Opel Corsa E 1.4 90km Color Edition
Autor Wiadomość
 BartusZak


Informacje
warminsko mazurskie

LPG: Nie
Imię: Bartłomiej
Dołączył: 13 Lut 2020
Posty: 5
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 16 Luty 2020, 22:00   Opel Corsa E 1.4 90km Color Edition
   Moje auto: Opel Corsa E 1.4 90km


Hej,

Mój Opel Corsa E. Szczegóły auta macie na zdjęciu załączonym pod postem :)

Z takich dodatkowych rzeczy, które już kupiłem
- zakupiłem dywaniki gumowe (4 sztuki) + osłone na tunel (60zł)
- 2 wycieraczki przednie (45 zł)
- zakupiłem czarnidło (15 zł), specyfiki do czyszczenia szyby (7 zł) + plyn do niewidzialnej wycieraczki i szyby nieparującej (9 zł + 5 zł)
- połamał się plastik, w który zapinało się dywaniki materiałowe (skleiłem super glue mam nadzieje ze potrzyma)

Przed wyjazdem z salonu:
- wymieniono żarówki tylnej tablicy rejestrayjnej
- wymieniono silniczki lusterek (lewe i prawe)
- zamontowano podłokietnik
- sprawdzilem samochod na podnosniku i ścieżce diagnostycznej
- uzupełniono płyny chłodnicze, do spryskiwaczy, hamulcowe i olej
- dostalem kompet opon fabrycznych i zimowych (czy te fabryczne to letnie? xD )

Rzeczy, które chciałbym zrobić i tutaj liczę na Wasze zdanie i pomoc:
- zamontować dolną osłone na silnik (czy warto? jeśli tak to jaki materiał, czy coś polecacie?)
- zamontować chlapacze (czy warto? jeśli tak to jak to zrobić, żeby nie uszkodzić elementów karoserii pod chlapaczami)
- zamontować z tyłu szyby elektryczne (długoterminowy plan, który chciałbym zrealizować sam, ale to sie jescze zobaczy :D )
- zakupić jakieś bajery z AlliExpress (świecące i grające xD )
- zakupić i zamontować progi (warto wydawac wiecej za orginalne, czy śmialo zamawiać z alliexpress?)
- zakupiłem już środki do czyszczenia, ale nie mam gdzie ich trzymać, aktualnie walają sie po bagażniku.. (jakieś pomysły?)
- zamontować system antykradzieżowy (taki jak proponował Łysy z MkGarage)
- dokupić 2 poziomowy bagażnik ( oginalny okolo 1000zł 0.o, jest moze inne rozwiazanie)
- zamontować kamerke cofania (mam czujniki, ale czy warto montować kamerke?)
- po otwarciu drzwi przy zamku są 3 sruby, czy można kupic jakieś zaślepki?

Rzeczy, z którymi mam problem:
- Android Auto sprawia problemy przy polaczeniu z Intellinkiem (downgrade do wczesniejszczej wersji - wrzesien lub workaround dla najaktualnejszej wersji - styczen polega na polaczeniu telefonu, odpaleniu aplikacji, wybranie numeru np. 333, zielona słuchawka, czerwona i magicznie Android Auto dziala na wyświetlaczu)
- w dowodzie mam informacje dot. wydania duplikatu tablic rejestracyjnych (diler zapewnial ze jedna odpadla podczas jazdy i musieli wyrobic duplikat)
- lampa przednia rok produkcji 2017, gdzie produkcja samochodu 2016 (diler powiedzial, ze prawdopodobnie lampa parowala i zostala wymieniona, pytam czemu nie jest to udokumentowane - prawdopodobnie skonczyla sie gwarancja i element zostal zamowiony z gwarancji innego samochodu)
- z tyłu lampa cofania jest zaparowana, czy coś moge z tym zrobić? (diler powiedzial, ze to naturalny obieg rzeczy)

Będę bardzo wdzięczny za Waszą pomoc :)



     
         
     Artur150


    Informacje
    wielkopolskie

    LPG: Nie
    Imię: Artur
    Dołączył: 21 Sty 2019
    Posty: 78
    Skąd: Turek
    Wysłany: 29 Luty 2020, 08:02   
       Moje auto: Corsa E 1.4 75KM


    cześć, co ty chcesz z tego samochodu zrobić? Batmobil czy jak ;)
     
         
     madżenta


    Informacje
    kujawsko pomorskie

    LPG: Nie
    Imię: Bartek
    Dołączył: 01 Gru 2018
    Posty: 51
    Skąd: Inowrocław
    Wysłany: 29 Luty 2020, 14:51   
       Moje auto: Corsa E; 1,4 90 KM


