Panel środkowy - wycierające się "chromy"
Autor Wiadomość
 madżenta


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Dołączył: 01 Gru 2018
Posty: 51
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 26 Grudzień 2019, 18:36   Panel środkowy - wycierające się "chromy"
   Moje auto: Corsa E; 1,4 90 KM


Od jakiegoś czasu zauważyłem, że zaczynają się wycierać imitacje "chromów" na panelu środkowym - foty poniżej. Oczywiście najwięcej odpada na gałkach od radia, ale widzę że w innych miejscach też już zaczyna pękąć i się łuszczyć.
Czy u Was też tak się dzieje? Macie na to jakiś sposób? Może by to pomalować, jakąś srebrzanką, albo na czarno pierdzielnąć, żeby się tak w oczy nie rzucało.
Swoją drogą, do oka z takim badziewnym wykonaniem, mogli się choć trochę postarać przy wykończeniu takich detali. Niby nic, ale kurde jak to wygląda, pod spodem jest takie hamskie, żółtawe tworzywo....




 
     
 Janeek


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Janek
Wiek: 33
Dołączył: 15 Kwi 2019
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26 Grudzień 2019, 19:44   
   Moje auto: Corsa E Hatchback 1.4 (90KM)


Cześć!
U mnie imitacje chromów w stanie idealnym - ale jak patrzę na Twoje zdjęcia to aż dziw bierze. Może masz zbyt szorstkie ręce? ;)
A tak na serio to ja sterowanie radiem ogarniam głównie z poziomu kierownicy, rzadko kiedy dotykam samych gałek na radiu.


Pozdrawiam,
Janek
 
     
 madżenta


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Dołączył: 01 Gru 2018
Posty: 51
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 26 Grudzień 2019, 20:11   
   Moje auto: Corsa E; 1,4 90 KM


Co do rąk to żona się nie skarży haha
Co do pokręteł to taki stan "odziedziczyłem" po poprzednim właścicielu (kobieta), choć nie w tak zaawansowanym stanie. Po stanie przycisków na kierowncy to są jak nowe, więc sądze że używała tylko gałek na panelu przez co przyspieszyła ich zużycie. Chyba, że właścielką była Helga, ze ściskiem dłoni jak imadło, ale to już inna para kaloszy :)
Tak czy siak takie zjawisko nie powinno mieć miejsca
 
     
 Janeek


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Janek
Wiek: 33
Dołączył: 15 Kwi 2019
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26 Grudzień 2019, 21:50   
   Moje auto: Corsa E Hatchback 1.4 (90KM)


Tu się zgadzam, nie powinno to tak wyglądać w stosunkowo młodym samochodzie.
Mnie osobiście gryzłoby to w oczy i sprawdziłbym czy jest opcja wymiany samych gałek, bez demontażu całego radia ;)

A tak z innej beczki - nie zaciął Ci się kiedyś środkowy pas bezpieczeństwa przy rozkładaniu/składaniu tylnej kanapy? :D
 
     
 madżenta


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Dołączył: 01 Gru 2018
Posty: 51
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 26 Grudzień 2019, 23:11   
   Moje auto: Corsa E; 1,4 90 KM


Nie, ale może dlatego że rozkładałem oparcie tylko raz odkąd mam corse.
Trochę dszukałem o wymianie samych gałek i nie znalazlem nic w tym temacie. Zreszta to samo dzieje się na panelu radia, tam gdzie jest m.in przycisk TP Jak tak patrzę na zdjęcia używanycg radii to tam też te elementy sa wytarte. Więc pozostaje kwestia jak to zgrabnie zamaskować?
 
     
 blindmen


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Klub: Vectra Klub Polska
Imię: Andrzej
Wiek: 37
Dołączył: 27 Gru 2018
Posty: 54
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2 Styczeń 2020, 13:51   
   Moje auto: Corsa E D14XEL


Mi nić się nie działo w 4 latniej, nowa ma rok i nic nie widać. Jak masz używaną corsę to może podmienili radio na inne. (tylko w ASO kodowali na nowo około 150zł) albo za mocno "picowali" i zdarli chrom.
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 5 Styczeń 2020, 22:29   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


madżenta, wydaje mi się, że może to być skutek używania marketowych środków do kokpitów. Nic innego mi na myśl nie przychodzi.
Mam Astrę J z przebiegiem ponad 241tys km z 2012 roku i również mam takie chromowane wykończenia. Radio wygląda jak nowe, jedynie gałka zmiany biegów ma uszkodzony ten chrom.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa E - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Opel Corsa E » Wyposażenie wnętrza » Panel środkowy - wycierające się "chromy"
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.