Buczenie podczas hamowania.
Autor Wiadomość
 pablojarocin


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Nie
Imię: Paweł
Wiek: 39
Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 25
Skąd: Ostrowo
  Wysłany: 29 Luty 2020, 16:00   Buczenie podczas hamowania.
   Moje auto: Corsa D 1,4


Od jakiegoś tygodnia podczas hamowania słychać taki dziwny odgłos jakby buczenie. ale dopiero w końcowej fazie hamowania tzn jak auto ma się zatrzymać.
I tylko na rozgrzanych tarczach i klockach.
 
     
 Artur150


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Artur
Dołączył: 21 Sty 2019
Posty: 78
Skąd: Turek
Wysłany: 1 Marzec 2020, 14:59   
   Moje auto: Corsa E 1.4 75KM


cześć, sprawdzałeś może jaka jest grubość klocków? Ja spotkałem się z kilkoma takimi przypadkami buczenia itp. gdy kończyły się klocki hamulcowe.
 
     
 pablojarocin


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Nie
Imię: Paweł
Wiek: 39
Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 25
Skąd: Ostrowo
Wysłany: 1 Marzec 2020, 17:07   
   Moje auto: Corsa D 1,4


Najlepsze jest to że klocki i tarcze maja pół roku.nie są zjechane. Tylko kurcze kupiłem TRW i odkąd je założyłem to ciągle mi piszczą i myślałem że klocki się kończą.
 
     
 Artur150


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Artur
Dołączył: 21 Sty 2019
Posty: 78
Skąd: Turek
Wysłany: 1 Marzec 2020, 21:14   
   Moje auto: Corsa E 1.4 75KM


pablojarocin napisał/a:
kupiłem TRW

to nie jest zła firma więc w sumie trochę dziwne że tak by się zachowywały. Jak do Toyoty kupiłem zachwalane przez sprzedawcę klocki Akebono to dopiero był badziew :lol1: a chciałem wtedy pamiętam TRW kupić ale...były o 40 zł droższe i sprzedawca mnie namówił twierdząc że jakość podobna więc po co przepłacać. Od tej pory takich wynalazków nie kupuje.

Co do twojego przypadku to może warto byłoby zweryfikować jak wygląda powierzchnia cierna klocka, słyszałem że czasem może się ta powierzchnia "zeszklić", wtedy trzeba ja usunąć papierem ściernym.
pozdrawiam
Artur
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ hamulcowy » Buczenie podczas hamowania.
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.