    Ładny okaz, wrzuć więcej zdjęć. Zawsze mi się podobały samochody w czerwonym kolorze, widzę, że z tyłu szyby są przyciemnione - to robi robotę, ładnie się komponuje z tym kolorem. U mnie ze srebrnym lakierem tak nie wygląda.
    Co do modów (to tylko moje zdanie):
    1. Osłona silnika - jak kupować to tylko oryginał. W Corsie nie mam, ale w innych samochodach jak brałem zamienniki to zawsze coś musiałem rzeźbić, a to zaczepy nie pasują, a to "okienko" ze śrubą spustową miski oleju nie pasuje. Generalnie z moich doświadczeń, jak założysz osłonę (+docieplenie maski) silnik szybciej się nagrzewa i jest dużo czyściej pod maską. Za wielki minus wg. mnie to to że jak coś będzie leciało to nie zauważysz bo poprostu nie będzie plamy pod samochodem.
    2. Chlapacze, dobra rzecz, ale to trochę psuje wygląd samochodu, z reguły są one wykonane z czarnego tworzywa. Do tego o ile z tyłu zmontujemy je gdzieś na styku nadkole/zderzak to nie ingerujemy w karoce samochodu, to już na przód to sam nie wiem. W Astrze G był problem, bo jak zamontowałeś go do nadkola to albo odstawał, albo się wyczepiał (montaż był na takich "łapkach metalowych") Znowu jak się chciało dobrze docisnąć to z czasem metalowe łapki rysowały po wewnętrznej stronie nadkola i wyłaziła rdza. Nie wiem jak to by to wyglądało tutaj. U siebie chyba zamontuje tylko na tył bo strasznie brudzi się klapa bagażnika, ale przed montażem prysnę je jakimś sparyem na srebrno aby tak się nie wyróżniało;
    3. Elektryczne szyby tył - gruby projekt, fajna sprawa, daj znać jak zrobisz, chętnie podpatrzę co i jak :okk: ;
    4. Wszelkie graty pochowałem po kieszeniach bocznych, a co nie wlazło to kupiłem dużą torbę podróżną (taka w sklepie chińskim za 40 zł) i tam resztę powkładałem. Torba stoi wzdłuż boku bagażnika, zajmuje ok. 1/5 powierzchni bagażnika, ale przynajmniej nie ma burdelu jak u cyganki w tobołku :D
    5. system antykradzieżowy - widzę że nie tylko ja śledzę kanał Łysego :D . Miałem w Astrze Bear Locka (blokadę skrzyni - na bolec) wyglądało schludnie, w zasadzie tp nic nie było widać. Kiedyś czytałem o blokadach firmy ZEDER (blokady kolumny kierowniczej) to podobno jest super sprawa, ale też konkretnie kosztuje. Tylko teraz czy warto, sam nie wiem jak ktoś ma zajumać samochód to i lawetą podjedzie a wtedy żadna blokada mu nie straszna;
    6. Dwupoziomowy bagażnik - szkoda kasy na nowy, też swego czasu chorowałem na taki "artefakt", ale jak wynalazłem torbę z pkt.4 to odpuściłem. Teraz czasem widzę na aukcjach albo szrotach taką używaną półkę, ceny od 350 zł w górę.

    Co do problematycznych rzeczy to tylko napomknę coś nt. parowania lamp. U mnie czasem, przy deszczowej pogodzie, parują obie przednie, jak poczytałem instrukcję obsługi to tam gdzieś było napisane że to normalne. Dziwne, ale tak chyba ma być.
     
         
     silvox



    Informacje
    malopolskie

    LPG: Tak
    Imię: silvox
    Pomógł: 2 razy
    Wiek: 60
    Dołączył: 21 Mar 2017
    Posty: 110
    Skąd: Małopolska
    Wysłany: 2 Marzec 2020, 14:02   
       Moje auto: Corsa E B14XEL


    = zamontować chlapacze - mozna, sam myslę nad tym, bo bardzo sie brudzi auto na bokach..
    = graty pochowałem po kieszeniach bocznych - a to na garaż zabrakło?? ;p
    = Dwupoziomowy bagażnik - chodzi o dokupienie górnej półki ?? Nie masz ? Na pewno nie kosztuje 350 pln.. Szukaj..
    EDIT - dane
    https://www.facebook.com/groups/1649420288666553

