Czy opłaca się wymieniać tłok przy piston slap?
Autor Wiadomość
 hollow


Informacje
podkarpackie

LPG: Tak
Imię: Krzysztof
Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 28 Maj 2014
Posty: 87
Skąd: Szczebrzeszyn
Wysłany: 16 Kwiecień 2020, 13:52   Czy opłaca się wymieniać tłok przy piston slap?
   Moje auto: Opel Corsa D 1.4


Panowie, tłok numer 2 jest wytarty na średnicy i kołysze się gdy naciskam go skośnie od góry przez dziure od świecy. Jest to dość minimalne kołysanie jednak wyczuwalne. Na zimnym silniku podczas obciązania silnika słychać stukot odpowiadający częstotliwości suwów 1 tłoka. Reszta tłoków jest ok. Po nagrzaniu silnika stukot zanika.

Pytanie do Was: czy opłaca się to robić samemu? czy dużo będzie z tym zabawy? co w ogóle o tym myślicie? czy ten "slap" uszkodzi cylinder?

Moja diagnoza stuków jest potwierdzona jeszcze przez jednego mechanika. Inne elementy jak panewki i niedokręcone śruby itp. wyeliminowałem. Przy rozbierania całego silnika wymieniłbym sobie sprzęgło.
 
     
 madżenta


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Dołączył: 01 Gru 2018
Posty: 51
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 17 Kwiecień 2020, 17:51   
   Moje auto: Corsa E; 1,4 90 KM


Tak czy siak, tłok musisz wydobyć z silnika, czyli trzeba rozebrać górę i dół silnika. W zasadzie jak już jest tak rozebrany silnik to warto wszytko dokładnie pomierzyć czy spełnia normy, czyli w zasadzie robisz remont silnika. I tu powstaje zasadniczy dylemat - remontować to co mam czy szukać silnika w lepszej kondycji. Ja zawsze wole remontować bo wiem co mam, a używka to zawsze loteria, albo posłuży następne 200kkm albo rozsypie się po 10kkm - ale to już tylko moje zdanie.
Czy taka usterka może uszkodzić cylinder - nie znamy przyczyny, ale zdarzyć się może wszytko, możliwe że tłok "ukosuje" i trze po gładzi cylindra, wtedy może wystarczy samo honowanie a może nie, a może to popychacz, a może czop wału, a może a może... Tu jest za dużo niewiadomych, moim zdaniem rozebrać i dokładnie obejrzeć. Chyba, że nie chcesz już jeździć to szybko pogonić wóz zanim się pogorszy.
A sprawdzałeś kompresję na poszczególnych cylindrach?

Tu jest dobry materiał o tej usterce
https://youtu.be/erux5zekDws
 
     
 hollow


Informacje
podkarpackie

LPG: Tak
Imię: Krzysztof
Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 28 Maj 2014
Posty: 87
Skąd: Szczebrzeszyn
Wysłany: 19 Kwiecień 2020, 17:50   
   Moje auto: Opel Corsa D 1.4


W tym tygodniu samochód idzie do mechanika zaprzyjaźnionego. I tak mam do wymiany szarpiące sprzęgło, rozrząd też już mruczy przy odpalaniu. Kilka napraw za jednym razem. Po zdjęciu głowicy okaże się czy tłoki są wystukane.

Dam wam znać co i jak.

Przebieg 140tyś.
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 24 Kwiecień 2020, 07:30   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Chyba 240tys.z takim spustoszeniem.Do 200tys nic nie robią.
 
     
 hollow


Informacje
podkarpackie

LPG: Tak
Imię: Krzysztof
Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 28 Maj 2014
Posty: 87
Skąd: Szczebrzeszyn
Wysłany: 24 Kwiecień 2020, 17:59   
   Moje auto: Opel Corsa D 1.4


Sprawa ma taki finał, że na razie nic nie będzie robione. Może na jesień albo na wiosne jeżeli w ogóle. Nie opłaca się.
 
     
 hollow


Informacje
podkarpackie

LPG: Tak
Imię: Krzysztof
Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 28 Maj 2014
Posty: 87
Skąd: Szczebrzeszyn
Wysłany: 9 Czerwiec 2020, 11:52   
   Moje auto: Opel Corsa D 1.4


Wymieniłem jeden tłok, który był porysowany i miał mniejszą średnice. Problem zniknął.

Filimk z tego tematu: https://youtu.be/4bLuyH7wJgw
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Silnik i osprzęt » Czy opłaca się wymieniać tłok przy piston slap?
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.