Corsa D, 12V w bagażniku
Autor Wiadomość
 matsek


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Mateusz
Dołączył: 29 Mar 2020
Posty: 2
Skąd: Bielsko Biała
Wysłany: 29 Marzec 2020, 08:44   Corsa D, 12V w bagażniku
   Moje auto: Corsa D 1.4 XER


cześć

Mam mały problem z instalacją czujników valeo Beep and Park. Zestawe wymaga zasilania nie tylko podczas cofania z światła biegu wstecznego ale również 12v po przekręceniu kluczyka stacyjki.


W związku z tym chciałem zapytć czy gdzieśw wiązce w bagażniku będę miał 12v po przekręceniu kluczyka ?(być może jakiś podłączenie pod gniazdo zapalniczki ?)


(https://sosulski.pl/Files/instrukcja_beep&park.pdf)

Z góry dzięki za pomoc

Pozdrawiam

Mateusz
 
     
 matsek


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Mateusz
Dołączył: 29 Mar 2020
Posty: 2
Skąd: Bielsko Biała
Wysłany: 30 Marzec 2020, 16:48   
   Moje auto: Corsa D 1.4 XER


Temat rozwiązany,

Można zrobić dwojako podpiąć wymagany przewód ACC+ również pod zasilanie lampy (działa ale z lekkim opóźnieniem)

lub

Jak się okazało w mojej wersji po prawej stronie bagażnika w schowku jest zamontowany kompresorek, który jest wpięty na stałe kostką i tam napięcie 12 vpojawia się po przekręceniu kluczyka.

Tam właśnie została wpięta centralka i wszystko działa idealnie.

Apropos montażu czujników po zdjęciu bagażnika od drugiej strony widać okręgi oznaczające miejsca montażu orginalnych czujników więc nie trzeba bawić się w pomiary itp tylko zainstalować je w predefiniowanych miejscach.


Pozdrawiam i dzięki wszystkim którzy starali się pomóc.
 
     
 renatan


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: renata
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Kwi 2017
Posty: 175
Skąd: Kraków
Wysłany: 2 Kwiecień 2020, 13:05   
   Moje auto: Corsa D 1.2 enjoy


matsek napisał/a:
po zdjęciu bagażnika od drugiej strony widać okręgi oznaczające miejsca montażu orginalnych czujników

to może poprawię /uściślę : nie po zdjęciu bagażnika ale po zdemontowaniu tylnego zderzaka na jego lewej stronie sa te oryginalne wytłoczenia :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Inne » Corsa D, 12V w bagażniku
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.