By to cholera wzięła...

ASO jeszcze ma się kontaktować z działem technicznym i pytać o ewentualne rozwiązania problemu, ale chyba nic to nie da. Chyba, że sobie sam wymienię tłumik na jakiś ultra tuningowany 🙄
 
     
 MariuszK


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: mariusz
Dołączył: 16 Sty 2018
Posty: 65
Skąd: slask
Wysłany: 25 Listopad 2020, 21:45   
   Moje auto: corsa E 5d 1.4 Lpg


Mam corsę LPG z 2017 45,000 km i żadnych takich dźwięku wiec to raczej nie norma jak LPG, moja sama skręca w lewo :(
 
     
 RybikWmachinie


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Tak
Imię: Rybik
Wiek: 39
Dołączył: 03 Paź 2019
Posty: 36
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 25 Listopad 2020, 22:00   
   Moje auto: Corsa E 1.4 90KM LPG


No to nie wiem, będę ich cisnąć żeby coś z tym robili, bo już ręce mi opadają. Wiem, że to nie jest jakaś straszna wada i wszystko normalnie działa, ale to mnie do szału doprowadza.

Ale jednak co by nie było to wolę coś takiego, niż skręcanie w lewo :D
Moją starą Corsę C ściąga w lewo, ale ona to chyba z 3 aut jest złożona...
 
     
 RybikWmachinie


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Tak
Imię: Rybik
Wiek: 39
Dołączył: 03 Paź 2019
Posty: 36
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 26 Listopad 2020, 17:26   
   Moje auto: Corsa E 1.4 90KM LPG


Auto odebrane i chyba pozamiatane. Dali mi w serwisie jasno do zrozumienia, że tak już jest i to nie jest wada. Nic dalej nie będą z tym robić.
 
     
 jolszyczka


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Jerzy
Dołączył: 08 Kwi 2018
Posty: 14
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 27 Listopad 2020, 09:26   
   Moje auto: Corsa E 1.4 90KM LPG


To są jaja. Dali do zrozumienia. Jeśli sobie nie radzą to niech się zwolnią. Ja czekam na ciąg dalszy. W takim razie co nam pozostaje, jeździć buczącym samochodem?
Pozdrawiam kolegów w niedoli😊
 
     
 jolszyczka


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Jerzy
Dołączył: 08 Kwi 2018
Posty: 14
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 23 Styczeń 2021, 08:22   
   Moje auto: Corsa E 1.4 90KM LPG


I jest ciąg dalszy. Wczoraj podmienili katalizator. Niestety dalej to samo. W poniedziałek jedzie do serwisu.
 
     
 RybikWmachinie


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Tak
Imię: Rybik
Wiek: 39
Dołączył: 03 Paź 2019
Posty: 36
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 27 Styczeń 2021, 22:47   
   Moje auto: Corsa E 1.4 90KM LPG


No to słabo... Pół biedy, że wszystko na gwarancji jeszcze i za nic nie płacisz. Niedługo będziesz mieć połowę nowych części jak tak dalej będzie kombinowane. Jednak straconego czasu i nerwów nic Ci nie odda.

Ja już skoro wiem, że to tłumik i po prostu gówniana karoseria i plastiki, które rezonują - zrobię coś z tłumikiem sam po gwarancji... Mam dosyć jeżdżenia do serwisu po nic i tracenia czasu. Jeszcze patrzą jak na dziwaka. Robię głośniej muzę i mocniej depczę gaz - aż tak często tego nie słychać wtedy ;)

No i raz było cicho, kiedy był mega mróz -20 stopni i całe auto było od dołu zamarznięte z błotem śniegowym. Widocznie dobrze to tłumiło drgania.
 
     
 jolszyczka


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Jerzy
Dołączył: 08 Kwi 2018
Posty: 14
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 29 Styczeń 2021, 18:13   
   Moje auto: Corsa E 1.4 90KM LPG


Pierwsze wrażenie było takie, że nic sie nie zmieniło. W sumie po dłuższych testach jest dużo lepiej niż było. Zamówiony katalizator. Wymienią i będą myśleć dalej.
 
