Przesunięty przez: Kaszubski
19 Marzec 2016, 12:42
Problem z tylnimi światłami- Corsa B
Autor Wiadomość
 master2010
[Usunięty]

Informacje
  Wysłany: 27 Luty 2009, 11:19   Problem z tylnimi światłami- Corsa B

Witam
Mam problem ze światłami pozycyjnymi z tyłu a mianowicie nie świecą mi pozycyjne z prawej strony oraz brak podświetlania tablicy rejestracyjnej. Wymieniłem żarówki i dalej to samo, bezpiecznik jest dobry. Natomiast co do światła podświetlania tablic to jak wyciągłem oprawke to okazało się ze jeden bolec wraz z wtyczka jest doszczętnie przerdzewiały i odpadł a druga wtyczka jest OK. Proszę o pomoc w tej sprawie co wymienić (nie licząc nowej oprawki) i co sprawdzić.
Dzęki za odp.
(Corsa B 1,4 5D)

Pozostałe świecą NIE świeci TYLKO pozycyjny (broblem trwa od hmm paru dni)
Ostatnio zmieniony przez lukbud 27 Luty 2009, 11:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 27 Luty 2009, 12:16   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


moim zdaniem zaśniedziałe styki. Miernik do ręki i patrz czy jest napięcie. Jak nie to papier ścierny i piłuj dal długo, aż rdzy i tlenku nie zjedziesz. Jak do ta rade to super. Jak nie to patrzyłbym na żarówki: może nietypowe, że styki nie zwierają?
Może będzie wystarczyło tylko blaszkę dogiąć?
 
 
     
 master2010
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 27 Luty 2009, 12:30   

Tylko że wszystko grało dobrze i nagle żarówka zgasła - racja przepalona byla i po wymianie zima nie świeci inny problem to taki że mi się woda do bagażnika dostaje (od góry),(przewód tylniego spryskiwacza dobry uszczelki też) ale to już w innym dziale się zapytam.
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 27 Luty 2009, 12:43   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


master2010 napisał/a:
Tylko że wszystko grało dobrze i nagle żarówka zgasła - racja przepalona byla


to co, kiedyś musiała sie przepalić. Musisz sie temu dokładnie przyjrzeć. Zobaczyć, obadać. Wina leży w stykach pewnie...
 
 
     
 master2010
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 27 Luty 2009, 21:58   

Rozwiązałem problem a mianowicie wina nie leżała w stykach itp tylko z lampie (nie żarówce) podświetlania tablic rejestracyjnych. Cała wiązka kabli leci po lewej stronie do świateł pozycyjnych przechodzi z lewej przez podświetlanie tablic rejestracji do prawej ! Przerdzewiał mi jeden ze wtyków gniazda napięcia z podśw. tab. i odpadł co spowodowało że nie świcił prawy tył. Narazie zrobiłem prowizorke i połączyłem druty ze sobą co by świeciły oby dwa pozycyjne a jak kupi oprawke do podś. tab. to to zamontuje tak jak ma być :)
ale dzieki wielki :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Oświetlenie » Problem z tylnimi światłami- Corsa B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.