    = zamontować kamerke cofania - kamerka w ramce TR kosztuje 100 - twój wybór..
    = lampa cofania jest zaparowana - wyjmij i wysusz.. może nie będzie parować..
     
         
     madżenta


    Informacje
    kujawsko pomorskie

    LPG: Nie
    Imię: Bartek
    Dołączył: 01 Gru 2018
    Posty: 51
    Skąd: Inowrocław
    Wysłany: 2 Marzec 2020, 19:21   
       Moje auto: Corsa E; 1,4 90 KM


    Jak ja lubię takie dyskusje o d..pie maryny:
    1. Chlapacze, przecież napisałem że można montować tylko nie wiem czy nie będzie takich problemów przy montowaniu przednich jak to miało miejsce w AstrzeG - czytaj ze zrozumieniem;
    2. Nie na garaż nie brakło..., ale pytanie było gdzie pochować manele z bagażnika to napisałem, akurat ja wożę w bagażniku porządną pompkę, podstawowy zestaw kluczy, młotek, porządną gaśnice, zestaw żarówek i bezpieczników itp., więc mam potrzebę je gdzieś umieścić;
    3. Półka do drugiego poziomu bagażnika, proszę bardzo, pierwsza lepsza aukcja z allegro:
    https://allegro.pl/oferta/polka-podloga-bagaznika-opel-corsa-d-e-9006679113
    Jeszcze tańsza niż pisałem bo 250 zł, na szrotach spotykałem ceny od 350 zł w górę.

    i z naszego podwórka za 240 zł:
    http://klubcorsa.pl/viewtopic.php?t=11048

    Więc nie wiem po co te uszczypliwości

    Lampa cofania zaparowana - wyjmij, wysusz, może przestanie - no normalnie porada miesiąca. To nic nie da, podejrzewam, że zasada jest taka sama jak z przednimi, czyli jest to dopuszczalne przez producenta. Dziś się przyjrzałem w taką pogodę i u mnie tez delikatnie w rogu prawy tył paruje.
    Ostatnio zmieniony przez madżenta 10 Marzec 2020, 17:39, w całości zmieniany 3 razy  
     
         
     silvox



    Informacje
    malopolskie

    LPG: Tak
    Imię: silvox
    Pomógł: 2 razy
    Wiek: 60
    Dołączył: 21 Mar 2017
    Posty: 110
    Skąd: Małopolska
    Wysłany: 10 Marzec 2020, 15:42   
       Moje auto: Corsa E B14XEL


    kolego, czytania postów na forum obowiązku nie ma, więc moje możesz pomijać.. Jeśli cię dupka swędzi, że poparłem twoją sugestię o montażu chlapaczy, po prostu posmaruj ją sobie maścią o odpowiednim składzie..
    Nikt cie nie prosił o analize innego posta, dziwne wręcz, że mojego - po prostu się "odpie..dol"..
    Uszczypliwości to widze tylko z twojej strony w moim kierunku - uważaj, bo możesz juz niedługo tu na forum szczekać..
     
         
     ipman1


    Informacje
    malopolskie

    LPG: Nie
    Imię: Mateusz
    Pomógł: 1 raz
    Dołączył: 17 Lip 2018
    Posty: 23
    Skąd: Wyjężdzą czołg?
    Wysłany: 23 Październik 2020, 23:48   
       Moje auto: Corsa E 1.4 90KM


    Podwojna podłoga bagażnika pasuje z Corsy D. Sam sobie taką kupiłem za 100 bo w ASO 900 zl
     
         
    Wyświetl posty z ostatnich:   
    Odpowiedz do tematu  
    Forum Opel Corsa - Fan Klub
    » Corsa E - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » Opel Corsa E 1.4 90km Color Edition
    Zasady Postowania Opcje
    Nie możesz pisać nowych tematów
    Nie możesz odpowiadać w tematach
    Nie możesz zmieniać swoich postów
    Nie możesz usuwać swoich postów
    Nie możesz głosować w ankietach
    Nie możesz załączać plików na tym forum
    Nie możesz ściągać załączników na tym forum
    Dodaj temat do Ulubionych
    Wersja do druku

     
    Jumpbox
    Skocz do:  



       Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
       Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.