Aparat ortodontyczny
Autor Wiadomość
 Pieprz
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 22 Styczeń 2020, 07:51   Aparat ortodontyczny

Czesc! Mysle o zalozeniu aparatu ortodontycznego ale zanim jednak pojdr do ortodonty to chcialbym sie rozeznac w temacie i przygotowac na koszty. Czy stare (szare) plomy musze wymienic ? Jakie zdjecia zebow zrobic? I ewentualnie jaki to jest koszt? Jakim zabiegom musze sie jeszcze poddac przed zalozeniem aparatu?
 
     
 j.kar
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 22 Styczeń 2020, 09:34   

Musisz wszystkie zeby przeleczyć. Ja się też przymierzam do aparatu i wszystkie stare plomby wymieniłem plus wzmocniłem dwie szóstki leczone kanałowo specjalnym wypełnieniem z mostkiem żeby zminimalizować ryzyko skruszenia się.... Po prostu miałem je popsute a w trakcie noszenia aparatu bardzo trudno jest leczyć zeby tak wieć trzeba to zminimializować.

Na miejscu ortodonta zresztą wszystko Ci wytłumaczy, tak wiec moim zdaniem nie ma się tutaj co stresować.

Sam jestem obecnie po kilku pierwszych wizytach. https://depilacjalaserem.info.pl/na-czym-polega-prostowanie-zebow/
 
     
 Artur150


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Artur
Dołączył: 21 Sty 2019
Posty: 78
Skąd: Turek
Wysłany: 4 Luty 2020, 20:59   
   Moje auto: Corsa E 1.4 75KM


cześć, ja już jestem po zdjęciu aparatu. Nosiłem 4,5 roku (niestety im się jest starszym tym wolniej się zęby przesuwają :) ). Zanim założono mi aparat wydałem trochę ponad 1000 zł (zdjęcie pantomograficzne + plan leczenia, wyciski itp.), później 2 x po 2000 zł za każdy łuk, wizyty co 4-6 tygodni po 150-250 zł. Co roku zdjęcie RTG za dodatkowe 80 czy 100 zł (już nie pamiętam dokładnie). Zdjęcie aparatu to 100-150 zł od łuku (czyli koszty x 2), po zdjęciu aparatu retainer. Na dolnych zębach mam wklejony drut (400 zł) na górne zakładam retainer - koszt jego wykonania to też 400 zł. Taki retainer starcza mniej więcej na rok (jak nie będziesz w nocy zagryzał mocno zębów). Jak zniszczysz trzeba zrobić nowy. Pierwsze 3 mce po zdjęciu aparatu nosisz retainer (ten górny) 24h/dobę (zdejmujesz tylko do jedzenia), kolejne 3 miesiące całą noc + ileś godzin w ciągu dnia, a później tylko na noc. Nie będziesz go nosił to zęby się rozjadą.
Ogólnie reklama związana z pięknymi zębami jest gruuubo przesadzona, nikt nie mówi o tak potężnych kosztach i obowiązkach, wyrzeczeniach. Ja niestety nie maiłem wyjścia bo zły zgryz powodował że zumbki :-) się bardzo ścierały i bym ich nie długo nie miał :zły3: .

Koszty tego całego przedsięwzięcia są ogromne, jak się zdecydujesz to

:powodzenia:

pozdrawiam
Artur
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Offtopic - na każdy temat! » Wolna amerykanka » Ogólne » Aparat ortodontyczny
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.