     
 RybikWmachinie


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Tak
Imię: Rybik
Wiek: 39
Dołączył: 03 Paź 2019
Posty: 36
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 31 Styczeń 2021, 13:43   
   Moje auto: Corsa E 1.4 90KM LPG


Daj koniecznie znać, jak po wymianie katalizatora.
No i czy to buczenie u Ciebie brzmi podobnie, jak u mnie w pierwszym poście?

Może jak u Ciebie coś pomoże - to nakieruję serwis i mi to zrobią... Do czerwca mam gwarancję ;)
 
     
 jolszyczka


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Jerzy
Dołączył: 08 Kwi 2018
Posty: 14
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 1 Luty 2021, 13:12   
   Moje auto: Corsa E 1.4 90KM LPG


Możesz mi ten plik podesłać ponieważ mam problem z jego odtworzeniem?
 
     
 RybikWmachinie


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Tak
Imię: Rybik
Wiek: 39
Dołączył: 03 Paź 2019
Posty: 36
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2 Luty 2021, 22:55   
   Moje auto: Corsa E 1.4 90KM LPG


Może tak będzie prościej - kilka filmów z telefonu. Generalnie w nagraniu słychać więcej basu, ale na żywo jest znacznie więcej takiego metalicznego, wysokiego tonu... Czy jakoś tak ;)
https://www.youtube.com/w...vEd3FKmbS5Gtm-C
 
     
 jolszyczka


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Jerzy
Dołączył: 08 Kwi 2018
Posty: 14
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 15 Luty 2021, 18:28   
   Moje auto: Corsa E 1.4 90KM LPG


RybikWmachinie napisał/a:
Daj koniecznie znać, jak po wymianie katalizatora.
No i czy to buczenie u Ciebie brzmi podobnie, jak u mnie w pierwszym poście?

Może jak u Ciebie coś pomoże - to nakieruję serwis i mi to zrobią... Do czerwca mam gwarancję ;)

Po wymianie katalizatora dużo lepiej, aczkolwiek nie idealnie. Pozostało buczenie dokładnie na 2500obr i brzęczenie. Nie jest to już zakres obrotów tylko dokładnie w punkt. Jutro ponownie do serwisu. Podeślij proszę link do twojego pliku z nagraniem.
Pozdrawiam
 
     
 RybikWmachinie


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Tak
Imię: Rybik
Wiek: 39
Dołączył: 03 Paź 2019
Posty: 36
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 15 Luty 2021, 19:06   
   Moje auto: Corsa E 1.4 90KM LPG


Hmm... Czyli jakby nie patrzeć to nie jest chyba wina katalizatora.
Dźwięk wstawiałem w poście wyżej - link masz tutaj ;)
https://www.youtube.com/w...vEd3FKmbS5Gtm-C
 
     
 jolszyczka


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Jerzy
Dołączył: 08 Kwi 2018
Posty: 14
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 17 Luty 2021, 15:58   
   Moje auto: Corsa E 1.4 90KM LPG


RybikWmachinie napisał/a:
Hmm... Czyli jakby nie patrzeć to nie jest chyba wina katalizatora.
Dźwięk wstawiałem w poście wyżej - link masz tutaj ;)
https://www.youtube.com/w...vEd3FKmbS5Gtm-C

Przesłuchałem materiał i jest to dźwięk podobny do mojego. Występuje przy pewnych obrotach. Poniżej i powyżej tych obrotów zanika. Wczoraj byłem się przejechać autem i jak ręką odjął. Cisza jeśli chodzi o buczenie. Zostało brzęczenie ale to już metaliczny odgłos. Jakby jakaś metalowa spinka hałasowała. Samochód dalej w serwisie. Buczenie to wina przewodu leżącego na silniku. Włożyli gumową podkładkę. Jak odbiorę samochód z serwisu zrobię zdjęcie. Jeszcze chwila i będzie mam nadzieję pełny sukces.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa E - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Opel Corsa E » Silnik i osprzęt » Rezonowanie z dołu przy 2800-3100 obrotów
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.