Słabe ogrzewanie?
Autor Wiadomość
 waskid


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Marek
Wiek: 33
Dołączył: 26 Lut 2020
Posty: 2
Skąd: Błaszki
Wysłany: 26 Luty 2020, 18:48   Słabe ogrzewanie?
   Moje auto: corsa d 1.3cdti 90km


Witam niedawno nabyłem corsę d 1.3cdti 90km i auto długo się nagrzewa i na biegu jałowym gdy dmuchawe się włączy na max to troche podmucha ciepłym i zaraz wieje letnim wręcz prawie zimnym powietrzem dobrze ze zimy nie ma bo zimą to chyba nie dało by się normalnie jeździć czy to wina termostatu to nie wiem bo nie ma wskaźnika temperatury i trudno to stwierdzić? :/
 
     
 hollow


Informacje
podkarpackie

LPG: Tak
Imię: Krzysztof
Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 28 Maj 2014
Posty: 87
Skąd: Szczebrzeszyn
Wysłany: 27 Luty 2020, 10:20   
   Moje auto: Opel Corsa D 1.4


Odpal zimny silnik i obserwuj organoleptycznie rure która idzie do chłodnicy głównej z przodu. W pewnym krótkim momencie powinna zacząć robić się gorąca. Termostat powinien się otworzyć coś w około minuty. Jeżeli rura od początku po włączeniu silnika się powoli nagrzewa to termostat przepuszcza i jest do wymiany.
 
     
 Artur150


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Artur
Dołączył: 21 Sty 2019
Posty: 78
Skąd: Turek
Wysłany: 28 Luty 2020, 20:06   
   Moje auto: Corsa E 1.4 75KM


cześć, kolega w renault clio 1.5 dci miał dokładnie takie same objawy. Wymienił termostatn i niestety nic to nie zmieniało. Okazało się że to była UPG. Zapłacił na naprawę 1200.

pozdrawiam
Artur
 
     
 waskid


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Marek
Wiek: 33
Dołączył: 26 Lut 2020
Posty: 2
Skąd: Błaszki
Wysłany: 1 Marzec 2020, 16:52   
   Moje auto: corsa d 1.3cdti 90km


uszczelka pod głowicą :/ ale auto normalnie jeździ tylko słabo grzeje gdy by to była uszczelka to chyba nie dało by sie normalnie jeździć???
 
     
 Artur150


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Artur
Dołączył: 21 Sty 2019
Posty: 78
Skąd: Turek
Wysłany: 1 Marzec 2020, 21:00   
   Moje auto: Corsa E 1.4 75KM


u tego kolegi clio jeździło bez żadnych innych objawów (bez spadku mocy itp) dlatego nikt nie brał nawet pod uwagę że to może być UPG. Było tak dziwnie z tym ogrzewaniem że przez chwilę grzało mocno a zaraz kompletnie zimne powietrze leciało z nawiewów, za kilka minut takie letnie i co jakiś czas się to powtarzało.
Oczywiście nie oznacza to że u ciebie może być ta sama usterka ale objawy są bardzo podobne.
pozdrawiam
Artur
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ chłodzenia, ogrzewanie, klimatyzacja » Słabe ogrzewanie?
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.